Jedilniki po montignacu

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

30. mar 2010 19:30

tulka je napisal/a:

Vse meso ima GI 0. tulka

Lahko razložiš, zakaj?

rimljanka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

30. mar 2010 20:16

no ja...torej ne delam napake pri grahu in mesu...kje torej? kajti teža se je ustavila :/ že nekaj časa sem na istih kilah, včasih gre ena gor, ena dol ampak vedno se vrne na 67kg :/ čeprav sem rahlo zmanjšala porcije, konkretno večerjo jem le če je to res nujno, čene je kaj bol lahkega ali pa sadje... ne vem kaj delam norobe :/ Z: pomaranča + jabolko K: ješprenka z pz makarončki M: majhen košček peciva s skuto...res majhen + jabolko + hruška v: ješprenka mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. mar 2010 20:41

rimljanka je napisal/a:

tulka je napisal/a:

Vse meso ima GI 0. tulka

Lahko razložiš, zakaj?

rimljanka

Ne morem , tu sem našla, ko sem vtipkala meso: http://www.montignac.com/en/ig_recherche.php. Razlaga: '*** These foodstuffs, since they contain no glucids, have a O GI.' Ergo, ker meso ne vsebuje ogljikovih hidratov, na čemer temelji GI, je njegov indeks nič.

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

30. mar 2010 20:53

Hja, glikogena vsaj nekaj pa meso le vsebuje, torej se ob prebavi mesa sprošča tudi glukoza. Zato me je zanimalo.

rimljanka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

31. mar 2010 15:33

vsebnost glikogena v mesu je premajhna, pa še tisto kar ga je se zaradi beljakovin sprošča drugače :) se motim? še vedno naj bi bil Gl 0! :) Z: donat + pomaranča + jogurt z kellogg'si M: puranji zrezek z zeljno solato K: malce ješprenke za potešitev lakote, saj je vsebovala krompir in korenček V: paradižnik začela sem piti donat....vendar ne opčutim razlike? kako ga pa pijete? ok na tešč vendar ali potem počakate preden pojeste sadje? mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

31. mar 2010 17:15

Živ mirelca,

kakšno razliko bi rada občutila?  Če bi rada, da ti pomaga pri prebavi, ga moraš piti zjutraj na tešče in naj bo čimbolj brez mehurčkov - kar zvečer ga natoči v kozarec ali pa pusti odprto steklenico. Še boljši učinek bo, če bo donat topel. Jaz sadja po donatu ne jem, mi ne naredi dobro.

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

31. mar 2010 17:16

sok grenivke in limone

Z: ržen kruh z avokadovo-česnovim namazom

K: enolončnica iz sladkega zelja, pečen piščanec, špinača, zelena solata

V: pz testenine s čebulnim curryjem, zelena solata

tulka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

31. mar 2010 18:11

cedevita Z: polnozrnata žemlja, marmelada, kava K: regrat M: jogurt z ovsenimi kosmiči V: grška solata zdj pa vem zakaj meni donat nikoli ne pomaga :) Vedno pijem takega z mehurčki in iz hladilnika :) Sem misla, da je ravno v mehurčkih "čar" :) Lizzie

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

31. mar 2010 20:35

hehehe... ja lizzie sva na istem... vedno sem pazila da ga skbno zaprej in hranim v hladilniku... mehurčki so moč donata :D pol pa nism občutla nobene razlike pri prebavi... no jaa... bom upoštevala nasvet, hvala tulka ;) torej...naj ga prevrem prej ali samo zgrejem? mirelca

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

31. mar 2010 21:39

donat (ki ga zjutraj segrejem, da je topel, z žlico pošteno premešam, da gredo mehurčki ven, no pa shranim ga kar zunaj, na sobni temperaturi, nikoli v hladilniku. S počasnim pitjem donata iz njega predvsem črpate vitamine, na tešče toplega na hitro popitega pa uredi prebavo in to kar pošteno , donat naj se ne bi pil za žejo) Z: jabolko, hruška K: ajdova kaša z zelenjavo pečena v pečici - po moje (mnjami, to bi lahko jedla vsak dan), motovilec V: pijem, pijem, pijem vodo, ...zelo sem žejna , mogoče po ajdovi kaši? Čez praznike me ne bo, držite se, jejte velikonočno hrano po montiju...če se le da..., pa kakšen kos potice za brbončice tudi treba kajne? ... Mayisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti