Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. okt 2013 12:38

Nikakor nisi Lučica, ampak tio ni najhuje kar počnejo, prskajo se po riti, mednožju, vrtajo po nosu in si nikoli ne umijejo rok po tem dejanju. V hrano vtikajo prste in jih lizejo, v usta nosijo hrano z nožem, žal tudi vrhovni šef to rad počne, skratka packi nad packi. Ampak tako pač je in to je žal realnost našega gostinstva. Zato staro pravilo pravi,da si nikoli ne želi vstopiti v kuhinjo restavracije v kateri ješ. Obstaja ena krasna črtica na to temo, naslov je Telečja pečenka, pisatelj pa je eden iž stare falange slovenskih litetarnih ustvarjalcev in se ga trenutno ne morem spomniti....priporočam v branje :)

hedonist

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. okt 2013 12:42

Evo tudi avtorja: Josip Jurčič :)

hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

10. okt 2013 12:46

Jurčič je bil, a ne? Pa ni ravno o kuharjih pisal v njej.

Samo, tako posploševanje na vse kuharje pa ni na mestu, hedonist.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. okt 2013 12:52

Nikakor Rimljanka, se strinjam. Konkretno sem komentiral kuharje v Gostilni, ter za ilustracijo navedel še splošno znano misel, črtico in avtorja. Zagoto pa so izjeme  o tem ni dvoma .

hedonist

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

10. okt 2013 14:00

Hedonist, ni samo v kuhinji Gostilne tako, zadnjič je bila tema na Blejske rezine na TV, pa so pri tem pokazali kako jih delajo in so ženske kremo na koncu gladko z golimi rokami pobrisale iz skled. Ne vem no, to se mi tudi ni zdelo prav higiensko za videti. Sploh pri jajcih, ki so osnova take kreme. Sem prepričana, da imajo dovolj slaščičarskega orodja za to, samo dela se za zidovi bolj po domače. Kamere so jih ujele pač nepravi čas.

Upam vsaj, da imajo kuharji dovolj natančne živilske preglede. 

Točno tako je, če hočeš jesti zunaj, ne razmišljaj.

Še posebej sem se ob obisku kuhinje v kitajski restavraciji zamislila, kajti obisk je bil pripravljen in načrtovan, pa je bilo stanje tam živa groza. Moj obisk kitajskih restavracij se je po tem dogodku močno zmanjšal oz. ga sploh ni.

kara

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

10. okt 2013 14:59

Anja, ni bil ta prispevek. Se mi zdi, da je bil pri poročilih ob 19.ali 22. uri. Gledala sem dvakrat, pa se mi je zdelo, da je kremo zajela z roko. Ena je imela plastično strgalo, pri drugi ga ni  bilo videti. Če se motim, toliko boljše.

Je pa bil posnetek precej hiter.

kara

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. okt 2013 8:13

Zadnjič sem manjkala pri kromirju, a mi lahko kdo pove, kako se ga pripravi. Ežoj, mogoče ti, ki si ga že!

 

 

 

 

 

naor

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

11. okt 2013 10:20

naor, če imava v mislih isti krompir, potrebuješ tak rezalnik. Za vsakim potegom krompir obrneš za 90' stopinj. Ocvreš v fritezi.

Sunny09

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. okt 2013 11:21

Hvala, ja imava v mislih tak rezalnik.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti