Kaj poslušamo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

12. maj 2014 16:37

A da je evrovizija bila kdaj spodobna? No ja..... stvar okusa pač. In ta se s časom zelo spreminja.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 12. 2014 16:40

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

12. maj 2014 16:54

Odvisno kaj si vsak posameznik predstavlja pod spodobno, sploh če jo primerjamo s kakšno raketo pod kozolcem, ali celo z Radiem 1 :)

Commis débarrasseur

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. maj 2014 6:42

Hm, Eursosong je družinski format par exelllance, v smislu, oddaja, ki je namenjena vsej družini. Zaradi tega je oglaševalsko zanimiva. Tudi zaradi tega se je obdržala. Kot so se obdržale Waterloo,  Eres tu, Ne partez pas sans moi, Lane moje.....

 

V smislu televizijskega in spektakelsekga dogajanja pa tudi predstavlja izzive.  Ker je glasba posneta na matrico, se da potem matrico povezati  z datotekami scenskih efektov in to potem vizualno deluje zelo atraktivno (se pa ne da zato v živo igrati inštrumentov).  V tehničnem delu sta seveda televizijska realizacija in prenos vedno znova zahtevni zadevi.  Razmišljam o letnih ekvivalentih takih prenosov, pa...kakorkoli obračam in sem zrasla na MTV - ampak priredtive Music Awards v tehničnem smislu Eurosonga ne dosežejo. 

 

V smislu slehernikovega življenjea: na eni točki človek pride v leta, ko preprosto potrebuje neke stalnice, ki se ponavljajo na frekvenco - reče se jim rituali. Človek na eni točki potrebuje dunajski novoletni koncert vsakega 1. januarja (ker se leto malo čudno začne, če tega ne gledaš na televiziji), pa Eurosong v maju, pa  kopico športnih prenosov z navijanjem ali brez.... Vse to na en hecen način potrebujemo. Ne zaradi tega, ker bi npr. dunajski filharmoniki z enim silnim presežkom igrali Straussa (polovica v okrestru jih ima po navadi mačka na tisti dan, ne zardi tega, ker bi bile pesmi na Eurosongu vse po vrsti presežek in tudi športnih prireditev ne gledamo zaradi tehničnih dovršenosti..... ampak predvsem za to da se s familijo in prijatelji razvredrimo. To šteje.  Pa da se leta in leta ksneje spominjamo, koliko smo bili stari, ko je Danijel Popović prepeval Džuli, pa da se spomnimo tiste zažgane sarme ob novoletnem koncertu.... in kar je  še tega

Definitivno pa se Conchite ne bo tako pozabilo.

 

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

14. maj 2014 19:30

Besedila ni kaj preveč, ampak je melodija toliko bolj čarming. Me ima, da bi šla v kako šolo za tango v Buenos Aires. :)  Reflejo de luna. 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. maj 2014 20:37

Jaz te podpiram v učenju tanga.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

20. maj 2014 15:54

Oh, Mick Jagger je postal pradedek.    Oh, nekdo je komentiral: KAko bomo to razložili Keithu. 

Angie: https://www.youtube.com/watch?v=RcZn2-bGXqQ



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20. 2014 15:56

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

20. maj 2014 17:29

Smo imeli debato,katera pesem je za nas nekako najpesem...moj izbor...Queen..in če se ne motim ,so oni prvi posneli uradni videospot na svetu.

https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ

Vrtejbenka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. maj 2014 19:12

Jaz si pa zadnje tedne, tako velikokrat zavrtim, in to zelo na glas:

Davor Radolfi - NEKA ŽIVIM, KAKO ŽIVIM.....

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. maj 2014 10:27

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

   Oh, nekdo je komentiral: KAko bomo to razložili Keithu. 

Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20. 2014 15:56

Edina razlaga je, da Bianca in Mick svoji hčerki Jade nista razložila uporabe kontracepcije in posledično tega ona ni naučila svoje hčerke.... Matr, kaj sem žleht..

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti