Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

13. okt 2012 9:59

No, goolge pod "Mačkadlo na brambory" najde tole: za katero aparaturo torej gre? 

Sicer pa je v moji kuhinji od češke tehnike že dooooolga leta lis na česnek s čističem in je še vedno neprecenljiv.... samo čistič se že zdavnaj nekam izgubil, na povpraševanja po rezervnih delih pa ne odgovarjajo.

 

(aja, no, da ne bom iz teme: gostilne ne gledam, je pa temo zabavno brat)

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. okt 2012 10:13

jaz pa ji recem tlacilka za krompir

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

13. okt 2012 14:06

Pri nas je "mučkalica"!

Moycaa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

13. okt 2012 14:28

Pri nas pa štamf, prej smo to delali s šprudlerjem, je šlo malo počasneje, a prav tako dobro. 

Sonja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. okt 2012 15:19

limnol je napisal/a:

No, goolge pod "Mačkadlo na brambory" najde tole: za katero aparaturo torej gre? 

 

Sonja

 

Naš je tak kot v drugi vrsti četrti. 

tulka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

13. okt 2012 16:42

ežoj je napisal/a:

Ma, 666, nekam se preveč vtikuješ! ( saj me ne moti, čist prav imaš ). Kaj pa če bi ti napisal kakšn blog o tem kje si, kaj tam počneš, kaj počnejo domorodci, kaj ješ, kako je z jezikom, kakšni so tvoji vtisi............. , pišem v imenu firbčnih, nekaj je tudi takih, ki jih vse zanima ( jaz nisem tak, buh vari), pa če bi še kakšno fotografijo prilimal............


ežoj

Ja, zdaj si me pa dregnil v rano... Saj sem imel iskren namen pisati blog, ja, ampak se stvari dogajajo tako hitro, da se mi zdi greh pisati zdaj, ker bi moral zaradi tega zamuditi to ali ono... No, ostaja upanje, da bom po vrnitvi kaj napisal. Hvala za spodbudo

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

13. okt 2012 21:00

No, sem končno uspela malo pogledat to oddajo. Eni so res tam z določenim ciljem, za večino pa se mi zdi, da iščejo samo medijsko pozornost, ker se samo pre*eravajo...

yulchi

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. okt 2012 1:27

zeta je napisal/a:

Drugače pa, mečkalec za krompir.



zeta

Zeta, ekola, to bo tapravo ime Hvala! S takim delam jaz.

Stiskalnica bi bila pa po mojem tole, pri nas se skozi njo krompir pretlači, kadar delamo njoke (ker ima fine drobne luknjice in tako v testu ni večjih koščkov krompirja).

Je pa res, da Čehi očitno eno in drugo imenujejo enako, "mačkadlo"

Mojca

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

14. okt 2012 5:46

Če imate pri roki ročni mešalec in metlice za stepanje, se z njim naredi čudovit, penast pire krompir. Krompir olupite, skuhajte in vodo odcedite, nato pa dodajte mleko in maslo ali kar pač date v pire krompir in stepite z metlicami za stepanje (kot bi stepali smetano ali beljake). Krompir se lepo razpusti in prav malo speni. Malo umazane posode in dober učinek. Sama tudi nisem verjela v uspeh, ko so mi povedali za postopek, sedaj pa kar vedno tako delam.

lepo nedeljo vsem skupaj.

tedyka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. okt 2012 8:57

Ko sem bila otrok, se je pri nas podobni zadevi reklo "štokavnica".

Tedyka - drži. Ampak moraš zelo paziti, da mešaš na kratko. Pol minutke preveč, pa imaš gost lim za tapete.

Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti