Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. maj 2009 10:47

Kekec, jaz sem tudi včeraj zabluzila s kosilom in poobedkom, tako da mi je bilo potem pošteno slabo . Pa poznam še eno, za katero slutim, da je včeraj malo mižala, ko je nosila hrano v usta...

Današnji jedilnik objavim potem, ko bom imela kaj za povedat še o torti.

tulka

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

10. maj 2009 11:52

Jaz se tud za vikende grešim malo(kakšen kos pice,pa kaj sladkega,ampak pazim,da to ne delam zvečer),-10 kg v dveh mesecih in 14 dni. jagodna pita

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

10. maj 2009 16:24

Punce, očitno je nekaj v zraku, ker tudi jaz počnem neumnosti..... Če se spomnim, kaj jem že dva dni...... Ampak sem se danes spravila v red!!!! Zajtrk: kivi, ržena žemljica, tunin namaz, kava bs, malica: jabolko, kosilo: puranji zrezek, paradižnikova in zelena solata, večerja: ovseni kosmiči z jogurtom. Torto sem že delala in je bila odlična. Ker pa je pri nas nihče drug ne je, je samo zase ne grem več delat. jana

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

10. maj 2009 17:13

Tudi meni gre lepo ,a počasi dol.Še kakšen dan,pa bo -10kg,kar je bil tudi moj cilj.Mislim pa kar nadaljevati tako,le večkrat si bom privoščila kakšno dovoljeno sladico ... A je že katera pekla pico iz pz moke? Mislite,da si to lahko privoščimo kdaj pa kdaj? Uživajte na sončku oktober

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

10. maj 2009 19:05

oktober jaz tudi študiram že nekaj časa na pz pizzo,nekje sem čula da treba mešat moko,ne samo iz pz moke ker menda testo ne rata kot bi moglo.ne vem. ne bo nič narobe če si jo boš privoščila. lp. _kekec_

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. maj 2009 20:33

Ravno zdaj študiram M. knjigo o drugi stopnji in tam piše, da lahko kombiniraš tudi OH, beljakovine in malo maščob. Za PZ pico torej ni nobenih ovir. Če vzameš pirino pz moko, je testo čisto okej. Z rženo moko je trdo kot kamen, s pz pšenično pa tudi ni slabo, čeprav je manj rahlo in hrustljavo kot pri pirini.

Sicer pa bo te dni (če ni že?) Vanja iz ZDA objavila recept za ajdovo pizzo, ki je zelo pohvaljena in ga velja preučiti... ga pa sama še ne poznam.

Evo, še o torti: ker sem jo delala do pike po receptu, se je napihnila kot balon in potem upadla (za mojo pečico bi morala verjetno uporabiti nižjo temperaturo). Čokoladnega preliva nisem delala, ker mislim, da bi bil iz črne čokolade (brez mešanja z maščobo) pretrd. Ko sem jo poskusila, je bila pa kar v redu - treba je pač upoštevati, da se v testo ne doda sladkorja, torej je ravno tako grenka kot čokolada, iz katere jo delaš. Verjamem tudi, da kvaliteta čokolade precej vpliva na okus - sama sem uporabila Lindt in nimam res nobenih pripomb. Uporabila sem tudi domača jajca in je bilo testo puhasto... za moža pa bom naslednjič res dodala sadje iz kompota ter povrh okrasila s smetano, ker mu je bila tudi kar všeč, le pregrenka. Pa še jedilnik:

voda

Z: pirin kruh s slivovo marmelado bs, bk kava

M: maline z lahkim jogurtim

K: mineštra iz čebule, leče in stročjega fižola s pz makarončki

M: sir

V: paradižnikova juha, zelena solata, Montijeva čokoladna torta

tulka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

10. maj 2009 20:34

lep pozdrav jaz zaenkrat še nimam nič konkretnega za povedati, ker bom jutri začela z montijevim načinom 100 %, sicer sem sem kar nekaj dni na pazki, ampak nisem imela vseh sestavin, zato sem malo improvizirala, danes pa smo bili v nabavi in sem po montijevem seznamu nabavila vse potrebne stvari. jutri bom tudi začela pisati jedilnike in upam, da me boste opozarjale na morebitne nepravilnosti, ki jih bom počenjala, jaz bom iskrena do vas, upam da boste tudi vi do mene sicer pa me veseli, da sem prebrala da ste tudi vi malce grešile ta vikend, vem da bo tudi meni kakšen dan kaj spodletelo, konec koncev smo vsi ljudje se jutri spet slišimo, želim vam lep večer pa uspešen teden (še posebej kar se tiče hujšanja dalea

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

11. maj 2009 18:17

Zajtrk: grenivka, pz žemljica, jogurt, kava bs, malica: pest arašidov, kosilo: musaka z mletim mesom in kislim zeljem, (njami....) večerja: hrenovka, zelena solata. jana

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

11. maj 2009 19:22

z:PZ pirin kruh z lahkom skutnim namazom,kava k:boranja,grenivka v:šampinjoni z ajdovo kašo 2 pomaranči( pa še kar nekaj bi...) Pa dobro uro sem kolesarila- sem kar važna,ko sem začela končno malo bolj redno migati. oktober

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

11. maj 2009 19:57

večer in moj prvi pravi "novi" jedilnik z: pz kruh z monti marmelado, kava bs (nescafe 100 arabica) z posnetim mlekom m: zeleni čaj, 2 kocki čokolade z 85% kakava k: 2 mesni kroglici z zelenjavno omako m: navadni jogurt z ovsenimi kosmiči v: 1 mesna kroglica, zelena solata z malo tune Upam da bo v redu? Sicer pa sem vmes spila še eno kavo (isto kot za zajtrk) in veliko navadne vode, zdaj pa malo na orbitrek. Lp dalea

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti