Zrezki

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. feb 2004 18:51

Ni res da govedine ne dajemo na gril, je le manj obicajna. Tudi pljucna pecenka je zelo hitro pripravljena, ravno vceraj sem jo naredila za vecerjo. Narezala sem jo na priblizno 2 cm kose, rahlo naoljila in na vroci zar plosci popekla (kake 2 minuti na vsaki strani, ne vem tocnega casa ker ocenim po videzu kdaj je dovolj peceno), nato sem na plosci popekla se dve tanki rezini kruha, ju dala na kroznik, nanje meso, ki sem ga solila, popoprala in oblozila z zeliscnim maslom. Pa malo motovilca in vse skupaj je bilo pripravljeno v 20 minutah. (najvec casa mi je vzelo pranje solate). Je pa res, da je bilo meso na sredi se roznato - ampak ne krvavo. na tejle strani imas razpredelnico, kateri kosi govedine so primerni za peko, katere moras marinirat itd. http://www.beef.org/documents/BME_MINI_handout.pd na osnovni strani je pa vse kar ste zeleli vedeti o govedini pa si niste upali vprasati... http://www.beef.org/dsp/dsp_locationContent.cfm?l upam da bos nasla kar isces. LP, R.

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

4. feb 2004 8:39

Jaz najraje kupim pljučni del ali rosbif (?), ki je cenejši, vendar prav tako dober. Potem pa zrezke nekaj ur mariniram in vržem na vročo rebrasto ponev za nekaj minut na vsaki strani. Ko so že skoraj pečeni dodam na rezance narezano čebulo (1 čebula na 1 zrezek) in dolijem rdeče vino ter podušim za par minut. Tole se mi zdi zelo enostaven in "fancy" način za pripravo zrezkov. Darja

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

4. feb 2004 9:13

Jaz ponavadi kar mesarju rečem, da mi da zrezke, ki jih bom samo spekla, ali zrezke za v omaki. Za pečenje je najboljši rostbif, ki ga na hitro popečeš, tudi brez omakice. Je narejen v par minutah. Če ne želiš, da so zrezki v sredini rožnati, pa prosiš mesarja, da jih zreže bolj na tanko. Sicer imajo oni svoje normative, koliko naj bi bil zrezek debel, a saj jih ti plačaš. Jaz sem mu že pustila narezane zrezke na pultu, ker so bili predebeli. SUZANA

vesna.p  

član od: 21.12.2003

sporočila: 32

2. mar 2004 22:58

Danca, iz firbca sem sama poskusila (že dolgo dolgo nisem pekla govejih zrezkov) zato lahko poročam: kupila sem dva zrezka od pljučne pečenke, jih 2 uri pustila "uležati", samo posolila sem, popoprala, namazala z malo gorčice in prekrila z oljem. V zagreto ponev sem dala samo dve žlici olja, par strokov česna, nato zrezka, pekla sem ju tri minute in nato obrnila, (medtem česen pobereš ven, ker zažgan postane grennak), ko se je na drugi strani zrezek že "zakrknil", sem dodala kar na pol centimetra degele kolobarje darezano čebulo, korenje, zmanjšala temperaturo in pekla malo dalj-za drugo stran pet minut, ker ne maram krvavega ampak srednje pečenega. Res ja roze, je pa zelo super. Ker moj mož ne prenese roze mesa sem njegovega pustila minuto dlje. Potem sem zrezke hranila na toplem v malo segreti pečici, zelenjavo zalila z zajemalko juhe, malo podušila in konec. Mimogrede, če že greješ pečico, da meso počaka na toplem, ti svetujem, da segreješ tudi krožnike. Zraven sem servirala sirove torteline, ki so že kuhani čakali v pečici, solata pa tudi-je že čakala pripravljena. Pa ne v pečici, ha, ha.. LP vesna.p

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. avg 2005 13:04

Mislim, da je v naših krajih tudi problem govedine. Pri nas je ta običajno prestara. Med teletino in govedino ni neke vmesne različice, to je meso od živali, ki tehta od 100 do 150 kg. Moja govedina (delam jo po kitajsko v voku) je tudi pogosto pretrda (v kitajskih receptih je pogosto napisano, da se mora marinirati med drugim tudi v beljaku, ki mehča meso), vendar samo tista, ki jo kupim. Če mi jo da mami domačo, posebej vzgojeno govedino, ni trda.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

22. avg 2005 16:53

Za govdenino v voku - po kitajsko - mora pač vedno biti pljučna, pa ni nikoli trda, saj je tudi jaz nikdar na pečem več kot kakšnih pet minut. Res pa da mora biti vok peklensko vroč, ko vliješ vanj olje in potem takoj dodaš meso, da zakrkne in tako obdrži vse sokove. Če delam jed v voku za več kot dve osebi, pečem porcije mesa posebej, saj prevelika količina mesa naenkrat v posodi povzroči, da se meso bolj kuha kot peče, in potem ni variante, da bi meso ostalo sočno. Med teletino in govedino pa je še junečje meso in tega je v naših mesnicah kar veliko, vsaj pri nas v MB ni problema s tem.Mamamia mamamia

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

22. avg 2005 18:13

Kuhar dobre restavracije mi je povedal, da goveje zrezke med peko mehčajo s prilivanjem radenske vode. Nelly

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti