Jedilniki po montignacu

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

25. feb 2010 14:39

Mirelca če ti gre dobro anglešččina lahko pogledaš kar na uradni Montignacovi spleni strani http://www.montignac.com/en/ig_tableau.php . Drugače obstaja tudi slovenska verzija http://www.montignac.si/glikemicni-indeksi.html . Jaz se držim kar teh dveh. Joj punce vidim da ene kar malček goljufate in potem meni skomine delate ,... Nutella ,...joj tudi jaz bi jo. Z: marmelada BS, PZ kruh, mleko M: jabolko K: piščanec in špinača V: radič mavrica*

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. feb 2010 14:50

Uh, na pamet težko rečem... se bom malo poglobila.

Ok, dodajam tole: načeloma riž ne gre skupaj z maščobami. Če uporabiš lahko mleko... kaj pa vem, po moje večje katastrofe ne bo, čeprav ni po reglcih. Edino okus me skrbi, ker se divji in rjavi riž ne razkuhata. tulka

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

25. feb 2010 14:57

Z: pomarančni sok, pz kruh, lahki sirni namaz M: dve jabolki K: kvinoja, zelenjava (narejeno kot rižota), zeljna solata V: sir zavit v pršut in malo popečen, zeljna solata Adrijanam

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

26. feb 2010 12:28

cedevita, navadna voda Z: pirin kruh, lahek sirni namaz, kava K: tunini polpeti, zelena solata M: navaden jogurt s svežim kivijem V: pršut, sir, olive Lizzie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. feb 2010 14:21

mavrica, ne se dat.

Meni še danes kuha dragec (beri: pogreje iz skrinje), od jutri naprej upam, da bom na nogah.

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

26. feb 2010 15:23

Evo mene, jaz že 3 dan pridna....nič sladkarij.....čist po Montiju - dobr le kava- tej se pa ne odpovem. Spijem pa zjutri vedno sok iz Power Juice 3 dcl, pa wasa kruh in mamrmedla. Punce uživajte čez vikend, pa se v ponedeljek beremo. Tulka navijam zate, da boš kmalu pri močeh. Marjanpn

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

26. feb 2010 18:26

no pa še jaz... Z: voda z pivskim kvasom + 3 kivija (no ja, so mi bili všeč :)) + pz kruh z lahkim sirnim namazom M: 2 jabolki K: pz makaroni z šampinjoni M: veliiikoooo jabolko V: kegllo's kosmići v posnetem mleku mirelca

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

26. feb 2010 19:15

Z: ananas, ananas in ananas...veliko koščkov K: jota (kisla repa, meso, fižol) ze mene brez krompirja, za ostale sem ga skuhala posebej V: sem še kar sita...kakšno sadje, jogurt Ali ve zgostite npr. joto, pasulj, golaž....? Z moko se ne sme, s krompirjem tudi ne...če se ne zgosti, je pač jed bolj kot juha in jaz sem si vedno nabasala krožnik pred zgostitvijo za ostale. Ali katera zgosti z Monti moko? Ali je to ok? Jaz sem danes tako zgostila joto, sicer res čisto malo. Lep pozdrav vsem pridnim Montikam Mayisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. feb 2010 20:35

Joto in pasulj 'zgostim' tako, da del fižola smiksam . Včasih sem gostila s čičerikino moko, ampak mi jo je bilo trapasto kupovati samo v ta namen. Pri golažu sem se nekako navadila, da je bolj tekoč . Sicer pa delam tako kot ti, Mayisa, da si odvzamem svoj del, preden ostalim dodam krompir ipd.

Montijeva moka je verjetno navadna polnozrnata moka, ne kupuj Montijeve samo zaradi imena

tulka

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

27. feb 2010 15:56

Tulka, hvala za odgovor. Saj se mi je zdelo, da je montijeva moka, kar navadna moka. Danes pa: Z: donat, kapučino (za več ni bilo časa ) K: pečena šarenka-file, blitva, solata mix (motovilec, majniška, paradižnik, paprika, čebula), kozarček rdečega vinčeka M: jabolčna čežana, puding BS - posuto z gozdnimi sadeži (vse BS) V: pomaranča Mayisa.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti