Kaj poslušamo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. maj 2014 15:14

Ker je ta teden veliko govora o pesmi Evrovizije: Kar se mene tiče, zmagovalko že imamo in to je Conchita Wurst.

Gre za umetniško ime Thomasa Neuwirtha. 

V umetniških formatih seveda ni nič novega to, da je moški preoblečen v žensko ali pa obratno. Videno od grškega antičnega teatra dalje.

Je pa tako, da je še kar veliko slehrnikov, ki se v vsebinah,  ki niso skladne z njihovimi predstavami o moškem in ženskem, ne znajdejo in so zato sovražn (nneoprostljivo) i ali pa (milejše) butasti.

V tem kontekstu je Condhita Wurst umetniški koncept ki pravi, da je treba sprejemati različne ljudi in da se naj različnost vendarle izraža. In različnost tako, da se izrazijo posamezniki (ne pa da se različno glasno in tuleče in kamenjajoče izražajo verniki vsakičnega vodje).

Zato je Conchiitino sporočilo močno. Zlasti v tednu Evrope in obletnici zmage nad fašizmom. Ker, če nimamo pisane, kreativne in vesele Evorpe, smo itak že vse izgubili. Na mnogo nivojih.

Razmišljatje o tem , je dan zelo primeren.

Tule je pa spot, s katerim je Conchita začela - My Heart Will Go On.  Avstrijska verzija talent šova in je nepopisno zabavna mešanica estetik od drag queen do dirndlnov in vsega vmes in na koncu standing ovation. In še Celine Dion se bo morala nazarensko potruditi, da tole odpoje bolje. Saj vokalno bi kak ton držala sekundo dlje, ampak izrazna moč Conchite odpihne tudi Celine s premca ladje.

http://www.youtube.com/watch?v=WmL7m0by4UQ

Vendelina jr.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. maj 2014 16:02

Vikica, mislim da ima Mopsika prav.

Jaz sem pa vesela, da se je naša Tinkara uvrstila v finale in lepo zastopala Slovenijo.

 

naor

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

11. maj 2014 10:07

Dobro si napovedala Vendelina jr....škoda za našo,za predzadnjo mesto,toda je vsaj lepo zastopala našo državico.

Vrtejbenka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

11. maj 2014 11:29

Kakšno razmetavanje talenta in človeških virov, pošiljati Conchito na evrovizijo..... obe, punca in pesem, spadata v naslednji film 007 (da vidimo, ali ima James zares jajca).

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. maj 2014 18:16

Conchita je uspela iz formata drag queen (in kakorkoli obračamo, ta format razen redkih izletov v film, ni prešel iz marginalnega zabavljaštva::.) narediti umetniški koncept z močno socialno noto.  Tisti, ki uspe skozi pop glasbo narediti več v smislu kulturnega sporočila, je že itak velik umetnik.

Je včeraj zmagala radoživa Evropa in to je super

Link s konference po zmagi http://www.youtube.com/watch?v=yfdwftNIVzM

 

Vendelina jr.

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

11. maj 2014 21:31

Conchita je tudi mene čisto obsedla, nisem se še čisto navadila na videz, ampak nastop me je pa navdušil. In ker smo ravno gledali Evrosong skupaj z otrokoma, je bila super priložnost za pogovor o strpnosti, drugačnosti in sporočilu, ki ga nosi... V glavnem, super, čestitke!

 

čoko

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12859

12. maj 2014 13:59

Oba z možem sva po dolgem času gledala evrovizijo in oba sva mnenja,da je bila to ena izmed boljših,vse pesmi so bile lepe, tudi naša je bila zelo dobra,škoda da se je uvrstila tako nizko, ampak važno je sodelovati,ne zmagati, res sva uživala ob gledanju in poslušanju, pohvala organizatorjem. Je pa dobra stran zmage Avstrije, za nas Slovence, ker bo evrovizija čisto blizu, veliko Slovencev si jo bo lahko ogledalo v živo, čestitke avstrijski pesmi,ravnokar poslušam pesmi Conchite Wurst-Tom Neuwirth, res zelo lepo poje.



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 12. 2014 14:31

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

12. maj 2014 16:07

Ajde ne s... Spodobne evrovizije ni že 20 let. Dobrih produktov v teh letih pa ni za prstov obeh rok.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti