Ljubezen gre skozi želodec

neznan uporabnik

23. mar 2011 13:50

Sem gledala tole Hrano in vino. Nekajkrat. Ker prvič, pa tudi drugič in tretjič nisem bila ravno prepričana a vidim in slišim prav ali imam samo slab dan

Najboljša je tista, ko ti z robotskim glasom pove, da odstaviš kozico (ali posodo, se ne spomnim) s plošče na delovno površino...predenemo kozico s plošče nazaj na...ne, ne! Se mi zdi, da gre še celo v take pomembne podrobnosti kot so:

primemo kozico

dvignemo kozico

prenesemo kozico

položimo kozico

spustimo kozico

(no ja, mogoče za vsak slučaj, če tudi slepi gledajo, ajoj)

In vse po vrsti je okrašeno s peteršiljem, paradižnikom ali kečapom....

japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

23. mar 2011 15:27

So nekateri recepti kar uporabni, ni pa večina za tiste, ki zelo pazijo na nekatere reči. Je pa veliko mesno zelenjavnih kombinacij brez pretiranih maščob, draga soncek.

Kakšna pa bi bila kuharska oddaja zgolj z zdravimi sestavinami?  Pusta  kot dietna prehrana ...

 

Premikanje kuharja je seveda v premem sorazmerju z glasom, ki bere ...

Jaz si raje kupim revijo kot to gledam.

 

Mamamia

 

mamamia

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

23. mar 2011 15:32

Saj pravim, da sem gledala samo parkrat. In potem zaradi teh nekaj grozno slabih izkušenj nikoli več. Pa tudi nisem nič posploševala, ampak sem zapisala, da so bili recepti v oddajah, ki sem jih gledala, slabi.

s0ncek*

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

19. apr 2011 12:54

Mogoče malo trčeno vprašanje od najnovejše obsedenke z različnimi sortami paradižnika: A je kdo prepoznal sorto paradižnika, ki sta ga uporabila v zadnji oddaji za grško solato? Velik, rdeč, močno rebrast, nekako hruškaste oblike, pri peclju ozek spodaj zelo širok... Noro lep je izgledal... Hvala!

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

19. apr 2011 13:53

Videla sem ga že v leClerku, po poreklu pa je iz Maroka. Kakšen je po okusu pa ne vem, ker no ja paradajz iz Maroka ??? itak še nobeden ni dober, tega pa sploh ne bi kupila. Hauschka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. apr 2011 13:57

Mene ta opis spominja na tegale... lp, proxima

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. apr 2011 14:03

Ja, tak kot na tretji sliki (slike v vrsti). Zakaj pa ne paradajza iz Maroka? A iz Italije, Španije, Nizozemske Grčije pa?  Hauschka, saj se strinjam s tabo, veš. Tuidi sama ga imam najraje z domačega vrta. Samo potem bi ga bolj malo pojedli!

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4542

19. apr 2011 14:04

Nisem gledala oddaje, spominja me na volovsko srce, je kje tu tak?

lp

mzm

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. apr 2011 14:12

Se mi zdi, da volovsko srce ni tako zgubano. Taki zgubani so bili v oddaji. Krasni pradajzi. Kot na sliki, ki si jo prilepila.

 

naor

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. apr 2011 14:20

Hauschka je napisal/a:
Videla sem ga že v leClerku, po poreklu pa je iz Maroka. Kakšen je po okusu pa ne vem, ker no ja paradajz iz Maroka ??? itak še nobeden ni dober, tega pa sploh ne bi kupila.

Hauschka

seveda nikakor iz Maroka, oni so znani po kemiji in hidroponiki ( in umetni razsvetljavi za paradajz ), njihov paradajz je sigurno umetni, talorekoč plastika, tistega iz Nizozemske je treba kupovat, tist je sigurno naraven.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti