Pomladni oblačilni report

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

6. feb 2009 12:33

Sicer pa imaš paž na tisoč in en način, tako da z njim res ne moreš zgrešiti. Margot

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

6. feb 2009 12:33

Vendelina jr. je napisal/a:
Ker tisti tvoj dodatek s starimi kavbojkami je bil v tem kontekstu res zelo shallow. Upam, da imaš na drugih področjih več globine. Vendelina jr.
Eh, jaz sem taka plehka punca. sara

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

6. feb 2009 12:47

sjaj je napisal/a:
Smoky eyes - saj si mislim, kako izgleda, bom tudi še pobskala, ampak, če ima katera kak uporaben link, bom zelo hvaležna. "sijajna" :)
Na netu najdeš dosti tega... Na Youtube je napotkov malo morje, recimo ta: http://www.youtube.com/watch?v=Xkl3YiswJrE sara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. feb 2009 12:47

Sjaj, živjo. Tule je link za "pobarvanko" za velike punce http://www.dailymakeover.com/makeover/virtualMakeover Vidiš, tule imaš nekaj likov in potem jih lepo računalniško naličiš. In ko se tega naučiš, lahko daš še svojo fotko gor in poskušaš na svoji fotki. In potem je to že tako fajn, da to preskusiš tudi na svoji koži in okicah. Pri očeh se najprej nauči uporabljati osnovne barve zemlje - to gre na vse oči: beige in poudrasta barva ob notranjem kotičku in potem vedno bolj temno na zunanjem kotu in lahko imajo senčila malo svetlečega v sebi. Ko boš to osvojila, je fino, če recimo daš namesto temnega rjavega odtenka na rob kaj modrega v kombinaciji s kakšno sivo senco. Ko boš pa že carica, takrat si boš pa naredila sivkasto-perl do temno sivo in črno smoky eyes in gloss na ustnice (bolj za večerne stvari). Glede tonirane kreme: jaz jo začnem uporabljati spomladi, ko se neha centralna kurjava in je zunaj toplo, pozimi pa ne pomosim nosu ven brez tonik+serum+krema+tekoči puder. V hladnih dneh tekoči puder zelo varuje kožo pred pokanjem, nadaljnjim izsuševanjem in smogom. Drugače pa dekorativna kozmetika ne popravlja tega, kar bi morala delati negovalna kozmetika. Hočem reči, če imaš suho kožo, tega ti ne puder ne tonirana krema ne bosta popravila, to se uredi, preden gre mejkap na obraz. Praviš, da si XXL punca. To ne pomeni, da zdaj moraš pa samo temne stvari nositi, ker to, kao oža. Ti kar pogumno v vesele barve. Bi ti pa svetovala tole: poskušaj imeti na sebi istočasno čim manj barv (dve sta več ali manj zadosti), če pa imaš blazer ene barve, hlače ali krilo pa druge barve, potem kombinacija, pri kateri je blazer temen, ostalo pa svetlo PIJE VODO, obratno kobinacijo s svetlim blazerjem in temnejšimi ostalimi deli, to ti pa zelo zelo odsvetujem. Pa fokusiraj se na V izrez (okrogli, ladijski ali pa kaj tretjega - temu se izogibaj) pri puloverjih, pri blazerjih imej klasični kroj z dvema gumboma. V Lj imajo še največ dobrih oblačil za XXL dame v Emporiumu in tudi cene so zelo znosne. Za hlače je pa tako; to je treba probati in videti in zraven naj bo frendica, ki bo povedala, kako stvar zgleda od zadaj...... Upam, da kaj pomaga. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. feb 2009 13:26

Sijajna, z modrim senčilom zelo previdno. RES. Sicer bi lahko, nežno, v kakih svetlih svetlečin tonih samo tik nad trepalnicami. Če pa nisi najmlajša, se pravi tem nekje od dvajsetih let, pa pozorno pri svetlečih senčilih. Sama jih imam grooozno rada, samo uporabljam, kot sem povedala, tonirano kremo, rdečilo za lica, senčilo, maskaro, občasno tiš za veke, lip liner in šminko. Čim je mejk apa premalo, delujejo svetleča senčila zelo nasilno na obrazu, ker pritegnejo preveč pozornosti. Sama imam zelene oči, pa sem si lani kupila, v nekem efektu nevemčesa, TURKIZNO svetleče senčilo. No, počakala sem poletje, veliiiko sonca, ga nanesla nad trepalnice, veliiiiko, ogromno maskare, tudi na spodnjih trepalnicah. Ma, pohvalno lepo je bilo. Izi za čez vikend nanašanje zjutraj, izi za jit v trgovino ali pa na kavo. : ) Prav luštno je bilo, čeprav je bila barva udarna. Torej, modre učke poizkusi zasenčit s kako svetlo, nežno barvo v rjavkastem tonu, bež, sivo lahko tudi svetleče. Pa boš potem videla, kaj ti paše in odgovarja. Kupuj kaj cenejšega, vendar ne najcenejše, dokler se ne navadiš na proceduro in dokler ne najdeš ustreznih tonov. : ) PA NE poslušaj vseh nasvetov kot so: pobarvane spodnje trepalnice postarajo... Senčite s 3 barvami, bla, bla. Se ti bo zmešalo, pa še uporabno ni ne vem kaj. Vsak posameznik je drugačen, ima drugačno obliko obraza, oči... Pojdi na YouTube in išči pod make up nasvete. Imaš noter milijon nasvetov. Smoker eyes definitivno ni mejk ap za vsak dan za v službo. To je teatralna zadeva, za fotke, evente, poze. Verjemi, da zeeeelo težko, da bo zdržal 8 ur brezhiben v službi, pa še težje ga je nanašat recimo zjutraj. Meni osebno sploh ne paše, tko da ga nikoli ne nosim. Je pa Danijela lepa v tem, ja. (samo ona ima nekoga plačanega, da to popravlja kar neprej, veš?). Držim pesti, ko boš v Mullerju ali DM-u. : ) lidka [sonce]

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

6. feb 2009 13:48

katka lopatka je napisal/a:
Začetnica, po uradni predstavitvi sledi after-party, si dvomila kaj v mene a a a p.s. bi te pa bila zelo vesela, veš katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5
Hja si ga že decembra posračkala, pa še božičkovo darilo sem imela zraven (ki sva ga nato z dragim pojedla da se nebi skvarilo)... Še bo prilika,še bo... Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. feb 2009 13:56

Čak mal, a mene boste pa kr "pozabile"...??? A??? lidka [sonce]

sjaj  

član od: 16.10.2007

sporočila: 47

6. feb 2009 14:04

Punce res res ste zlate. Že klikam na ponujene linke. Sem pa pozabila dodati, da imam očala - očitno prikrijejo tudi kakšen kiks pri ličenju oči. Modra bo definitivno ostala "za vsak primer", drugače ste pa pohvalile Art Deco? ali pa na kaem drugem forumu, tako da grem tja in se razgledam po drugih barvah. Glede oblačenja ... Saj ne vem, ali mi res še toliko manjka samozavesti ali kaj, ampak sem kar zrasla ob temle "če pa imaš blazer ene barve, hlače ali krilo pa druge barve, potem kombinacija, pri kateri je blazer temen, ostalo pa svetlo PIJE VODO," od Vendeline, ker tako že delam in se tudi meni zdi ok. Nekaj torej že znam! Lepo se "štimejte"! sijajna ;) sjaj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

6. feb 2009 14:50

sjaj je napisal/a:
Ampak - imam tudi par vprašanj. Kakšna senca za oči torej za svetlolasko s sivomodrimi očmi? Rjava? Zlata? Smoky eyes - saj si mislim, kako izgleda, bom tudi še pobskala, ampak, če ima katera kak uporaben link, bom zelo hvaležna.Res prosim za nasvet, ker sem čisto v zaletu in bom morda šla že danes v Muellerja ali v DM. Pa omenjale ste tonirane kreme - to bi mi po moje res bolj pasalo kot puder, ker imam bolj suho kožo. Katero kaj priporočate - da si izprosim vsaj kakšen tester. Potem pa še trenčkot - sem vesela, da ste mi razjasnile, kaj to je. Kakšen kroj pa barvo mi priporočate - kot že rečeno xxl in okoli 168 cm. Upam, da boste rekle oranžno - ali pa vsaj modro, he he. Že vnaprej lepa lepa hvala."sijajna" :)

 

Zaradi barve trencha si me spravila k pisanju, seveda, nabavi si oranžnega! Samo pazi, kaj boš imela sicer oblečeno s tem. Vedno boš prijetno izstopala in ker ti je barva všeč, se boš vedno odlično počutila v njem. Jaz bi se na tvojem mestu izogibala samo kombinacije s črno: oranžna, črna, halloween...

Drugače pa v kakšni beige barvi, ker gredo lepo z vsem barvam in ga boš imela leta in leta.

Če si pogumna, si poišči kakšnega z živalskim printom ali pa z drugače norim printom. Če ne to, pa vsaj z zanimivimi velikimi gumbi. Slednje lahko vsako leto brez težav zamenjaš, pa boš imela nov trench. Mijau!

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 06. feb 2009 15:18:00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti