Ljubezen gre skozi želodec

tikica  

član od: 8.11.2009

sporočila: 50

18. mar 2010 7:27

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Težki so kot hudič, v njih se pa krasno kuha. Uporabljam jih že približno 2 leti. Najbolj všeč mi je to, da lahko začenš kuhati na štedilniku in končaš v pečici. Imam, 3, 5, 7 litrske okrogle in 9 litrskega ovalnega, poleg tega pa še res veliko ponev.

Dragi so, a jih priporočam.

[cevlji-rdeci] Vanja
Vanja O katerih loncih si tukaj govorila tikica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

18. mar 2010 12:38

Tikica:

Le Creuset loncih.

Vanja

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

18. mar 2010 12:49

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, Vanja, pa to je super!!! S Tikico se strinjam, da je prejšnji odgovor dvoumen oz. se je bral, kot da hvališ bakrene lonce . Sicer z zanimanjem sledim navdušenju o bakrenih loncih, osebno pa se nikoli ne bi odločila zanje, prav odvračajo me . Največ moje posode je "WMF-jev inox", ker je prijazna predvsem prijazna za uporabo (lepo se očisti, ni občutljiva na poškodbe). Sicer sem pa od doma naučena, da je emajlirana posoda zakon, pa magari od celjskega EMA! Ampak predrznica mala bi imela rada boljše od mame in se preseravam s francoskim poreklom kafetarca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

18. mar 2010 13:04

Le Creusetove imam po sili razmer, ker so velike plinske plošče mojo čudovito Kuhn Rikon posodo skoraj uničile in sem jih morala zamenjat. Na žalost je bilo ceneje kupiti posode kot pa zamenjati štedilnik.

Kuhn Rikonove čakajo na lepše čase.

Vanja

tikica  

član od: 8.11.2009

sporočila: 50

18. mar 2010 13:57

Sem se danes pogovarjala z dolgoletno kuharico ki je svoje čase delala v hotelu in je rekla da so imeli tudi bakrene lonce vendar so postali dobri šele po "velikokratni" uporabi. Le creuset imam 5 litrski pa mi je res uredu. Mogoče so mi bakreni všeč zaradi barve pa tako zanimive pokrovke imajo, nisem pa še nikoli kuhala v njem. Rabim pa še kakšnega novega tako da sedaj ne vem kaj bi bilo boljše. Kakšen predlog tikica

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

26. mar 2010 21:52

le creuset verjetno ni za indukcijo?

neika

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

26. mar 2010 22:24

Moj sin ima indukcijsko in LC posoda dela čisto v redu. Imel pa je težave s Scan pan posodami, mi jih je veselo odstopil.

Vanja

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

28. maj 2010 17:05

Da malo vrnem tole temo "na vrh". Meni pa, odkrito povedano, oddaja postaja vedno bolj všeč. Najprej sem jo gledala z izklopljenim zvokom, ker nisem prenesla njune govorice, predvsem pa spakovanja. V zadnjem času pa s emi zdi, da sta začela pazit na to, da povesta količine, ki jih potrebujemo, pa pomoje tudi na jezik pazita. Ok, pogrkovanje je stvar zase, ampak še vseeno. Kuharka oddaja, ki jo vedno bolj pogosto gledam. Trenutno iščem oddajo, v kateri sta pripravljala artičoke. Dana

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

28. maj 2010 19:14

25. oddaja od 12. minute dalje klik kafetarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti