Jedilniki po montignacu

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. jan 2009 21:57

no pa je ratala. bom poročala jutri kaka je po okusu, ki danes mam vodnega. hvala za pomoč. Iskreno hvala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. jan 2009 22:29

Katarina K, želirno fruktozo sem našla v Mercatorju v Kamniku. Če je ni v tvoji okolici mi piši, lahko ti jo pošljem (ne boš prva :)).

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. jan 2009 22:30

MM, koliko fruktoze si dodala za 2kg pomaranč (+ 1kg jabolk in hrušk), da je malce preveč sladko? Sprašujem, ker nameravam jutri kuhati marmelado, sicer še z limonami in limetami, ampak vseeno...

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. jan 2009 23:04

Jogurti z malo maščobe (poenostavljeno)

Jogurtom z malo maščobe so dodani aditivi, ki jim povrnejo vonj, belo barvo, okus in teksturo. Maščoba je za sestavo oz. konsistenco jogurta ključnega pomena. Ob njenem odvzetju je jogurtu zato treba dodati zgoščevalce - želatino ali škrob, sicer postane po teksturi podoben mleku. Za izboljšanje okusa vsebujejo nekateri lahki jogurti umetna sladila ali umetno zvišano vsebnost laktoze (mlečnega sladkorja). Jogurti z nizko vrednostjo maščobe vsebijejo tudi več konzervansov kot navadni jogurt. Da dobi lahki jogurt privlačnejši izgled, mu lahko dodajo tudi barvila.

Lahki sadni jogurti pa so pravi koktaili arom, ojačevalcev okusa, umetnih sladil in ostalih aditivov. Eden od sadnih jogurtov je celo prišel na prvo mesto testiranih živil glede na vsebnost aditivov.

Najboljši jogurt je domač. Kateri je na testiranju sicer dosegel najboljšo oceno zaradi reklame ne smem povedati, bil pa je slovenski, navaden, s polno vrednostjo maščobe.

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. jan 2009 23:28

Tulka, držala sem se navodil.

Na mojo količino sadja sem dodala en paket želirnega sladkorja (3:1).

Po mojem, bi lahko dala kar polovico manj. Ker je bila zmes že sama po sebi lepo gosta.

Na napakah se učimo. Ko zmažem to marmelado, bom popravila napako

MM

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. jan 2009 7:16

zajtrk: kos polnozrnatega kruha z mojo včerajšnjo pomarančno marmelado Malica: pomarančni sok kosilo: mineštra iz stročnic malica: pest indijskih oreščkov večerja: mala ajdova žemljica z orehi Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

27. jan 2009 7:24

Jaz sem tudi včeraj kuhala pomarančno marmelado. Iz 2 kg pomaranč in dveh limet. Sem dodala 150 g fruktoze. Res da ni tako gosta kot kupljene marmelade, ampak je vseeno dobra. Tudi malce greni, ampak meni je to všeč. Se mi zdi, da bi bila dobra za Jafa kocke. z: pz kruh, domača marmelada, mleko m: sadje k: boloneze omaka prirejena po moje in Montiju, zelenjava na žaru, solata v: jogurt gianja

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. jan 2009 8:29

No moja marmelada tudi greni. jaz sem pa vedno mislila, da zaradi pomarančnih olupkov, pa zgleda ni zaradi tega. Jah bo treba kar lepo počakat na slive. meni je slivova najbolj všeč. No ma tudi ta pomarančna ne bo ostala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

27. jan 2009 9:21

Tulka, hvala za jogurte... Kaj imate res tako rade marmelado na kruh? Meni to ne gre "dol". Nič sladkega na kruh. LP Mac

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. jan 2009 11:34

Punce, vse pomarančne marmelade malo grenijo. To pomeni, da so tiste čisto ta prave. Meni je blazno všeč na popečenem polnozrnatem toastu, spodaj pa malo masla (mogoče lahko vi uporabljate jogurtovo maslo?), zraven pa čaj z mlekom. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti