Kaj danes za zajtrk

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

2. sep 2011 9:21

Kozarec bananinega mleka in kozarec čokoladnega mleka:)

Cinnamon Stick

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

2. sep 2011 9:33

Maline, kozarec navadnega jogurta, sadje, nekaj polnozrnatih piškotov, lonček bele kave. 

Obvezno katerokoli sadje, namesto jogurta skuta, namesto polnozrnatih piškotov črn kruh z medom/domačo marmelado. Kava z mlekom obvezno, raje preveč kot premalo.

Sicer pa si dneva ne znam predstavljati brez zajtrka, tudi če je treba vstati sredi noči

 

Saša

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

2. sep 2011 10:41

Senviči so sicer bolj za malico, so pa vseeno lahko 'zdravi' Na primer četr francoza prerežem na pol, namežem s stopljenim sirčkom/majonezo/zenfom/ajvarjem, gor pa naložim plast paprike in paradižnika, nekaj rezin kumar, precej zelene solate, lahko tudi radiča, sir mičnejšega okusa, za mesojedce tudi salamo. Po vzoru Subwaya   


Hruškov shake in preostanek domačega bountyja. Kombinacija zdravo & nezdravo. Misslady, bolje 'nezdrav' zajtrk kot brez zajtrka.  Kar zjutraj zaužiješ, se baje čez dan pokuri  

OlivaB

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

2. sep 2011 10:46

Terman je napisal/a:

@lady

razlika med zdravim in nezdravim zajtrkom je le v glavi jedočega  

 Terman

Aha, se pravi, če je v moji glavi, da je pašteta zdrava, to tudi je!

Danes še brez zajtrka, razen črne kave.

lp

mzm

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

2. sep 2011 10:54

To je bilo mišljeno bolj kot: bolje "nezdrav" zajtrk kot nič (samo kava/čaj ne šteje kot zajtrk). Sicer, kaj pa je narobe z kvalitetnimi (domačimi) paštetami .

Imaš pa tudi delno prav. Hrana, ki jo poješ z veseljem, veliko bolj koristi, kot še tako zdrav obrok. 

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

2. sep 2011 11:15

Terman, kje pa kupiš sok iz kislega zelja? Pa je učinkovit?

 

Vesnuska

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

2. sep 2011 13:46

No glede paštete  zame daleč najboljša je Argeta pikant + nekaj kislih kumaric .... popolen zajtrk hihi

MissLady

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

2. sep 2011 14:01

MissLady je napisal/a:

o moj bog, kolk vsi neki zdravo zajtrkujete..... jst se tuki sploh ne upam oglašat :))) sami sendviči, paštete, in take podobne stvari



MissLady

 

Tole je tudi meni že večkrat po glavi hodilo Dodajam še: ocvrta jajčka in hrenovke Je pa najbrž res, da je bolje manj zdrav zajtrk kot pa nič

JJ

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

2. sep 2011 15:14

Sok iz kislega zelja se dobi v vsaki BIO trgovini in tudi v šparu (http://www.spar.si/spar/Trgovinska_znamka/naturp). Po mojih izkušnjah učinkuje enako, kot najdražji BIO izdelki.

Meni osebno ta sok zelo pomaga pri urejanju prebave, ne izključujem pa placebo efekta.

 

Mislim pa, da sem pišemo le tisti, ki se hvalimo z našimi "zdravimi" zajtrki. Če bi vsi, ki so sedaj prestrašeni, začeli pisati svoje zajtrke, bi videli, da 99% ljudi je normalno.

Terman

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

2. sep 2011 15:40

Včasih smo zjutraj šli čez ljubljansko tržnico, največkrat smo se šele vračali domov  in zeljarice so nas pogostile z lončom soka. Ga še delijo?

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti