Kaj danes za zajtrk

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

25. avg 2011 22:55

Terman je napisal/a:

Heh, vidim, da sem sprožil kar malo nostalgije. Jaz sem pa velikokrat jezen, ker moram pri svojih 22. letih preko tuje kuhinje in tujih TV oddaj odrivati kvalitetno domačo hrano, ker mi stari "junci" enostavno ne povejo zanjo (ajda, proja, kavra, prečiščeno maslo, kozje mleko, leča, girice, ...). Mogoče pa ni problem samo v mladini 

 

Mogoče pa vseeno je, saj se menda najde kaj literature, kajne? recimo: Ta dobra stara kuha (Hafner), pa Narodne jedi na Slovenskem (A. Grum), pa..... da o množivi knjig različnih avtorjev, ki obravnavajo hrano po slovenskih pokrajinah, sploh ne govorim. Samo v knjižnico stopi, k ustrezni polici.

Pa prave ljudi vprašat, tudi pomaga.

rimljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. avg 2011 23:39

ajdov kolaček z medom: 4 žlice ajdove moke, voda, ovseni kosmiči, stepen beljak, 3 minute v mw, prelila z medom in cimetom. waw!

www.mojalbum.com/naredilaana

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

26. avg 2011 7:21

Prosena kaša

Terman

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

26. avg 2011 8:46

Rimljanka, teh knjig je res kar precej, sam to ni dovolj. Moraš v živo probat, da vidiš kolk je lahko dober. No zdaj sem sklepala po sebi     Sicer se je zadnjih nekaj let stanje precej popravilo, tud v oštarijah se komot dobi takšne jedi.

Danes je bila pa vanilijeva rulada in hruškov sok. Včeraj pa pečena prosena kaša s slivami in marelicami (ostalo od večerje), zraven svež hruškov sok.

OlivaB

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

29. avg 2011 8:22

To pa 100% drži. Skuhaš jed, ki je še nikoli nisi jedel, in ni dobrega okusa. Kaj sedaj? Sem jaz kaj zašuštral (korenine so pač lahko zelo različnih velikosti, da o žlicah sploh ne začnem), ali mi jed enostavno ni okusna. Hvala bogu za babici (primorki), ki pa mi pri štajerski kisli juhi (zgolj primer) ne bosta  v veliko pomoč .

 

Danes: ržen kruh (polnozrnat in droži), namazan z arašidovim maslom (100% arašidi). Za pijačo pa zeleni čaj. Mislim, da se bo ta kruh ponavljal kar čez cel teden .

 

PS: Že cel čas pozabljam na zajtrk predjedi: danes borovnice 



Terman

Sporočilo je spremenil(a) Terman dne 29. 2011 08:35

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

29. avg 2011 16:05

Pot pod noge vsak vikend, od ene do druge res turistične kmetije, bo tudi pomagalo. No, meni bi pogled  na jed, skuhano na TV pač nič ne povedal o vonju, okusu,.....

rimljanka

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

30. avg 2011 8:56

Danes:

 * predjed: jabolko in kivi

 * gl. jed: deci soka iz kislega zelja, čez 10 min pa: bela tuna, polnozrnat rženi kruh namazan s hrenom v smetani, olive 

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

1. sep 2011 16:03

o moj bog, kolk vsi neki zdravo zajtrkujete..... jst se tuki sploh ne upam oglašat :))) sami sendviči, paštete, in take podobne stvari

MissLady

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

1. sep 2011 17:03

Joj Lady,

kako idejo za sestaviti res dober sendvič ali pa novo pašteto pač vedno radi preberemo! Kar na dan z besedo.....

Sonja

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

2. sep 2011 8:26

@lady

razlika med zdravim in nezdravim zajtrkom je le v glavi jedočega  

 

Danes pa:

 * predjed jabolko

 * 10 min pred zajtrkom deci soka iz kislega zelja (nervoza zaradi izpitov, pa me zapira

 * v proji z mlekom namočen star polnozrnat ržen kruh  

Terman

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti