Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

15. sep 2014 14:47

Morda kdo ve, zakaj ravno iz olivnega olja? Se olivno olje morda drugače ohlaja kot recimo rastlinsko? Ker potem je 'kaviar' spral z vodo, da se je znebil olja.

Sandra_a

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

15. sep 2014 14:53

Pomoje samo zato, ker je olivno olje bolj zdravo. Čeprav bi verjetno šlo tudi v sončničnem.

Podobna stvar je tudi, ko segreto in tekočo čokolado vlivaš v ohlajeno olje, da nastanejo čokoladni okraski - zvitki.

DBpek http://www.easy-recepti.com

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

15. sep 2014 17:26

Hvala Rebecca  za link,bom sprobala zvečer..sem kupila agar agar,pa ni niti poceni to...3 dag je 4€...če mi uspe bo torta v soboto v sadnih perlicah.... ......

Vrtejbenka

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

15. sep 2014 23:11

Ja rekel je olivno olje. Ker  me je prav mal stisnilo, ko sem zagledala količino. Dobrega olja mi je pač škoda za take stvari. Mislim, da bi vsako ohlajeno olje lahko delovalo enako.

Kaj pa voda? A bi agar agar z njo drugače reagiral, ljub temu, da bi bla ohlajena mal nad ničlo?

DBpek če se prav spomnim, je ena od tekmovalk na avdiciji vlivala čokolado v ohlajeno vodo ne v olje, čeprav pride z oljem najbrž lepša površina.

Oreo

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

16. sep 2014 5:52

Pri vodi se lahko zafrkneš, ker se stopljena čokolada ob stiku z vodo velikokrat spremeni v gosto in kepasto zmes.

DBpek http://www.easy-recepti.com

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. sep 2014 6:53

OOOOO DBpek!!! Hjo, kje si mi, gospodine . Še vedno aktiven in v pogonu??? Ja superca ej. Je že silaaa dolgo, kar sva nazadnje pričala in kar sem delal moji mami ŠE VEDNO TVOJO NAJLJUBŠEJŠO kreacijo; kokos bombice (so simple, yet so DELICIOUS )

Ja nič a ne. ZDRAVO in i'm glad to hear from you again . Že brskam po tvojem blogu (čisto pozabil na njega, pje!)

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

16. sep 2014 8:15

Ja MBrando, sem še vedno aktiven, sam tebe sem pogrešal, s tvojimi široko napisanimi in čustvenimi komentarji ;)

 

Čas za kokos pa spet prihaja ;)

 

DBpek http://www.easy-recepti.com

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

16. sep 2014 19:20

Oreo, Bine je rekel, da v vodo ne kaplja mešanice za "kaviar" zato, ker bi  kapljice prehitro priletele na dno posode in se tam razbile; olje je gostejše in kapljice počasi plavajo proti dnu in se tako dalj časa ohlajajo. Tako sem ga jaz razumela. 

Ava

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

16. sep 2014 21:45

Logično :)
Hvala Ava!

Oreo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti