Ljubezen gre skozi želodec

neznan uporabnik

29. maj 2010 11:45

Tudi meni ta oddaja ni več tako odbijajoča, je prišlo do sprememb na bolje. Pa čeprav kamera še malo škriplje (o avdio delu ne bi ).. japaja

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

29. maj 2010 13:59

Meni pa postaja vse bolj moteča! Sem Prekmurka (zavedna) in mi gre skrajno na živce, kako Valentina vse Prekmurce enači in tlači. Vedno govori: v Prekmurju pa delamo tako, v Prekmurju pa delajo tako, pa kuhajo tako,...... Jaz še svoj živi dan nisem videla, niti doživela, da bi pri nas kuhali v juhi kurje parklje! Ja morda pri njih doma, ali morda v Beltincih. Kaj pa so Beltinci, celo Prekmurje? Pa tudi tam poznam ljudi, ki pa tega ne počnejo. Ja, pa baje, da celo Prekmurje splakuje makarone, ko jih skuha! Ne, mi pa navadne paste ja ne vemo skuhati! Kdo smo pa mi, Prekmurčki? Za Bolonjsko pa menda še nobeden Prekmurec ni slišal! Ena, kao zavedna Prekmurka bo ljudi iz svoje pokrajine tako zaničevala. Pa kaj misli, zdaj ko je v Ljubljani, da je über ales? Ko skuša pripraviti kaj Prekmurskega in modruje kako to delamo mi, Prekmurci - mi pa samo zraven bulimo in majemo z glavo in postajamo jezni!!! Se ne strinjamo! Kuharska oddaja, voditeljica Prekmurka, ki nas itak uči samo standardnih jedi, sendvičev pa oblaganja pic, ki celo napiše knjigo (oz. prepisuje iz drugih knjig, recepte, ki jih je preizkusila, jih tudi obvlada), pa ne zna narediti Prekmurske gibanice?????! Niti malo? Ker imam možnost, kot bonus dobiti njuno knjigo, grem malo po spletu brskat knjigo - in ta izgleda kot družinski fotoalbum, z opisom jedi, ki jih znajo sami skuhati; kot bi bral album/dnevnik idilične družine. In oddaja je prav to - portret družine: partnerjev in njunih otrok ter staršev in prijateljev, ob pripravi jedi. Obvladava! In glejte kaj vse mi jemo! In kakšno idelično kuhinjo imamo! Zdaj gremo pa malo v idilično Prekmurje, pa na idilično Primorsko! In glej koga vse mi poznamo! Saj živita res lepo življenje, imata dva simpatična, zdrava otroka, s starši se razumejo, imajo denar, hišo, vikend, Minija, urejen dom, lepo kuhinjo in aparate, so poznani in priznani, uspešni,morda res živijo idilično!,... Ampak to ni kuharska oddaja, je portret družine. Ni kuharska knjiga, je družinski album. NE MOREM pa jima oprostiti, tega, kar delata z nami Prekmurci, ZAMERIM JI. Misli, da nas vse pozna? NE MOREM ju niti poslušati, ker govorita en čez drugega, govorita neprestano in kar tekmujeta kateri bo povedal več in hitreje, kateri bo prvi povedal, kater bo bolj pameten izpadel, tekmujeta kateri bolj obvlada kuharske izraze,... Kaj je z mano? Nič! Povedala sem svoje mnenje in kaj me MOTI! Yvette

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

29. maj 2010 14:16

Dihaj, Yvette, dihaj

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

29. maj 2010 14:20

diham, diham Enkrat je moglo iz mene ven iti! če bi manj blebetala in ˝manj vedela˝ kako to drugi delajo, sploh ne bi bilo tako slabo! Yvette

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

29. maj 2010 15:15

Yvette je napisal/a:
Meni pa postaja vse bolj moteča!.Jaz še svoj živi dan nisem videla, niti doživela, da bi pri nas kuhali v juhi kurje parklje! Ja, pa baje, da celo Prekmurje splakuje makarone, ko jih skuha! Yvette

 

Kar se kurjih parkljev tice: Prvic in zadnjic sem jih videla v paprikasu v Prekmurju, kakih 30 let nazaj. Ne v Beltincih, se malo naprej.  Sem pac mestna deklica, me je skoraj kap, ko sem videla, da plavajo notri.

 

Kar se tice splakovanja testenin: V moji bliznji in sirsi druzini smo VEDNO splakovali testenine. Je blo treba skrob splakniti z njih, so rekli. Pa mi niti priblizno nismo Prekmurci.

Show sem videla sicer samo enkrat. Mogoce pa ona samo razlaga sirsemu obcinstvu svoja opazanja in pride do gledalcev v obliki kritike. Ne vem. Meni je bila jed, ki jo je takrat naredila, simpaticna. Kot sem ze prej omenila, je imela toliko krame okrog stedilnika, po pultih itd., da bi jaz v svoji kuhinji znorela, ce bi bilo tako.

 

 

 

 

 

Vanja

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

29. maj 2010 15:29

Boga ti! Prisežem, da jih jaz še nikoli nisem videla v hrani! Pa kje se ti je to zgodilo? Pred dobrimi 30 leti, bi to še verjela, samo dandanes pa tega sigurno ni. Če pa je kje, je pa to izredno redko, in če to videš nekje, to še ne pomeni, da to delajo vsi v tej pokrajini. Yvette

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

29. maj 2010 15:46

Yvette, nakljucje je pac tako, da sem takrat prvic in zadnjic jedla v Prekmurju pri "domacih", torej ne v gostilni. In kaj dobim, kurje parklje v paprikasu. So pa imeli kar precejsnjo kmetijo in mojemu mozu se ni zdelo nic nenavadnega, ker je bil na to ocitno navajen, ceprav je on z "druge strani" Mure, kor so Prekmurci.

 

Vanja

neznan uporabnik

29. maj 2010 15:52

Kurji parklji so zakon! V juho jih dam kuhat, če jih le imam (svojih ne dam!!). V paprikašu jih ne bi pustila plavat. Nisem iz Prekmurja. Tiste starinske makarone smo tudi mi splakovali, zdaj, odkar so kvalitetnejši(?), jih ne več. OOOOOO, smeškoti!!!!!tale je meni skoraj najljubši! Kaj pa kakšno hiško, bi se dal med smeškote vštuliti? Aja, dandanašnji ne prodajajo kurjih krempljev. Če mene kdo vpraša, je to zato, ker po tistih skrivenčenih, deformiranih parkljih vidiš, na kakšen način je ta perjad tretirana japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 29. 2010 15:55

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

29. maj 2010 19:53

@kafetarca, hvala! Dana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti