Ljubezen gre skozi želodec

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

9. dec 2010 20:07

Aha snemat in pol gledat, ja super.

Ampak kralj živali je pa le kralj živali, sploh pa njegova reberca. Je čist useen, al je pečena al pa prej prekajena pa pol kuhana. Če je to zdravo, me glih ne zanima najbol. Dost mlajših je že pobral, pa so se bol ''zdravo futral'' od mene. Ne zamenjam ene kraljevske rebre za celga purana al pa teleta.

Matjaž

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

9. dec 2010 20:36

Matjaž, pa jih zamenjaš za ene lignje ali sardelce na žaru? Seveda čez kakšnih 6 mesecev!

LP

kača

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

14. dec 2010 16:21

Tak knjigofil in še kaj na temo knjige, kot je Luka, bi lahko uporabljal dvojino.

 

rdkapica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. dec 2010 23:17

Pri nas doma je prav zabavno, ko kaj pripovedujem kakšnemu obiskovalcu in sem prav zavzeta pri zgodbi sami, potem pa slišim "i" in kar avtomatično ponovim i. Me mož zelo pogosto popravlja pri dvojini. Namreč, zdi se mi, da kadar govorimo neformalno, v slengu, v dialektu, da takrat dvojina odpade. Pri večini. Ne trdim, da je prav tako, je pa praksa. Kljub temu, da smo Slovenci tako ponosni na dvojino, pa se meni zdi včasih kot da se malo pačim, če za vsako ceno govorim dvojino. Me je sram, da je tako, ampak tako je. Če pa bi javno nastopala, pa ni opravičila. Je to dvojna morala, ali kaj?

Primer. Pridem domov, se opravičim, ker sem pozna, čeprav sem sveto obljubila, da bom takrat in takrat doma. Hitim razlagati, da sem srečala Majo in seveda sva šle na kavo, ker se tako dolgo nisva videle. Vmes dvakrat pokasiram i.

Ne zagovarjam Luke, ampak priznam, da tega sploh nisem opazila, ker prav uživam v njuni kuhi in kar se takrat dogaja.

Sicer pa, uporabljajmo dvojino, berimo knjige in kuhajmo z ljubeznijo.

 

naor

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

20. dec 2010 9:12

ojla

Včeraj sem gledala oddajo in me je zamikala DOBOŠ torta,vendar rabim vašo pomoč,seveda kdor je gledal.

Ko sta delala čokoladno maso nisem bila dovolj pozorna na sestavine,toliko vem,da sta dala maslo,sladkor  stopljeno čokolado in še nekaj je stresla iz neke posodice,kar pa sprašujem vas ,če si je kdo zapomnil kaj je bilo.

Hvaležna bom vsakega vašega odgovora in mogoče je bilo še kaj, kar nisem napisala,kajti zdela se mi je zelo enostavna in dobra in bi jo rada spekla za božični večer.

-pika

Še nekaj sem pozabila glede čokoladne mase in seveda količinsko vsega,saj nevem ali sta kaj povedala ali sta kr not metala,me pa malo moti ko tok hitro govorita,da komaj slediš.

Sporočilo je spremenil(a) -pika dne 20.dec 2010 09:29

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. dec 2010 11:28

Danes zvečer je ponovitev včerajšnje oddaje ( predvidevam, da včerajšnje ) na Pop brio ob 20,45. Tudi jaz bi rada nekaj pogledala, ker je šlo včeraj prav brzinsko naokoli.

naor

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

20. dec 2010 15:43

Lizzie hvala za pomoč vendar jaz bi rada prav včerajšno oddajo,ki pa jo nina youtube.

Naor hvala tudi tebi in sigurno gledam,pa si jutri izmenjava kakšne nejasnosti,upam da bom hitra pri pisanju.

-pika

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

20. dec 2010 15:53

jaz menim, da so v oddaji načrtno "površni" pri navajanju sestavin in opisu postopka ... seveda, po koncu predvajanj oddaj bo zagotovo izšla knjiga, ki seveda prinese dodatne denarce ... tunna http://titabota.blogspot.com/

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. dec 2010 16:07

Jaz nisem človek, ki v vsaki stvari vidi neko zaroto, ampak ravno včeraj sem pomislila, kar si ti napisala tunna. Kar  je konec koncev tudi razumljivo. V kapitalizmu ni nič zastonj.Lastnik firme, v kateri sem bila nazadnje, nas je večkrat opomnil: " Zastonj je umrl." Hehe. Bil je slovenski Avstrijec.

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti