Jedilniki po montignacu

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

26. jan 2010 11:15

Evo, mene, no pa začnimo, lačna sem tolk da bi vola pojedla s kostmi vred, a žal se bom zadovoljila kar s temle. Z: pomarnačni sok, musli M: čaj K: pečena škarpena, solata, zelenjava M: kivi, mandarina, V: wasa kruhki, pusta skuta, paradižnik Marjanpn

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

26. jan 2010 14:29

pomaranča Z: PZ kruh, marmelada bs M: sir, paprika K: postrv na žaru, fižolova solata V: grška solata Adrijanam

arksi  

član od: 27.9.2007

sporočila: 24

27. jan 2010 10:38

Mislim, da imate premalo obilne zajtrke. Sama sem poskusila, natančno prebralo in še prebiram več njegovih knjig, pa mi je ratalo.Sem polna energije,dobro spim, se dobro počutim in nikoli nisem lačna. Zjutraj ko vstanem najprej spijem 3 dcl mlačne vode,pojem jabolko ali kak drug sadež. Kasneje črno kavo in čez kake pol ure močan zajtrk: 1. 2 kuhani jajci+ 10 dka salame ali sira 2. Zeliščna skuta+ polnozrnata žemljica 3. 5-10 dkg salame + 5-10 dkg sira 4. Na 4 rezinah pršuta (ca 5 dkg)popečem 2ajci in 5 dkg sira. 5. Skuta + tuna 6. jogurt + kosmiči 7. Polnozrnata žemljica,marmelda 8. cela hrenovka + gorčica Malica : sadje ali oreščki Kosilo : obvezno nemastna juha,čez pol do uro pa glavni obrok : pravilno sesstavljen- glej forum Malica: kozarec naravnega sadnega soka Večerja: rezina sira ali 5 dkg čokolde več kot 80 °%,ali pes lešnikov,mandeljnov, ali kombinacija suho sadje in mandeljni. Od sredine avgusta 2009 do danes sem shujšala 8- 9 kg,a nikoli nisem bila lačna. V tem času nisem pojedla nič krompirja in nobene stvari iz bele moke.Pečem pa peciva po Montignac-u. recepti in več preberi : http://montignac.mojforum.si/ Veliko sreče. arksi

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

27. jan 2010 13:31

Arksi, super, končno ena k se je opogumila in povedala kako so šli kg dol. Mene pa zanima, kje bi našla pravilno sestavljen obrok. Men je problem, da zjutraj ne morem toliko pojesti. Sem pa ugotovila, da mi izredno paše zjutraj sok pomaranče, oz, grenivke. Z: sok pomaranče, musli z mlekom (ne vem če je to po Montiju, ampak bo) M: 2 kivija K: oslič, krompirjeva solata M: 2 jabolka V: wasa kruhki, pusta skuta, paradižnik Mal se še učim, danes bom stopila na vago, sem končno kupila, novo baterijo. Kako pa je s jutranjo kavo? Jaz se ji težko odpovem, pa ne vem al naj bo to pregreha al se jo probam odvadt. Marjanpn

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

27. jan 2010 13:40

Arksi, kakor komu paše. Ti mogoče po mojem zajtrku ne bi bila sita, jaz pa sem dobesedno polna. Vem pa, da ko je babi hujšala se je stalno pritoževala da je lačna. Sicer pa mislim, da nekdo, ki hujša iz 100 kg more imet (in je navajen) večjih obrokov, kot pa nekdo, ki začne hujšat pri 65kg. Upam, da nisem zdj koga užalila, je bila sam primerjava :) Marjanpn na tem forumu, ki ga je omenila arksi so gor tudi .pdf knjige od Montignaca, če jih slučajno nimaš. Vem, da sem si jih enkrat poleti snela tam dol. Najbolj pravilno sestavo obrokov najdeš v Montijevi knjigi. Jaz se ne držim 100%, se velikokrat pregrešim, ampak v osnovi se poskušam držati. Sem od poletja shujšala 5kg, zdj morem pa še 5kg pa sem na idealni teži. Predvsem so mi problem večerje. Aja pa poleti mi je bilo velik lažje hujšat, kot pa zdj pozimi, hehe, pa sploh ne vem zakaj. Najbrz poleti od vročine nisi toliko lačen :) Lizzie

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

27. jan 2010 14:18

Lizzie kaj pa ješ? Marjanpn

arksi  

član od: 27.9.2007

sporočila: 24

27. jan 2010 14:29

Marjanpn, prvo kar je nikoli ne smeš jesti krompirja in mesa,rib, sira. Če že moraš jesti krompir, kar ga Monti odsvetuje, ga lahko ješ samo z zelenjavo.Za večerjo lahko ješ skuto in paradižnik, kruh v Prvi stopnji lahko ješ samo zjutraj in še to ponozrnatega .Vse pa si prebereš v knjigah .in če ta forum pregledaš boš tudi našla veliko nasvetov. Lahko pa se obrneš vsak dan z jedilnikom in ti bom obrazložila, kaj delaš prav in kaj ne. Ti pošljem še knjige in recepte. LP arksi

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

27. jan 2010 15:06

Ja, ne smeš jesti skupaj beljakovin in ogljikovih hidratov. Krompirja naj sploh ne bi jedel. Krompir je hrana za prašiče, piše noter v Montijevi knjigi, to sem si ful zapomnila. Ampak ne bom rekla, da zdj ze pol leta nisem jedla krompirja. Ga jem, mogoče 2x na mesec. Po navadi takrat, ko se temu ne da izogniti (družinska kosila,...). Imam doma sprintano to knjigo Jem, torej hujšam. Jedilniki za zajtrk z OH so napisani na strani 109, za zajtrk z beljakovinami pa na 110, lahko ješ zajtrk samo s sadnjem (str.111). Kosila z beljakovinami in maščobami str. 126, 127, 128 Kosilo z OH oziroma večerja pa na str. 129. Najbolj pravilno je, da bi nekje 5x na teden jedli zajtrk z OH in kosilo z beljakovinami. 2x tedensko pa zajtrk z beljakovinami in kosilo z OH. Večerja mora biti najmanjši obrok dneva, popolnoma brez maščob. To je to. Seveda je treba potem se pravo zelenjavo kombinirat h kosilom z B oziroma z OH. Pa sej ti bo arksi poslala knjige, pa si bos lahko prebrala. Sem se pa naučila kuhat, tako da moke sploh ne uporabljam (npr. za zgostitev), pa ugotovila sem da je zelenjavna juha tudi zelo dobra, če skuhaš samo zelenjavo v vodi in malo posoliš (na koncu si jo še spasiram s paličnim), brez dodanega krompirja in raznih prikuh :) Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 27. 2010 15:09

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

27. jan 2010 16:40

5 mandarin Z: PZ kruh, marmelada klasika po prihodu v službo brezkofeinska kava, s posnetim mlekom M:pomaranča K: štefani pečenka, grah v omaki V: zelenjavna juha, rebrca črne čokolade 70 % Je res fajn njegove knjige prebrati. Ti je kar precej bolj jasno. Jaz sem si jih kar v knjižnici sposodila. Adrijanam Sporočilo je spremenil(a) ADRIJANAM dne 27. 2010 16:42

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

27. jan 2010 16:59

pozdravljene punce! :) po dowgem času s5 jst :) usak dan spremljam forum in sedaj sm zbrala malo poguma da tudi jast napišem svoj jedilnik... Z: mlačna voda + jabolko (za kaj već ni bilo časa) M: jabolko K:2 sojina polpeta + puranje meso z gobicami v smetanovi omaki (je ta dovoljena?) V: kuhana jabolka s cimetom kaj menite o smetani za kuhanje? pa še nekaj... se lahko je tudi posneti vendar sadni jogurt? kisli mi niso ušeč... če pa ima katera kakšno pripombo ali pa odkrije napako v mojem jedilniku...dobrodošlo! :) l.p mirelca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti