Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. okt 2012 13:43

ribaracarak je napisal/a:

Mene pa zelo zanima, kako vi poizkušate hrano, ko kuhate? Je to prst, vedno nova žlica, vedno znova z vodo oplaknjena ista žlica???



rrr

V bistvu hrane iz lonca nikoli ne poskušam, pravzaprav čisto na pamet kuham. Če že poskušam, si dam žlico jedi na krožniček, da se malo ohladi, pa od tam poskusim, ker vrele hrane direkt iz lonca niti ne bi mogla dat v usta. Prst pa seveda kdaj obliznem - predvsem, ko mažem kakšno kremo ma torto, ponavadi na koncu s prstom potegnem po lopatici za mazanje kreme, preden jo dam v pomivalno korito.

vd007 je napisal/a:

.. Potemtakem jaz pire krompirja nikol ne bom delala pravilno. ....

vd007

Ma neee, saj Bine ni rekel, da je to edino pravilno. Tak način je pač "mus" v njegovi kuhinji - po francoskem vzoru. On zahteva, da je masa kremasto gladka in zato ga morajo pač tako delati :)

Tisti, ki imamo radi manj "kremast" in mehak pire, bomo pač delali po svoje, pa tudi če se tistemu ne bo reklo ravno pire ampak "pretlačen krompir". Moj je dejansko tak, ker mi je všeč, da je bolj trd in da ne preredek in seveda se zaradi tlačenja skozi debele luknjice koščki krompirja še čutijo.

Mojca

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. okt 2012 13:58

mamaF je napisal/a:

Ma neee, saj Bine ni rekel, da je to edino pravilno. Tak način je pač "mus" v njegovi kuhinji - po francoskem vzoru. On zahteva, da je masa kremasto gladka in zato ga morajo pač tako delati :)


Mojca

 

Si gledala oni film, ko je bla Catherine Zeta Jones "Chefinja" v eni restavraciji? No tam sta se z enim "šmekerjem" pogovarjala v čem je skrivnost francoske kuhinje. In je rekla: maslo, maslo in še enkrat maslo.  

Začetnica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. okt 2012 14:53

Po mojem ja, ker mi je tole "maslo, maslo in še enkrat maslo" ful znano

Mojca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

15. okt 2012 15:50

No, punce, pireja s tako veliko masla ne pripravljajo doma!! In seveda ga vsak dela po svoje. Moja mama recimo tako spenjenega ne mara, za njo je taprav tak s košćki krompirja in precej suh. Zdaj imam kar precejšnje lušte po poštenem pireju.

Če že kuham kaj kremastega, začnem s tako rekoč nič ali par kapljic olja in dodam nekoliko smetane na koncu, ker se mi (in mojim) zdi, da smetana izboljša okus.

 

Ko kuham samo za nas, nimam problema poskušati z eno in isto žlico. Ko sem recimo kuhala marmelado, sem jo hladila na krožniku in tako poskušala. Če kuham za obiskarje, sem  picajzlasta ko sam in zapacam en kup žlic.  

Vanja

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

15. okt 2012 16:20

Tale fant Tin iz Nove gorice je čisti kulinarik..mislim da bi marsikoga iz Gostilne prehitel..ima že svojo spletno stran,poglejte si jo..po OŠ si želi na kuharsko šolo v Ljubljano,nato pa na Le cordon blue..željo je imel spoznat Bineta volčiča,tako,da ga je mama peljala k njemu..iz tega fanta pa bo še kaj..

 
 

www.tinovakulinaricnadozivetja.com">Domača stran

www.tinovakulinaricnadozivetja.com
 
 

 

 

 

 

Vrtejbenka

spelcy26  

član od: 15.10.2012

sporočila: 3

15. okt 2012 17:03

Meni je pa oddaja Gostilna išče šefa zelo všeč. Komaj jo čakam danes, ker je zelo dobro za tiste ki se učijo kuhati, da se zraven učijo od glavnega kuharja.  Zelo dobre komentarje daje  komentatorka Angelca Likovič. Jaz sem gledala vse resničnostne šove, od Bara do Gostilna išče šefa.Bom pa spremljala še naprej . 

 

 

Lep deževen dan 

spelcy26

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. okt 2012 17:21

Uf, spelci, polovici kulinarike je kamen padel s srca, ko je zvedla, da redno gledaš vse resničnosne šove, oni drugi polovici pa tudi pade, ko preberejo, da se ti dopade komentiranje Angelce Likovič.

Za lepoto deževnega dne je treba imeti precej domišljije.

 

ežoj

Poletnica  

član od: 8.8.2009

sporočila: 5

15. okt 2012 18:03

Zdravo,

a mogoče kdo ve, kam so šli na kavo? Zgleda zelo prijetno (bar). Če že ne imena bara pa vsaj kraj.

Hvala

Poletnica

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

15. okt 2012 18:10

Kar se masla v visoki kulinariki tiče:  v knjigi Anthonyja Bourdaina Kuhinja strogo zaupno razlaga, da so ga v eni od restavracij pobirali s krožnikov po zajtrku, ga očistili (beri: ven pobrali čike) in uporabili za kuho, ker se ga uporablja ogromno. Preberite knjigo, pa boste nekaj časa jedli samo hrano, pripravljeno doma. Po tej knjigi se ti zdi pokušanje z isto kuhalnico prav higiensko.

Barbra

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

15. okt 2012 18:22

No, Bine Volčič lahko Tinu iz prve roke pove, kako je bilo na šoli Le cordon bleu, saj se je tam, na povabilo samega mojstra, lastnika šole, tudi sam, mislim da tri mesece, izobraževal.

In bo po srednji šoli treba še veliko napora, poleg denarja, da se uvrsti na šolo. Držimo pesti, da fantu uspe. A  uspe se lahko tudi brez omenjene šole, sploh če ti francoska kuhinja ni tista ta prva po pomembnosti.

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti