Ljubezen gre skozi želodec

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

13. okt 2009 11:44

Pozdravljeni Prijatelji , vsem hvala za vzpodbude h kuhariji. Ste dosegli svoje, vi in Novakova Moram pa reči, da me tretja oddaja (izlet v Prekmurje) ni impresionirala . Ko bi vsaj pokazali pripravo peciva z jabolki iz domačega vrta... Sicer pa, ko smo nekoč že (ne)hote v temi o Novakovih vlekli paralele z Damjanom... V zadnjih dveh oddajah si je izbral gosta (Pečenka in Alyo), ki sta očitno bolj naklonjena vegetarijanski prehrani, ampak Damjan "tumba" svoje: pršut, panceta,... v zadnji oddaji celo kokošja jušna kocka (upam, nisem kaj pomešala in mu ne delam krivice). Alya je v uvodu povedala, da je na svojem jedilniku črtala "bela" živila: bela moka, sladkor, mleko,... Damjan bi lahko takšno gostjo uporabil za predstavitev novodobnih smernic, ampak kaj ko fant pozna samo: - beli sladkor, mleti ali nemleti, - najbolj bel riž. Pričakovala bi malo več izvirnosti kafetarca

neznan uporabnik

13. okt 2009 11:49

Zakonca novak sta zanič, kar se tiče te oddaje... elektro

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. okt 2009 12:12

V nedeljo sem celo ujela konec oddaje. Meni je cisto OK. Nic posebej pretresljivega, pa spet ne tako grozno zanic, kot sem pricakovala glede na komentarje. Z razumevanjem pa nisem imela nobenih tezav. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. okt 2009 12:22

E pa *ebiga  kofeterica ( dobrodošla ) in elektro, kaj naj vam rečem drugega. Če ne znate kuhat in bi se radi naučili, se mi zdi, da bo to bolj težko iz televizijskih oddaj. Televizijske oddaje jemljem zgolj kot zabavo in ne sedim s svinčnikom in delam zapisnik.

Kofetarica, uporabiš temo o Novakovih, da šimfaš čez Damjana, ki mu pravzaprav nič ne manjka. Kaj te motijo bela živila in kocka? Pozanimaj se mal, koliko se v trgovini proda recimo belega sladkorja in koliko rjavega ( pa če hočeš riža ali česa drugega ). Če uporablja te sestavine, pomeni da dela za okus večine jludi. Jaz sicer nisem reprezentativen, vendar pri meni je tako: nekje imam še praktički celo pakungo rjavega sladkorja ( to je tista reč, ki je polproizvod pri proizvodnji sladkorja, vsebuje veliko nečistoč in zaradi tega smrdi, prodaja pa se umišljenim eko in bio in kaj je še takih pridevnikov, osebkom, ki mislijo, da so nekaj več in so pripravljeni tako reč trikrat preplačat ), ki sem ga nabavil pred parimi leti, tudi nekje ša imam pakungo neoluščenega riža, ki sem ga le enkrat poskusil, nekje imam dva kg moke za temen kruh, kisem ga le enkrat spakel ( in ne bom več ).........

Elektro: meni je pa tale zadnja oddaja bila najboljša do zdej, scenario me spominja na Oliverja.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. okt 2009 12:24

No, rebecca, če smo čist pošteni, Valentina ima predvsem napako da pogosto govori prehitro in je res  težje razumljiva.

ežoj

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

13. okt 2009 13:10

Uf uf uf, ne gledam kuharskih oddaj kot "kuharsko knjigo, ki podaja nov recept", zgolj kot oddajo. Sporočilnost Novakovih je meni OK, npr.: kar pripraviš doma, pripravi iz osnovnih sestavin. Otrokom vcepiti pozitiven odnos do hrane, druženje,... Večina vas morda res niste tarčna publika, ker, predvidevam, kuhate z veseljem. Obstajajo še drugi (ne rečem, da sem jaz ogledalo te druge kategorije), ki kuhajo "pogrej & pojej" hrano, se prestavljajo 8 dni v tednu od ene do druge mame, brez volje, da bi sami zavihteli kuhalnico in zakurblali pečico & mikser. Damjan ni predmet te debate, pa vendar, od profesionalnega kuharja bi pričakovala izziv, da ugodi gostu, ne da mu "vsiljuje" svoje. Ali pa naj izbere goste na isti valovni dolžini. Prav nič posrečeno ni bilo, vsaj meni se ni zdelo, ko je Alya na koncu že kar malo nejevoljno komentirala, zakaj je bilo treba njen krožnik dekorirat z mesom. kafetarca

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. okt 2009 13:35

Odkar je Valentina izjavila, da je njena tašča odraščala med sardoni, Novakovim odpustim vse, tudi pozerstvo in sem redna gledalka oddaje (ki se mi tudi brez ribjega presežka zdi povsem sprejemljiva).

nola

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

13. okt 2009 13:38

kafetarca je napisal/a:
ampak kaj ko fant pozna samo: - beli sladkor, mleti ali nemleti, - najbolj bel riž. Pričakovala bi malo več izvirnosti kafetarca
Toliko o profi kuharju . Če že vlečemo vzporednice z Novakoma, navijam za besedni zaklad in inteligenco.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

13. okt 2009 14:27

No, da ne bomo udrihali kar takole povprek po teh pogumnih, ki si upajo delati kuharski šov. No, pri nas imamo en kanal, ki 24 ur vrti raznorazno kuharijo. Po navadi so oddaje polurne, čisto vsak lahko najde nekaj, kar je njim po volji. To rečeno, sva se enkrat z mojo boljšo polovico pogovarjala, kako bi bilo kuhat in zraven ves čas blebetat (da ima nek smisel), kaj in kako in zakaj....da sva ža šalo naredila eksperiment in sem se spravila delat coctail z glasnim razlaganjem priprave in sestavin. Bilo je zelo, zelo težko, pravzaprav sem prerpičanja, da jih ima večina neke scenariste, da jim pomagajo s tekstom.

Torej, kdorkoli se spravi pred kamero kuhat, je junak. Če je pa tisto, kar spravi skupaj (hrana in šov) gledljivo, je pa druga zadeva...

Sicer bi pa, a ni Anamarija1 o tem že nekaj povedala, ko se je link do njenega videa "prikazal" na KulSlo.

Vanja

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

13. okt 2009 15:30

ežoj je napisal/a:

No, rebecca, če smo čist pošteni, Valentina ima predvsem napako da pogosto govori prehitro in je res  težje razumljiva.

ežoj
Oddaja je precej dobro nastavljena, je "slikovita", koncept je v redu. Tudi g. Novaka sem se že nekoliko navadila (ni glih moj tip...ha, ha, ha...da se tako izrazim). Edino kar me res moti je, da Valentine popolnoma nič ne razumem...ampak res nič....govori nenormalno prehitro...+ govorna napaka + besede velikokrat "zapoje" v dialektu. Nimam nič proti njej, mi je simpatična drugače, tudi prekmurski dialekt mi je všeč, drugače razumem ljudi z govorno napako....sej pravim, ko bi vsaj lepo, počasi govorila in ko govori gledala v kamero. Andreia Sporočilo je spremenil(a) Andreia dne 13.okt 2009 15:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti