Pomladni oblačilni report

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

6. feb 2009 5:54

Atina je napisal/a:

Hihi, Sara, greva na kavo v lanskih kavbojkah? ;)

Atina

 

A jaz, ki imam predlanske pa nisem vabljena No malo so že sprane, samo nebi vama preveč kvarila ugleda

 

Lep dan in veliko se smejte

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

6. feb 2009 6:09

Lepo je,ce clovek lepo izgleda in je okusno oblecen. Vendar,ce se moras potrjevati v druzbi samo s tem,da si oblecen po zadnji modi,je pa zalostno.Nekatere zenske zapravijo za garderobo, celo vec kot zmorejo.Poznam neko damo,ki je res izjemno urejena,ni da ni....na njej.Ko ko sem jo prvic videla v druzbi z otrokoma,me je skoraj kap.Bila sta taka revcka,s prekratkimi hlacami,o povaljanih in prepranih puloverckih,pa niti ne bi govorila. Majdina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. feb 2009 7:24

Razprava o biti ali ne biti urejen se mi zdi popolnoma odveč. Razlogi za eno ali drugo so pri vsakem posamezniku različni: služba, osebne želje, debelina denarnice, okus, sposobnost "nošenja" oblačil in še kaj bi se našlo. Majdinin primer ni osamljen; ljudje živimo preko svojih zmožnosti. Eni mečejo denar za obleke, drugi potovanja, tretji (teh je verjetno pri nas največ) za avtomobile. Kupujemo glede na svoje preference. In ker so sredstva omejena, je potem treba priškrtniti na drugem koncu. Ko sva z možem kupovala vhodna vrata, nama je trgovec rekel, da so neredki primeri, ko se ljudje pripeljejo do salona z najnovejšim mercedezem in potem vprašajo po najcenejših vratih. Midva sva se pripeljala s starim avtomobilom in se zanimala za vrata, ki nama bodo všeč in se bodo vklapljala v koncept hiše. Cena ni bila pomembna. Tako se ta svet vrti. Težko me kdo prepriča, da neurejenost pri človeku poraja občutek ugodja. Nimam v mislih urejenosti v skladu z najnovejšimi modnimi smernicami, ampak urejenost v precej temeljni človeški naravi, da si opran, zašit, da ti oblačila približno pristojijo in da tvoja celostna podoba izraža zadovoljstvo nad življenjem. Za no res ni treba biti "in", vendar se oblačilom starejšega letnika enostavno vidi, da so stara. Ne ker barve niso v skladu z letošnjimi, ampak ker so sprana, raztegnjega, zmuckana itd. Tudi oblačila imajo svojo letnico. Seveda obstajajo tudi (kakovostna)oblačila, ki na leta ostajajo lepa. Na našo srečo. Kljub temu jim sčasoma preteče rok. Kar se kavbojk tiče, pa zame ni modnih trendov. Kupim katerekoli, ki so zadosti dolge in mi pristojijo in potem jih nosim, dokler ne razpadejo. Na srečo se je v zadnjih letih ponudba dolžine 36 močno izboljšala, tako da je več izbire. Vendelina, ko bo prišla jesen in boš uspela najti ozke škornje, te bom prosila za razkritje skrivnosti. Nakup (ozkih) škornjev je eden najhujših problemov in večinoma se zgodi, da jih ne uspem dobiti, ker prezgodaj odneham. Dobra plat je, da prihranim denar. Na srečo nisem velika ljubiteljica škornjev. Tudi sicer nakup obutve ni preprost, če imaž suhe noge, ker ni bolj groznega od čevlja, ki se "odpira" med hojo. mimika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. feb 2009 7:31

Opozorila bi na še en vidik oblačenja. S svojo zunanjo pojavo pokažemo tudi naš odnos do soljudi. Ko sem kot desetletna deklica sedela na letalu za BG, je zraven mene sedel urejen gospod, ki mi je razlagal, kako gre on, če je povabljen na večerjo k prijateljem, vedno v obleki in kravati. Da s tem pokaže spoštovanje do njih. Takrat se mi je to zdelo znanstvena fantastika. Danes se popolnoma strinjam z njim. Tudi na poročni dan smo lepo urejeni, ker je za nas to poseben dan. Z oblačili hočemo dati težo dogodku; svetu sporočamo, da je to dan D. Tudi od svatov pričakujemo, da bodo urejeni. Urejenost v vsakdanjem življenju lahko izraža isto misel. Ljudje, s katerim smo v stiku, so za nas pmembni in prav je, da to tudi pokažemo. Mimika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. feb 2009 8:41

sara.vidmar je napisal/a:
Ok ok, samo vprašala sem. Aja, moram podati komentar na tvoj "last but not least" ... Da se ne spoštuje nekdo, ki mu je vseeno, če hodi naokrog v kavbojkah lanskega ali letošnjega modela ... no prosim, s takimi ne moreš. Če pa imaš v mislih vseeno v kontekstu higiene, opranih las, čistih čevljev, potem pa ja, tu se tudi jaz vprašam po zdravju dotičnega. sara
Prvič, draga moja, preberi to, kar sem zapisala in ne vnašaj nečesa, česar nisem zapisala. Jaz sem napisala, da bi se zbala za stanje človeka, ki mu je res vseeno, kako izgleda. In tu se je moj stavek končal, TVOJ dodatek so bile pa stare kavbojke. In malo razmisli, kdaj pride kdo v situacijo, ko mu je res vseeno. To je takrat, ko ima človek bodisi hude psihične stiske in je brezvoljen do amena ali pa takrat, ko je v kakšni odvisniški situaciji. Takim nesrečnikom je pa res vseeno. In, ja, meni so taka stanja dovolj relevantna za alarm. In Sara, last but not least, again - lepo, da te zanima širina in globina življenja in sveta in, ja, mnogo je tem, ki so strahotno relevantne in, ja, moda RES ni najbolj relevanta. Ampak ti toplo svetujem, če te res zanima toliko stvari, potem se vseeno malo pozabavaj z njihovo globino. Ker tisti tvoj dodatek s starimi kavbojkami je bil v tem kontekstu res zelo shallow. Upam, da imaš na drugih področjih več globine. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. feb 2009 9:48

Saj ni fazon v tem, če je kaj "lanski" model... He, he... Jaz nosim ene stvari že 15 let. Sem pred dnevi našla krilo izpred 15 let, Benetton, volneno. Pa še vedno nosim majce, puloverje še iz srednje šole. Kakšne jasno. Se mi pa obrestuje, da kupujem klasiko, oz. klasične modele, ker so mi všeč kot takšni. In to potem lahko kombiniram leeeeta in leeeta... Vsako leto kupim kak kos nove garderobe, pa če kaj slučajno rabim, včasih pa niti tega ne. Se zgodi, da celo sezono ne kupim prav nič. (pomanjkanja v omari itak ni)... Ravno tako je z mejk apom. Mene veseli to odkar pomnim. Celo srednjo šolo sem se mazala, sicer takrat bolj v nekem punk stilu, z rožnatim senčilo, kleopatrsko črto na vekah... No, zdaj se pač letom in stasu primerno... Jaz poznam veliiiko ljudi, ki jih nič ne zanima. Ali skoraj nič. Moja mama recimo cele dneve gleda solzave nadaljevanke, bere dr. romane oz ljubezenske zgodbe, na tooone tega. Časa za svojo vnukinjo nima nikdar. Pa ne da bi jaz kaj jokala in cmerila tukaj. NE. Govorim o času, ki ga preživlja od 15:30 ure, ko pride domov. Dan za dnem. (ja in njej gre tudi na živce, ko se jaz "lepo" oblečem in zrihtam. Zapravljam denar...). lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 06. feb 2009 10:13:25

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

6. feb 2009 10:19

katka lopatka je napisal/a:
Začetnica, samo zate naj se slikam al kaj? Ti si pa res zahtevna. Komaj prilezla iz postle, pa bi že delala kažin. Sicer pa: vljudno vabljene na oseben ogled, uradne ure vsak dan med 17 in 18 uro, prijavite pa se k Tobiju, seveda s . katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5
Če bom samo zate prilaufala v LJ, se me v eni uri neboš znebila. Začetnica

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

6. feb 2009 10:45

Zanima me, kaj kaj menite o paž frizuri za okroglolično starejšo debelinko? LP Zdenka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. feb 2009 10:53

Meni je paž zakon vedno! Zdaj ne vem, a bo točno tebi pasalo, najboljše, da se malo posvetuješ s frizerko. Jaz sem tudi okroglolična, pa ga občasno nosim in se vedno vračam k njemu. Ker pa je relativno dosti dela z njim, si ga feniram s sušilcem, ker imam naravno skodrane lase, je kar zamudno. (zdaj imam lase do sredine hrbta, pa ko so tako dolgi jih kar pustim naravno). Pa fru fru. Ojoj, se spomnite musicla Chicago z Catherine Zeta Jones in tistim pažem... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti