Poškodovana koža

Anouk  

član od: 24.2.2006

sporočila: 98

18. jan 2010 12:31

uf.. zastavili ste nekaj vprašanj, na katere ne vem odgovorov. Jaz zadevo uporabljam in sem z njo zelo zadovoljna. Sončne kreme še nisem preizkusila, ker sem zadnje mesece bolj kot ne preživljala pod umetno svetlobo (sem iz Ljubljane - megla in imam veliko dela v službi ter za fax). Mbarbe, to tudi mene zanima, kaj točno mora pisati pod sestavinami in kaj ne. No, jaz sem se to bolj spraševala pri hrani (nazadnje pri ajvarju, kjer je zapisano sumljivo malo sestavin). Kar se pa tiče eteričnih olj, je pa pomoje bolj fora, da imajo ali patenirano določeno kombinacijo ali pa jo pač skrivajo, da je konkurenca ne uporabi. Mogoče podobno, kot na Discoveryju, kjer v oddaji How it's made določenih postopkov ne pokažejo, ker je skrivnost? Strelka, želim ti čudovito potovanje po Indiji. Upam, da nekaj barvitosti in sproščenosti z Vzhoda prineseš tudi k nam. Anouk

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

18. jan 2010 12:41

Jaz sem si jo naročila preko spleta. Upam, da mi bo "ta" pomagala. Sem poskusila že malo morje krem, od dermatoloških do naravnih, strupenih, domačih... Ker imam kriminalne roke mi je prav grozno ko se rokujem. lp, pinka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jan 2010 13:04

Resnično me zanima dobra krema za sončenje ( UV žarki in te fore ), a kdo pozna?

ežoj

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. jan 2010 13:06

Ilrido gel. Ne povzroča alergij, mozoljev, lepo se razmaže, odlično ščiti pred soncem, cenovno je v rangu "navadnih" krem iz supermarketa. Dobiš ga v lekarni. RadaJem

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

18. jan 2010 13:39

ežoj je napisal/a:

Resnično me zanima dobra krema za sončenje ( UV žarki in te fore ), a kdo pozna?

ežoj
Jaz prisegam na tole: http://www.loccitane.si/2/2/6097/29362/zaščita-pred-soncem/zaščitna-krema-za-sončenje-spf-30.htm Imam zelo svetlo in občutljivo kožo in zaenkrat še nisem našla boljše. Krasno mazljiva, koža po njej ni pocasta in mi ne zamaže kopalk in brisač, ne povzroča mozoljev in alergij in res lepo ščiti. Je pa drag štos, tako da si jo sama če se le da, kupim ali naročim komu na zalogo, ko gre čez lužo. strelka

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

19. jan 2010 7:46

Če sem prav razumela vprašanje, gre za tretma rok, če pride do poškodbe ( ureznina ipd). Zame je najboljša homeopatska krema iz samih zdravilnih rožic ( bi rekla kar naravni antibiotik) TRAUMEL. Kupim ga v Avstriji, v vsaki lekarni, brez recepta, velika tuba je okoli 15,00 EUR, ampak je zelooo za dolgo časa. Enkratna, smo mazali tudi luknjo od žeblja v nogi, pa se je krasno zacelilo. anaboleyn

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jan 2010 9:01

Ežoj, luna deluje, ni kaj Vsaka krema za zaščito pred UV deluje, če si jo nanesemo preden gremo na frontalni doseg sonca. Recimo, kakih 15 minut prej. Brand ni tako važen. Če pa se tega lotimo prepozno, je pa itak vseeno. Opekline se bodo na vseh "caucasian" tipih zgodile, od vsake kože posebej pa je odvisno, kolikšne bodo. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. jan 2010 11:53

Vendy, ne vem kolk je kaj lune, glede kremic in maž pa tole:

če verjamete ali ne, ne uporabljam čisto ničesar ( skor bi rekel in nikoli nisem ). Niti kolonjske, niti aftershave, nič. nula.

Kdaj pa kdaj, se mi naredi, da delam kakšna zidarska dela. Takrat je koža rok večkrat v stiku z apnom, cementom in to res slabo vpliva na kožo. Moj odgovor ( na ta vpliv ) je: roke dobro umijem, namažem izdašno z maslom, čez pet minut, namažem še enkrat. Tudi za sončenje nikoli nič ne uporabljam.

Letos se mislim potepat po krajih, kjer grozijo z intenzivnimi UV žarki, in računam, da vseen ne bi bilo slabo uporabit kakšno zaščito. Ampak mislim res zaščito, ne tiste kremice za ženske, ki te fajn pobarvajo. Lanski let sem na dopustu imel slabo izkušnjo: ustnice so mi zelo razpokale, pa sem mogel neki mazat, to mažo bom imel letos za preventivo.

Pravzaprav edine maže, ki jih imam redno na zalogi je Bepanthen krema, Dermazin krema in Hidrociklin ( geomicin ), ampak to so medicinske maže in se uporabljajo po potrebi.

ežoj

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

19. jan 2010 12:03

strelka je napisal/a:
Jaz prisegam na tole: http://www.loccitane.si/2/2/6097/29362/zaščita-pred-soncem/zaščitna-krema-za-sončenje-spf-30.htm Imam zelo svetlo in občutljivo kožo in zaenkrat še nisem našla boljše. Krasno mazljiva, koža po njej ni pocasta in mi ne zamaže kopalk in brisač, ne povzroča mozoljev in alergij in res lepo ščiti. Je pa drag štos, tako da si jo sama če se le da, kupim ali naročim komu na zalogo, ko gre čez lužo. strelka
Ja no, to ni čisto res. Ta krema se malo bolj težko maže, je vidna na koži in se težko spere dol. Poleg tega mi je umazala letos par kopalk, in se ni sprala v vodi. Res pa je, da zelo dobro deluje in je prijazna koži. Urša

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

19. jan 2010 12:58

urssa je napisal/a:
strelka je napisal/a:
Jaz prisegam na tole: http://www.loccitane.si/2/2/6097/29362/zaščita-pred-soncem/zaščitna-krema-za-sončenje-spf-30.htm Imam zelo svetlo in občutljivo kožo in zaenkrat še nisem našla boljše. Krasno mazljiva, koža po njej ni pocasta in mi ne zamaže kopalk in brisač, ne povzroča mozoljev in alergij in res lepo ščiti. Je pa drag štos, tako da si jo sama če se le da, kupim ali naročim komu na zalogo, ko gre čez lužo. strelka
Ja no, to ni čisto res. Ta krema se malo bolj težko maže, je vidna na koži in se težko spere dol. Poleg tega mi je umazala letos par kopalk, in se ni sprala v vodi. Res pa je, da zelo dobro deluje in je prijazna koži. Urša
Stojim za tem, kar sem napisala. Moja koža jo lepo vpije in se ne lepim po njej. Predvsem pa mi ne masti kože (po kar nekaj kremah sem imela izbruh mozoljčkov Uporabljam jo tudi na potovanjih po eksotičnih krajih in sem super zadovoljna. Sem pa skoraj uničila kopalke s kremo Dr. Hautschka - in jo kljub naravno oh in sploh in relativno visoki ceni, zabrisala stran. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti