Jedilniki po montignacu

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. jun 2009 10:50

No, mrjana24, vmes bodo maline, ribez, marelice, breskve, hruške, jabolka, kosmulje, josta,......pa potem še slive.......... Izbire za marmelado kolikor hočeš.........

rimljanka - zasebno mnenje

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

9. jun 2009 12:14

Prav imaš rimljanka..a si že kdaj delala marmelado iz jabolka in suhe fige? Enkarat sem jo jedla, ampak ne vem kje in ne vem kako bi jo skuhala..bila je res dobra... marjana24

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. jun 2009 12:45

No, jaz bi narezala suhe fige, najbrž bi jih prej namočila, na drobno, enako jabolka in skupaj kuhala. Morda bi bilo dobro najprej v malo vode pokuhati samo fige, da se zmehčajo, nato pa dodati jabolka in kuhati skupaj. Limonin sok in morda malo cimeta. Bolj eksotično bi bilo pa z malo rožmarina(brez cimeta, seveda). Sladkorja najbrž nič, ga imajo fige zadosti. Če bi bili koščki fig preveliki, bi pomagal palični mešalnik.

Tole je tako, na pamet, tako bi pač (in morda bom) naredila. 

rimljanka - zasebno mnenje

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

9. jun 2009 13:15

Super rimljanka, si pravi virtuoz z kuhalnico...veš da bom poskusila, mogoče ne danes, v bližnji prihodnosti. A je katera od sobork iz Ljubljane in rada teče ali pa kofetka? Punce, jaz se ne upam stopit na tehtnico ker se mi zdi, da se še nič ni začelo topit. Sem prava reva kar se tega tiče.. namen ima v nedeljo se stehtat, amapk me je že sedajgroza...kera reva marjana24

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

9. jun 2009 13:36

Torek

voda z mg in c vitaminom

Z: rženi kruh, pusta skuta s cimetom

M: sadni Ego Slim&Vital

K: zelenjavni riž, zelena solata

V: jajci na oko, zelena solata

 

Tudi jaz malicam iz preprostega razloga. Med zajtrkom in kosilom imam 7 ur razlike in nikakor ne bi zdržala. Imam pa tudi večerjo kasneje, šele okrog 20 ure. Res pa je, da grem spat okoli 24-ih.

Julija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. jun 2009 19:49

marmelado iz pomaranč in suhih fig sem zadnjič kupila (od one hrvaške firme sms) in je enkraten... me res zanima, kako bi stvar izpadla z jabolki - povejte, prosim!

kozarec vode z magnezijem

Z: jogurt s figami, suhimi slivami in kosmiči

M: jabolko, navadni jogurt, kava bs

K: zelenjavna enolončnica, goveji zrezek, skleda solate (in malo tanovega pečenega krompirčka s peteršiljem )

M oreški

V: pz rezanci z omako (čebula, fižol, 3 barve paprike)

 

tulka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

9. jun 2009 21:13

Marjana, jaz sem žal zelooo daleč od Ljubljane, res pa je da rajši kot tečem se sprehajam, ampak zelo rada pa kofetkam. Pa trenutno sem v depresiji zaradi teže, rajši se več ne bi tehtala, mislim, da je nekaj narobe z mano, ali pa z mojim jedilnikom zelo v kratkem moram obiskati zdravnika. voda z magnezijevo šumečo tableto z: wasa kruh z pusto skuto, 1/2 paradižnika, kava bs in s pm m: zeleni čaj, 2 kocki črne čokolade k: enolončnica ala pasulj , kava bs in z mlekom m: / v: 1 par kuhane piščančje hrenovke, paradižnik v solati , pa ravnokar še ena kocka črne čokolade, sem našla eno ki ima zraven tudi zdrobljene delčke kakava in je odlična. ... dalea

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

9. jun 2009 21:21

Tulka,to marmelado sem tudi jaz probala in je odlična, ampak trenutno ni primerna ker ima sladkor..no vsaj tako se mi zdi po spominu..bo treba pa res probat to čudežno marmelado iz jabolk in fig.. marjana24

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. jun 2009 22:01

Marjana, sem šla prav preverit: piše sadni delež 99%, delež sladkorja 1%... zame sprejemljivo

Dalea, če misliš da je problem s težo hudo resen, obisk pri zdravniku gotovo ne bo odveč... lahko povem le lastno izkušnjo, da ko sem hujšala z Montijem (po 1. stopnji), so šli kilogrami dol zelooo počasi, vendar pa zanesljivo, in potem so tam tudi ostali (do nosečnosti, no, ko je vendar zaželjeno, da normalno pridobiš na teži).

tulka

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

9. jun 2009 22:16

Tulka,ko si prišla do željene teže-kako si jedla naprej? Si kar direkt prestopila na drugo stopnjo,ali si si le tu in tam dovolila kakšna odstopanja?Kako ti sedaj stoji teža,je šlo kaj gor? Jaz si kar ne upam končati prve stopnje,ko sem se je tako lepo navadila in mi dejansko paše takšna prehrana.Daj kakšen nasvet iz svojih izkušenj. lp oktober

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti