South beach-dieta

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

21. feb 2012 9:16

Kako pa je s fižolom v 1. fazi tega prehranjevanja (dodan v solato)? Mislim rjavi fižol (lahko tudi iz konzerve, suhi namočen in skuhan ...)? Fižol je menda OH? Joj, s tem fižolom nikoli ne vem pod kaj spada ... . Ali ga lahko kombiniraš z mesom?

Mayisa

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. feb 2012 9:46

Fižol je najjači. Jaz ga jem saj vsebuje tono vlaknin, pa nasiti fajn. Sicer pa stročnice tudi po Montiju čisto vredo spadajo v prehrano, za to dieto pa ne bi vedel.  Nom nom..

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

21. feb 2012 14:02

Fižol v zrnu so OH. To ni ločevalna dieta, ampak samo izločiš oz. uporabiš minimalne količine kar se da veliko OH kot so: fižol, kruh, pasta, krompir, fižol, riž ter ostale žitarice. sladice in tudi sadje, kot je recimo grozdje, banane. Namesto močnatih jedi, dodaš poljubno velike količine zelenjave, ne pozabi na zimske buče namesto krompirja.

Sama se prehranjujem na ta način že od prej, preden je izššla knjiga, da imam kolikor toliko spodobno težo, mi čisto nič ne manjka in sem pri svojih letih zdrava kot dren. Zaenkrat.

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21. 2012 14:27

dekle23  

član od: 20.2.2012

sporočila: 4

21. feb 2012 16:01

Vanja_v_ZDA- predvsem me zanima kdaj približno se ti začne kaj poznat? čisto tako iz firbca, ker sem julija priča bratu, in bi bilo super obleči kaj drugega kot trenirko :) pa kako je s kožo, ali se kaj krči...no res da sem pred 7 meseci rodila dvojčka in imam kože za izvoz, in sploh ne pričakujem da jo bom s to dieto kaj izgubila, no če bi jo bi bila vesela, pa ok. ampak ne želim si pa še kakšne dodatne :)

dekle23

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. feb 2012 18:41

Dekle, jaz bi ti svetovala, da si čimbolj mažeš telo. Meni se zdi navadna Nivea odlična stvar. Pa poleg diete je treba še precej migati. Kot vem, je Vanja zelo pridna pri telesni dejavnosti. A ne, Vanja? Jaz si vedno rečem, od zdaj naprej bom še jaz malo bolj telovadila, pa vse ostane pri obljubah. 

 

 

 

naor

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

21. feb 2012 19:04

Dekle23, čestitke za dvojčka!

Jaz sem po 1. porodu s to dieto izgubila 7 kg v 2 mesecih, pa še polna energije sem bila. Ker se mi ni dalo stalno vlačit vozička za sabo, sem otroka večinoma nosila, ko sem kam šla in je bilo vsaj zmernega gibanja dovolj.

Meni je k doslednosti pomagal sum na alergije na vse živo pri malem, zaradi njega res nisem jedla čokolade, moke (testenin), nobenih umetnih snovi (instant sladice so torej odpadle...), grizljala sem mozarelo, češnjev paradižnik in pusto perutnino.

Kile so šle dol predvsem okoli pasu, res dober občutek... Ker sem bila itak doma, sem imela tudi čas za načrtovanje in pripravo obrokov in sva se oba z možem lepo držala.

Koža mi je po 2 porodih še vedno prevelika, ampak daleč od poporodnega stanja.

Tako da kar pogumno!

čoko

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

21. feb 2012 21:48

Dekle23, če si navajena (naj mi bo oproščeno) močnate slovenske hrane, boš izgubila prvih nekaj kilogramov na tik-tak. Sama se tako prehranjujem že mnogo let in sem začela, kot rečeno, preden je to postalo popularno in preden je kdorkoli napisal kako knjigo o tem. Tako da shujšati mi ni bilo potrebno, je pa res, da se mi takoj pozna, če kaj na veliko pečem sladkarije in jih jem  (okrog božiča/novega leta).

Kako bo pa s kožo veš samo ti: Odvisno je od tega, koliko si se zredila med nosečnostjo, koliko si stara in koliko boš aktivno migala.

 

Vanja

dekle23  

član od: 20.2.2012

sporočila: 4

22. feb 2012 20:59

ja koža vem da bo moj večni problem, ampak ok to me toliko ne skrbi, ko pogledam dva čudovita sončka :) bolj sm jezna nase ker sem v nosečnosti pojedla toliko sladkega...no v sami nosečnosti še ne, po nosečnosti pa bi samo sladko jedla...no in zdej sm tle, da nobenih kavbojk prenosečniških ne dobim več na rit...grrrrrrrrrr sm jezna nase :) no uglavnem danes že 2 dan pridna. končno sem našla tudi pol ure za orbitrek. telovadba mislim da ne bo problem, sem skoz v gibanju, ker fanta puzata, se postavljata na noge in samo skačem da kateri kam na pade :)

med nosečnostjo sem pa iz 66 kg prišla na 87kg :) po porodu pa sem jih imela 75. in zdaj nikakor ne pridem na manj.... sej vem js dobro da sm kriva, in upam, da mi tokrat uspe, priden na začetno kilažo. visoka sem pa 168kg. aja stara bom pa 25 let marca. uf ko sm to številko napisala, se mi je kr velik zazdelo...hehe :)

 

hehe Vanja_v_ZDA pri meni ni problem ta slovenska hrana...hehe, od mesa jem piščanca, purana, teletino, mogoče enkat na mesec kakšen kos govedine.... mene cuker premami... samo da pogledam čokolado, že kilogrami skačejo name :) haha.

 

no pa pojdimo veselo naprej :)

dekle23

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. feb 2012 0:36

Dekle, sem mislila, da imaš sto in več kil, za deset kil se boš pa že mal pomatrala.Tudi koža bo šla lepo nazaj, pa čeprav si že toliko stara, hehe.

Vanja, meni si pa res dala misliti. Pri nas je še vedno zakon krompir, riž, makaroni, polenta... Čeprav meni testenine in riž ne delajo preglavic, ampak kruh. No, ja zdaj bomo začeli nabirati regrat, se ga že prav veselim.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

23. feb 2012 3:54

Deklica, napisala sem "mocnate slovenske hrane", ne piscancjega in ostalega mesa. Naor, Regrat brez krompirja in ocvirkov. Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti