Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. okt 2013 16:29

Eno knjigo sem videla že v trgovini. Samo mi ni kaj posebej padla v oči. Imam rada velike knjige, z veliko recepti.. ta je bolj mala in tanka. To sem sicer prelistala, res pa ni draga, 14€ mislim da je, ker ima mehke platnice. Notri so zelo zelo lepe fotografije. Bratinov jo je predstavil na svoji strani: http://bratinov.si/2013/09/10/kuhinja-isce-sefa/



Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 06.okt 2013 20:00

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. okt 2013 17:00

Ja, Tuš prodaja to knjigo.

 

naor

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

6. okt 2013 19:58

Ja, v knjigi so recepti iz prve sezone: bučni štrukelj, jesenska juha, goveji rock'n'roll, telečji pisker, noro dobri njoki, sladoledni žganci.....

Lakica

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

7. okt 2013 19:04

No,da spet malo pokomentiram šefove jedi...pri pašteti je mene najbolj prevzel čatni,kar sem razumela njegova receptura..zanimiva sestava in pa glazirana zelenjava,skoraj bolj kot sama pašteta.Najbrž če bi poskusili to pašteto,bi bilo drugačno mnenje..za samo videno pa mi ni vzelo daha.Lososov zavitek pa odličen,lepo pečen na ajdi...najbolj pa me je impresionirala česnova juha..deluje preprosto,toda kar nekaj dela z tako juho.A pozna kdo način kako je prekadil kuhan česen?..Danes pa prvi vroči stol..skor za vsakega mi je malo žal,da bi šel domov.

Pustimo se presenetit..

Ežoj..raviole je zalimal z beljaki.

Vrtejbenka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. okt 2013 19:17

Na enih belih oblancih, jih imam na koncu jezika.

 

naor

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

7. okt 2013 19:29

Beli oreh je bil tisto :)

saša

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

7. okt 2013 19:54

Vrtejbenka je napisal/a:

 

raviole je zalimal z beljaki.



Vrtejbenka

 

Vrtejbenka, Jamie Oliver jih pa "lima" enako kot ti - z vodo. 

 

Johanna

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

7. okt 2013 21:11

Ko gledam tole oddajo, takrat ko pridem pravočasno do teveja, se zavedam, kako kulinarično nepismena sem v resnici. Kuham tako kot me je učila mama, kar pa je v primerjavi s temi mojstrovinami zastarelo.

Lačni pa le nismo. 

 

Drugače pa mi je všeč gledati kakšne kreacije nastanejo pod spretnimi rokami šefa Bineta in se čuditi nad estetskim videzom piknika na travi. Super ideja.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

8. okt 2013 17:13

Za moje pojme to, kar kuha šef, ni nekaj takega, kar bi se znašlo na vsakodnevnem krožniku večine ljudi. In se mi zdi, da je prav tako. Jaz kuham doma nekaj bolj običajnega, ob posebnih prilikah se poslužujem novih in bolj "modernih" receptov. Ko pa grem jest v gostilno, naročim tisto, česar doma ne pripravljamo oz. že dolgo časa nismo.

Kar se pa tiče tekmovalcev.... no ja, nisem gledala vseh oddaj, vendar še tisto kar sem, mi ta Žiga prav ne odgovarja... občasno dobim občutek, da so ga prav naštimali v to tekmovanje..če ne zaradi drugega pa zato, da drugim žre živce

Sunny09

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

10. okt 2013 11:59

Gledam zdajle tole gostilno pa me je nekaj zelo zmotilo. A je to "normalno" in prav, da profesionalni kuharji z žlico probavajo, kar so skuhali in z to isto žlico nato hrano mešajo naprej? Ne vem no, to jaz nikoli doma ne delam, ker se mi ne zdi higienično. Ali sem samo jaz "picajzlasta"???

lučica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti