Vedno dražja hrana

neznan uporabnik

4. mar 2011 18:14

Naš fant je imel obdobje lakote in smo imeli za njega nonstop zrezke v kozarcu z oljem v hladilniku.

Tisto obdobje sem velikokrat skuhala tudi zrezke v omaki, predvsem zaradi njega, ki je rekel, da je takoj po kosilu lačen, če ni dovolj mesa, tako, da je za popoldansko malico ali za večerjo dostikrat jedel tisto svoje meso.

In res trenutno zrezki niso cenovno tak bavbav oz. za to ceno nekega odraščajočega fanta še najbolj optimalno nasitijo.

Ja, pa jajca je tudi jedel ko zmešan.

 

Slovinkita, ja! Njoki!! Hvala za idejo!

japaja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. mar 2011 18:18

rimljanka je napisal/a:

mamaF je napisal/a:

paradižnik, paprika ...) sredi zime pregrešno draga.

Mojca

Nenavadno, ampak po mojih izkušnajh običajno ni tako. vsaj, kar se tiče paradižnika v trgovinah.



rimljanka

Rimljanka, ravno danes sem zaradi te debate gledala cene zelenjave v našem marketu: rdeča paprika: 3,65 €/kg, paradižnik v akciji 1,98 € ... v primerjavi s  svežim zeljem za 0,65 €/kg ali ohrovtom (če sem si prav zapomnila) 0,89 € ali endivijo solato ali korenjem za 0,75 € ... No, to so cene v naši vasi, ne bom pa trdila, da kdaj nesezonska zelenjava ne dosega cene naše domače. Čisto verjetno. Samo potem se človek že vpraša, koliko zanjo dobijo kmetje v tisti tretji državi, če se od končne cene odšteje vse stroške trgovine, skladiščenja, prevoza itd ...

Sicer me paradižnik sredi zime niti od daleč ne zanima, zato bi bil zaradi mene tudi po 0,20 €, saj si ga niti ne želim pred junijem, julijem Tudi pomaranče sem jedla sredi poletja edino v Grčiji, doma se niti ne spomnim nanje.

Verjamem pa, da je v večjih trgovinah z večjo izbiro zelenjave situacija lahko tudi drugačna (se spomnim še časov, ko smo hodili po plenice v Italijo, pa je prijateljica vedno kupila še kilo paradižnika za mlajšega sina - oboževalca -ker se ji ni zdel drag).

Mojca

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

4. mar 2011 18:47

zzak1977, pa ne me hecat?!? pa je ne misliš, da je pašteta nujna za preživetje in da jo je potreba nadomestiti??? Sicer pa so beljakovine še v stročnicah recimo, pa v mleku, sirih, itd. Pa glede na to, da ne hodim na lov in se ne poslužujem nabiralništva vsak dan, beljakovin v moji prehrani res ne potrebujem ne vem koliko, sploh ker je moje gibanje omejeno na sprehod dnevno in vsak drugi dan kak kilometerček na biciklu... in glede moje računice, če se mesa in mesnih izdelkov ne je, potem moje gospodinjstvo prihrani na mesu. Če pa bi meso jedli, bi bil pa to dodaten strošek. Za moje gospodinjstvo. Sara slovinkita

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

4. mar 2011 19:00

Sara, pomoje je hotel kolega povedati to: Če ne ješ mesa, moraš pojesti toliko več ostalega.  Kar pa tudi stane, ane? torej ni samo A+C, ampak recimo 2A+C, kar je spet enako kot A+B+C (govorim na pamet). Kapiraš?

 

peter

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

4. mar 2011 19:02

Ampak za tegale losa ti pa ne morem pomagati. Ali je to meso bolj podobno divjačini, ali se motim?

peter

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

4. mar 2011 19:13

mah, se ne strinjam, da moreš pojest več ostalega ampak pustimo. Sem zdrava in krvodajalka že leta in leta. Razen tečnobe in sitnobe (na momente), me ne daje nič Ja, recimo, da je podobno divjačini. Na žalost ne znam povedat, kakšnega okusa je, so mi pa svetovali, da gre s timijanom. Torej sem prepražila in posula s svežim (2e v lončku). Tast je zmazal vse ...in še se drži pokonci . Zraven sem mu naredila špinačne njoke (njoki so res hit) slovinkita

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

4. mar 2011 19:16

Dobr si izvedla.

Kar se pa tiče tečnobe in sitnobe: NI povezano z brezmesnim jedilnikom...



peter

Sporočilo je spremenil(a) ibiza dne 04. 2011 19:16

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

4. mar 2011 19:24

ahhh, jaz pa uporabljala ta razlog kot opravičilo slovinkita

neznan uporabnik

4. mar 2011 19:28

Evo,sem odneso onih 34,11 pa plačal net. Še lepo so se mi nasmehnili in rekli hvala. Pa še za lepinjo v Starem grilu mi je ostalo. Sem zvozil, za danes.

 

Multivitamin

multivitamin

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. mar 2011 19:42

slovinkita je napisal/a:
zzak1977, pa ne me hecat?!? pa je ne misliš, da je pašteta nujna za preživetje in da jo je potreba nadomestiti???

Sicer pa so beljakovine še v stročnicah recimo, pa v mleku, sirih, itd. Pa glede na to, da ne hodim na lov in se ne poslužujem nabiralništva vsak dan, beljakovin v moji prehrani res ne potrebujem ne vem koliko, sploh ker je moje gibanje omejeno na sprehod dnevno in vsak drugi dan kak kilometerček na biciklu... in glede moje računice, če se mesa in mesnih izdelkov ne je, potem moje gospodinjstvo prihrani na mesu. Če pa bi meso jedli, bi bil pa to dodaten strošek. Za moje gospodinjstvo.


Sara








slovinkita
Daj preberi vse še enkrat. Počasi, ibiza ti je tudi lepo razložil.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti