Jedilniki po montignacu

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

15. okt 2009 9:41

Z: sok dveh pomaranč pražena jajčka s čebulo, papriko in paradižnikom 2 kivija M: jabolko ali drugo sadje K: pražena zelenjava z malo mletim mesom, solata iz radiča in malo sira V: jogurt ali pusti sir s sadjem Miglla

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

15. okt 2009 9:43

V knjigi JEM, TOREJ HUJŠAM avtor zelo malo opisuje zajtrke. Pravi, da naj bi bili zajtrki najmočnejši obroki v dnevu prehrane. Druga knjiga pa ima polno receptor za kosila in večerje. Migla

tamci  

član od: 12.12.2005

sporočila: 11

15. okt 2009 9:57

Sem bila včeraj v Mercatorju in sem našla divjio riž, pa me kr kap 1 kg je 6 eur. Našla sem tudi Montignacove izdelke ampak so tako strašni dragi, da ne vem če jih moja denarnica premore. Tudi jaz pogrešam v knjigah zajtrke, si pa moram na hladilnik nalepit seznam z niskim in visokim GI, ker moram vsakokrat gledat kaj lahko jem ali ne. tamci

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. okt 2009 10:10

Nič, bo traba kar lepo nazaj na Montija 

Danes je v planu:

Z: kefir, 2 koščka polnozrnatega domačega kruha

M: jabolko

K: meso na žaru, paperonata (dušena mešana zelanjava: paprika, bučke, paradižnik), stročji fižol v solati

M: sadje

V: fižolova solata

Če bo vse po sreči, zraven popoldanske malice še kakšno urico sprehoda.

MM

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

15. okt 2009 14:00

navadna voda Z: pirin polnozrnati kruh, marmelada BS K: pirini široki rezanci s paradižnikovo omako M: ? V: mleto meso z zelejavo Lizzie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. okt 2009 14:20

Se strinjam, z zajtrki je križ. Ko gre za jajčka z variacijami (omlete z razno zelenjavo, popečena, kuhana, s slanino) še gre, druga možnost je pa polnozrnat kruh z namazi. Priznam, da imam doma kup različnih marmelad, sicer bi se strašno naveličala. Ovsene kosmiče si tudi vsakič drugače naredim (enkrat s svežim sadjem, drugič z oreščki, tretjič s suhim sadjem...). Na polnozrnati kruh se da mazati tudi kup raznih namazov s skuto (celo sladkih). V knjigah so zajtrki zelo pomanjkljivo opisani.

Danes se bom spravila delat polnozrnat pirin kruh, ki naj bi bil zelo v redu. Malo bom spremenila recept... če uspe, ga bom tudi napisala.

tulka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

15. okt 2009 15:09

Tudi sama pečem kruh. Trenutno vzhaja. Danes sem dela notri: malo ajdove moke, polnozrnate moke, krušne moke, ovsene kosmiče, malo orehov, semena buč, sončnic, lana. Vse delam z mikserjem.Meni kruhi vedno uspejo! www.kulinarika.net/recept/kruh/Pol To je moj recept. Spremenite ga le tako, da izločite koruzno moko in nadomestie ajdovo moko. Izločite še olivno olje. Doma še nimam nobene marmelade. Migla

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

15. okt 2009 16:01

Migla, ajdove moke je verjetno za spodoben kruh preveč. Jaz delam ajdovega vsake toliko časa, pa dam na 475 g bele moke samo 75 g ajdove. Če daš dosti več ajdove, je zadeva precej neužitna. Recept sem namreč spackala sama z eksperimentiranjem v kuhinji. Na žalost je nekaj rund romalo v koš.

Verjetno bi bilo bolje koruzno moko zamenjati z rženo moko.

 

Moj zajtrk je pa samo kava z mlekom. Se te zadeve kar ne morem naveličat. Po navadi do kakih 12h sploh nisem lačna, če pa že jem zjutraj, potem za obrok okrog 12h prav nič manj ne pojem.

Skuta s sladilom namesto jajc je zelo dobra, pa nemastni in nesladki jogurti. Vanje stresite nekaj jagodičevja in malo ovsenih kosmičev. In seveda sladilo po želji.

Ovseni kosmiči ne smejo biti instantni.

Vanja

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

15. okt 2009 20:04

No,jaz sem pa po mesecih iskanja le našla užitni trgovinski kruh,ki je nam dovoljen.V Merkatorju imajo luštne male hlebčke ,ki so narejeni le iz moke iz celega pšeničnega zrna,stane pa nekaj malega čez euro.Dobrodošla sprememba za včasih. oktober

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

16. okt 2009 12:17

Vanja, moj kruh, včerajšnji je super. Kakšno razmerje dam med mokami ti težko opišem, saj delam po občutku. Največji del vsebine za kruh, je polnozrnata moka. Ker delam v mikserju, je to zelo enostavno. Res je, da je pacasto, ker je ajda pacasta. V glavnem kruh je super! Dolgo obstojen in lepo se reže. Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti