Ljubezen gre skozi želodec

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

20. dec 2010 16:49

tunna je napisal/a:
jaz menim, da so v oddaji načrtno "površni" pri navajanju sestavin in opisu postopka ... seveda, po koncu predvajanj oddaj bo zagotovo izšla knjiga, ki seveda prinese dodatne denarce ...

tunna http://titabota.blogspot.com/

 

Saj, ena njuna knjiga je že izšla. Verjetno sledi druga, hehe. Saj, zakaj pa ne? kdor hoče, kupi, kdor ne, išče po internetu.

Mamamia

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. dec 2010 16:51

dodala je se nougat.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. dec 2010 16:54

Mislim da se pri takih oddajah ne gre toliko za podajanje točnih receptov, kot pa za ideje v kuhariji, odnos do hrane, način kuhanja in ne na koncu tv zabavo. Če ti je oddaja všeč, ti bo seveda tudi knjiga, v čemur ni nič slabega.  Odločitev za nakup je še vedno na nas.

Pri njunih oddajah, mislim da ni tu takega ki forum spremlja vsaj pol leta, da ne bi izluščil sestavin ki bi tvorile neko logično in okusno enoto. Pravi uživači v kulinariki ponavadi grešimo pri vsakem receptu, pa tudi okusi se razlikujejo kar precej.

Tako da manj pisat in razmišljat, pa več kuhat.

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. dec 2010 17:00

Jaz sem v včerajšnji oddaji dobila idejo za predjed in sicer lososove pitke kot je rekla Nejca. Vse ok, samo tam sta tako na hitro zameštrala tistega lososa, da sta me čisto zmedla. Saj lahko improviziram, ampak če se kdo spomni, kako narediti to maso, bom prav vesela.

naor

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. dec 2010 17:07

Alors, mon ami commis de quelque chose

kakor se v nekaterih stvareh zelo strinjam s tabo, sem pa popolnoma prepričana, da je treba o hrani čim več razmišljat, pa na podlagi tega kaj tudi zapisat in seveda - dosti kuhat.

S premislekom.

nola

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. dec 2010 17:28

Popravek. Seveda je treba razmišljat, mislil sem v kontekstu te teme, se pravi o oddaji in sestavinah iz uporabljenih prikazanih jedi in zraven skrbeti, joj, koliko sladkorja, 110 ali 130 gramov?

Zapiska pa nimam še nobenega, razen nekaj priljubljenih strani, tisto kar mi uspe in mi je všeč, si zapomnim. kar mi ni, pač ne. Razen sladic, ki so nujno zlo, in peka mi je popolnoma odveč, tukaj pač osnovne sestavine preberem z recepta.

Ampak, se strinjam, zaenkrat sicer kuham amatersko in potreb po tem ni, če bi to preraslo v kaj več so zapiski nujni, in ne na koncu v takem primeru je pomemben tudi vsak gram.

Commis débarrasseur

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

21. dec 2010 7:09

Za lososove pitke - kakor se jaz spominjam, je v maso šlo: kremni sirček, prekajeni losos in kisla smetana, vse skupaj zmiksano s paličnim mikserjem in nato posuto z narezanim drobnjakom in okrašeno s koščkom limone. patricija Sporočilo je spremenil(a) patricija dne 21.dec 2010 07:09

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. dec 2010 10:34

Super, najlepša hvala. V četrtek bom gostila nekaj domačih in da ne bo vedno slovenska klasika, sem si rekla, da bi bilo tole super za predjed, ker ni težko narediti, pa še izgleda lepo.

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. dec 2010 11:50

Listnato testo se nareže na kvadratke in se jih da peči v pomaščene skodelice. Fino bi bilo, če bi jih videla, okrogle, malo višj, lahko pa se da peči tudi v pekač za mafine. V tisto luknjo lepo položiš kvadratek iz listnatega testa in zlato zapečeš. Potem jih vzameš ven, zložiš na krožnik in napolniš s kremo. Meni je bilo takoj všeč. Najbrž gre tudi s kakšnimi drugimi kremami. Dobra ideja!

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti