Recepti -nasvet-pripomba

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. feb 2011 19:43

Njofra, strinjam se s tabo, zelo veliko je v "fintah", zato nekaterim nekaj uspe, drugim pa ne, pa delajo po istem receptu (če kdaj bereš komentarje pod recepti tukaj), se pa strinjam tudi z nekaterimi, ki pravijo, da vsega se pač ne da napisat. Oz., nekaterim se nekaj zdi že čisto logično in se jim ne zdi omembe vredno. Pri kuhi in pri peki pa finte pogruntaš s kilometrino. Nekaj z lastnimi izkušnjami (te si najbolj zapomniš), ostalo pobereš od drugih, na internetu, v oddajah... Se pa do smrti učiš, tko kot pri drugih stvareh:) Ravno na tej strani mi je všeč, ker so pod recepti komentarji, ki so velikokrat vredni skoraj več kot recept sam. Tudi sama sem si v svojo "kuharico" začela zapisovati opombe za naslednjič, ko bom tisto jed delala, da se slučajno kaj ne pozabi. JanisJoplin

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. feb 2011 20:02

Meni je zelo všeč tole:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5219

žal včasih kar pozabimo na ta forum, mogoče bi ne bilo slabo, če bi se pojavljal zgoraj, nekje med metražnim blagom, kuhinjskimi pripomočki in modnimi nasveti.

 

nola

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. feb 2011 20:06

Hvala nola..na tega sem že čisto pozabila

lp goga

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. feb 2011 20:31

Včasih se je dobila knjiga: Kuharstvo za vsakogar, avtoric Pepike Levsetk in Andreje Grum, v bistvu učbenik za gostinske šole. Dandanes se dobi (če se že ta ne več, vsaj v katerem od mnogih antikvariatov) kaj podobnega. Tak učbenik se pač nakjprej prouči, potem se doda kilometrina, po metodi poskusi/napake, bere Kulinariko, vpraša prijateljice, sosede,...... (no vrstni red je lahko tudi delno zamenjan).....potem pa gre. No, če smo imeli srečo, smo osnovno znanje dobili doma, od mame, babice, sestre,....očeta, dekla, strica,....

Mislim, da večini ne bi bilo všeč, če bi bili napotki kot kurja čreva razvlečeni. Osnovni pojmi morajo biti pač vsakomur jasni, preden začne kuhati, saj, konec koncev, tudi brati ne znamo in ne moremo, če najprej ne poznamo črk. In - pod vsakih receptom lahko vprašamo, če nam kaj ni jasno (če ni to že med mnenji napisano).

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

10. feb 2011 3:34

njofra je napisal/a:
povem eno anekdoto vendar resnično :rečem možu naj da špagete kuhat,da bomo hitro jedli in seveda kaj naredi on-cele špagete vrže v vrelo vodo in nadaljevanje si lahko mislite.in potem komentar:saj mi nisi povedla ,da jih ne smem vseh naenkrat noter vržt.meni je bilo samoumevno kaj se naredi,njemu pa ne.

njofra

 

Jaz pa tegale ne razumem?  A je vrgel v vrelo vodo cele špagete z vrečko vred?  Ali je bila samo porcija prevelika? Ali je problem, ker jih ni prelomil na dva ali tri dele? (da ne bo kdo misllil, da se norca delam, OK?)

 

 

 

 

Vanja

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

10. feb 2011 6:38

elaphus je napisal/a:

A sneg se ne meša z mikserjem??? Ojej, tega pa nisem vedela!!!! Le kako, da mi je večina stvari ratala? Ampak gotovo bi imele še boljši okus, če ne bi mešala snega z mikserjem, ampak na roke. Saj tudi hiše bolj trdno stojijo, če malto mešamo na roko, ne pa z mešalcem  (samo hecam se, da ne bo kdo natolceval, da se norca delam!!!!)

lp

cervus
hihi elaphus, ma mislim, da je bilo govora, da se snega, potem, ko je že narejen, ne vmeša z mikserjem v ostale sestavine, ampak lepo počasi s kuhalnico... :)) EvaLuna

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. feb 2011 7:28

nola je napisal/a:

Meni je zelo všeč tole:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5219

žal včasih kar pozabimo na ta forum, mogoče bi ne bilo slabo, če bi se pojavljal zgoraj, nekje med metražnim blagom, kuhinjskimi pripomočki in modnimi nasveti.

 



nola

 Tudi meni je zelo všeč, zelo zanimiv in poučna tema.

Običajno jaz ne kuham oblečena....



sreče

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 10. 2011 07:29

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

10. feb 2011 8:14

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

njofra je napisal/a:
povem eno anekdoto vendar resnično :rečem možu naj da špagete kuhat,da bomo hitro jedli in seveda kaj naredi on-cele špagete vrže v vrelo vodo in nadaljevanje si lahko mislite.in potem komentar:saj mi nisi povedla ,da jih ne smem vseh naenkrat noter vržt.meni je bilo samoumevno kaj se naredi,njemu pa ne.

njofra

 

Jaz pa tegale ne razumem?  A je vrgel v vrelo vodo cele špagete z vrečko vred?  Ali je bila samo porcija prevelika? Ali je problem, ker jih ni prelomil na dva ali tri dele? (da ne bo kdo misllil, da se norca delam, OK?)

 

 

 

 



Vanja

Jaz se tudi isto sprašujem, kaj je naredil narobe?

Commis débarrasseur

neznan uporabnik

10. feb 2011 8:41

Tega s špageti tudi jaz ne razumem.

 

In nečesa drugega ni razumel mož, ki je bolni ženi, ki si je zaželela v mehko kuhano jajce, kuhal jajce.

Po eni uri čakanja ga je žena vendarle vprašala, kaj je zdaj s tistim jajčkom.

"Joj, draga, ne vem, ne vem...kuham in kuham, pa se noče zmehčati."

 

Kar se snega tiče: ne vsujemo vsega naenkrat. Najprej eno tretjino približno, potem pa naprej.

Kakor tudi sicer velja, da se redkejša in bolj tekoča snov  meša v kompaktnejšo snov postopoma in ne "na juriš".

japaja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. feb 2011 9:00

Njofra je po moje mu pripravila majhno posodo z vodo, mož pa je vsul1 kg testenin....

lp!

 

 Glede teme pa je Sarabande tako lepo napisal, da nimam kaj dodati!

sreče

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti