Meso

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

19. feb 2009 11:23

živjo!meni je tudi povedala babica,tole za meso ,da se da v mleko zaradi vonja.enkrat probajte meso povohat v trgovinah ali mesarju.ko ga daste v usta ,pa skoz nos pihnite.niso vsi istega vonja. jagodna pita

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

19. feb 2009 11:51

Seveda ima razlilno meso (perutnina, govedina, svinjina, ribe,......kozlovina, ovčetina....)svoj duh. To je povsem jasno. Amapak za božjo voljo, če meso ni pokvarjeno (beri= staro, počrele barve, začetki razkroja, črvivo,.......) potem ne smrdi ampak ima prijeten duh. Z eno besedo sveže meso diši. Lepo diši. Tako da ne vem zakaj štulite zraven mleko, pa dihanje in prhanje skozi nos. Pa saj nisem konj, da bi prhal. Meso je pač treba poznati in kupiti takega kot je treba. Če vam pa mesar podtakne ne vem kako žvarovno potem ste pač krivi sami in vam tudi nobeno mleko ne bo pomagalo, saj je pokvarjeno meso (da ne bom spet našteval kako zgleda) neužitno. In mislim, da se na tej točki tale debata lahko mirno konča. LP hedonist

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

19. feb 2009 12:16

Pa naj vseeno še jaz nekaj dodam...

Je pa res, da je razlika v vonju in okusu med mesom, ki je domače "pridelave" in med mesom, ki ga "pridelajo" na farmah. Ampak kljub temu, tudi tisto "farmsko" meso, če je z njim vse o.k., nima takega vonja, da bi ga moral namakat v ne vem kaj. Ko ima enkrat meso "pokvarjen" vonj, potem sigurno ni za jest...

 

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. feb 2009 13:12

Tudi nepokvarjeno meso ima lahko neprijeten vonj. Ena je že omenila faširano, pa  goveji zrezek, če ga pred shranjevanjem v hladilniku ne odvijemo, pa uležano meso, če ni v olju,  .... Tukaj mislim na tisto, kar nam odreže mesar, ne na predpakirane izdelke.

Enim ne smrdi, drugim (tudi meni) pač. Rešujem pa po Matildinem sistemu - z začimbami.

Cila

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

19. feb 2009 14:18

Vegetarijancem smrdi vsako meso, na primer. Barbra

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

19. feb 2009 16:16

Ne razumem zakaj si sokirana, silva? To nima veze s prepricanji, to so dejstva! Zivis v prepricanju, da, kar ne vidim in ne vem, me ne boli??? Nic nimam proti temu, da konzumira meso, kdor pac to zeli, sem pa hud nasprotnik mucenja zivali, tako pri vzreji in prevozih, kot pri klanju! lp Nena “ The world is a dangerous place, not because of those who do evil, but because of those who look on and do nothing. ” - Albert Einstein Nena-morje

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

19. feb 2009 16:33

Razlika je vedno v tem, kako nekaj poveš.

 

Meni osebno se zdi ta plakat moralno sporen predvsem zato ker:

- za Evropo in razviti svet je to nerealno prikazovanje problematike klanja živali,

- tudi otroci hodijo mimo tega plakata in

- tisti, ki ima rad meso in ve, da ga njegovo telo potrebuje, ga tudi takšen plakat ne bo prepričal v nasprotno.

In predvsem zaradi zadnje točke se sprašujem, komu je potemtakem sploh namenjen.

In samo, da poudarim: tudi otroci hodijo mimo tega plakata.

 

 

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

19. feb 2009 17:55

Nimas prav! Industrijskega klanja ne mores lepo prikazati! Je tako, kot je: masovno, kruto, z brezmejno grozo in trpljenjem zivali ... Ne zivimo vec v casih, ko se je rejen pujsek sprehajal po dvoriscu in smo kokice redili s kuruzo. In zakaj ne bi otroci tega smeli videti? Da bodo mislili, da so krave vijolicate in je meso lepo v folijo zapakirano v supermarketih? Medve tega ne bova resili, dejsvto je namrec, da se vse prevec denarja suce v zivinoreji in predelovalni industriji, kakor tudi (posledicno) v farmacevtski industriji, ki pa je tako ali tako najvecji lobij na svetu ... Ze vedo zakaj ... Bom raje nehala, da ne zasmetim prevec posta! lp Nena PS: ti plakati so po vsej Evropi, preverjeno! Nena-morje

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. feb 2009 19:47

bom kar tule vprašala,da ne odpiram nove teme meso redno kupujem pri kmetu,zanima me koliko je lahko stara krava da je še uporabna za recimo izključno govejo juho nekako pravijo,bolj je krava stara boljša je juha ampak koliko stara v letih pa se nihče ne zjasni ali je to 5,7,9 let,.... meso gre od kmeta seveda v klavnico in oni verjetno tudi meso pregledajo in podatke o kakovosti verjetno tudi na VURS pošljejo,ali mogoče ne vsaka informacijo bo dobrodošla anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti