Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

9. nov 2012 8:26

štumfika je napisal/a:

Glede na to, da je forum kulinaričen, me zanima, če ima morda kdo dostop do receptov jedi, ki jih pripravljajo? Bučni štruklji, čokoladni Janez in sladice na sploh, pa še kaj se mi zdi zanimivo, čeprav me včasih malo mine, ko kaj preveč packajo po njih - se mi pa zdi, da so se malo poboljšali, kar se tiče poskušanja



štumfika

Ja jaz imam 24 urni dostop in video z recepti je objavljen zudi na voyotu-sem si jih nekaj zapisala-mere ze sestavine so približne ali slišane med gledanjem v živo:

BUČNI ŠTRUKLJI

Bučo olupimo(muškatna ali hokaido) in jo narežemo ter skuhamo v slani vodi.Kuhano dobro odcedimo ,nato jo prepasiramo skozi cedilo in naredimo nadev: pol kg buče, 1 jajce ,2 žlici skute ter sol in poper zmešamo. Alu folijo namažemo s precvrtim maslom ( geejem) in nanjo položimo vlečeno testo, ki ga ravno tako namažemo z maslom in nato namažemo nadev-ne predebelo.Na vrhu testa pustimo 2cm brez nadeva.Zavijemo s pomočjo folije in damo kuhati za 30 minut. Narežemo na večje kose in ga opečemo na precvrtem maslu.To je to!Recepta za omako ne vem-vem samo da je iz gomolja zelene itd.

lp

anibas

štumfika  

član od: 6.11.2011

sporočila: 45

9. nov 2012 9:00

Anibas, najlepša hvala

štumfika

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

10. nov 2012 18:55

Je bil kdo med vami včeraj v Gostilni ko ni bilo rezervacij in kako je bilo?

syu

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

10. nov 2012 19:55

Bil moj znanec, zunaj so čakali tri ure; potem dobili mizo; se dobro najedli (najdeli, ne prejedli), plačali 32 evrov po osebi...

Pravi posebno doživetje in da komaj tam ugotoviš, pod kakšnim stresom delajo kuharji.

Pod črto - ni mu žal, da je čakal tri ure zunaj na mrazu, hrana pa tudi ena dobra, druga odlična, tretja pa top.

 

Jaz pa čakam svoj trenutek za sladico (sladoledni žganci). Ostalo me še ni prepričalo da je to TOP.

Desanka

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

10. nov 2012 21:41

Jaz bi šla tudi samo sladice probat ja. Sladoledne žgance pa čokoladnega Janeza. 

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

11. nov 2012 6:06

Tudi jaz bi šla na sladice, da vidim, če so res TOP.

pirnica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. nov 2012 19:55

Šele  sedaj, ko je več posnetkov, kako se borijo za čas, mi je jasno, koliko dela in organizacije je v ozadju, in zakaj kdaj čakam ( pred) dolgo.

Niso vsi rojeni za šefe.

F r i n a

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

13. nov 2012 13:08

Evo, na 24 ur sem prebrala to lepo novičko:

V domu mentorja tekmovalcev Gostilna išče šefa Bineta Volčiča bo znova odmeval otroški jok. Dveletnemu Vanetu se je namreč pridružila sestrica, ki sta jo starša poimenovala Tajda.
Iskrene čestitke družinici!

 

leny

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

15. nov 2012 7:48

Mi lahko kdo zaupa, kaj je bilo včeraj pri "formiranju" prenovljenih skupin?

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

15. nov 2012 7:55

Branko je prestopil k črnim. Tako, da je v rdeči skupini sedaj Rok vodja, Julijana in Andrej pa kuhata. Pri črnih je vodja Jani, Branko in Luka kuharja. Je pa šel Branko bolj kot ne prostovoljno

Lila Roza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti