Jedilniki po montignacu

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. jun 2009 9:30

Petek:

voda z magnezijem

Z: pz kruh, lahka skuta z drobnjakom

M: navadni Ego Slim&Vital

K: čista goveja juha, zrezek iz sv. vratu z gobami, solata

V: tuna z zelenjavo, sveža paprika

Julija

Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 05. 2009 09:33

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

5. jun 2009 11:31

Petek: Z: sok iz grenivke, kruh, kislo mleko, kava bs, M: jabolko, K: file lososa, zelena solata, V: omleta, paradižnikova solata. jana

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

5. jun 2009 12:19

Redno spremljam in se nekako držim ta način prehranjevanja. Me pa samo zanima ali vam res nikoli ne zadiši po mladem pečenem, kuhanem ... krompirčku s peteršiljam ali se kdaj pa kdaj pregrešite? Mayisa

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

5. jun 2009 13:21

Dalea, no me veseli da to slišim, moram priznati da me je biloa strah se odpovedati alergijam..ampak za enkrat nimam večjih težav..in upam da jih tudi ti nimaš voda kava z.pz kruh z marmelado za diabetike m.oreščki enih 10 komadov k. pz riž z šampinjoni (njami) zelena solata m. verjetno 2 žlici rižote ker jo ne mislim zavrečt v. solata puranova prsa marjana24

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. jun 2009 15:19

dalea je napisal/a:
ta voda z kalcijem ali magnezijem, kaj to daš notri šumečo tableto , kakšno, tudi meni ne bi škodilo malo več kalcija, mi lahko prosim napišeš kakšne uporabljaš ?

Živjo,

kupujem jih v lekarni (kar se magnezija tiče: šumeče tablete Magnesol, za kalcij pa navadne kalcijeve šumeče tablete), ker so tam brez sladkorja in imajo nekoliko manj dodanih arom. Naj takoj dodam, da mi je bilo rečeno, da so šumeče tablete iz DM, Mullerja Hoferja, Lidla, Spara ipd. prav tako OK (pa vseeno poglej deklaracije, nekatere imajo precej sladkorja).

 

Jagodna pita, jaz nič ne hujšam po Montiju, pred časom sem s pomočjo te metode izgubila skoraj 18 kg, zdaj pa se tako prehranjujem izključno zaradi ugodnega vpliva na prebavo in počutje.

Mayisa, pečen mlad krompirček s peteršiljem je zakon in jaz se vsekakor tudi kdaj pregrešim.

tulka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

5. jun 2009 20:22

Večer, pa to ne moreš verjeti, ravno ko sem se tako razpisala, se je nekaj prekinila povezava in se je vse izgubilo. No ja gremo od začetka: Marjana, jaz zaenkrat nimam težav z alergijo, včasih pa vseeno pride kak hud dan in potem vzamem tabletko. Ni standardnega vzorca, tak da ne vem kaj ga sprozi. Tulka, hvala za odgovor, si jih bom jutri nabavila, vključno z rjavim rižem, ker ga že prav pogrešam,. Danes sem kuhala marmelado iz jagod, uporabila fruktozni sladkor, mislim, da ste mi tako svetovale. Pa še moj jedilnik: voda Z: petzrnati kruh, 1 trikotnik sirčka, kava bs in s pm, vložene kumare m: 6 brazilskih oreškov k: skuta, zeljna solata m: sveže jagode, črna čokolada v: kefir z ovsenimi, sojinimi kosmiči + 3 suhe slive Pa lep vikend vam želim. dalea

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. jun 2009 20:33

kozarec vode

Z: borovničeva pita (opisana zgoraj)

M: dva lahka jogurta, oreški s suhim sadjem

K: goveji zrezek z bučkami, zelena solata s paradižnikom; sir

M. češnje

V: sojina enolončnica

tulka

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

6. jun 2009 9:56

Dalea..a si ti na prvi stopnji? no če si ti poven da se na prvi stopnji ne kombinira sira in kruha, z kruhom ješ samo posneto skuto in marmelado brez sladkorja oz. z fruktozo.. voda z: češnje..njami m: pz kruh, marmelada, kislo mleko 1.1 kava m: sir k: imamo piknik in bom jedla meso in solato, ne morem pa trditi da se bom lahko odrekla češnjevemu štrudlu...se mi zdi da ne bi preživela takšne žrtve... marjana24

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

6. jun 2009 21:47

Marjana, jaz sem na prvi stopnji in vem da ne bi smela, ampak... ni bilo ničesar drugega, sam kruh mi ne gre po grlu, pa se mi je zdelo vseeno boljše da vzamem en majhnen sirček, kot pa kakšno maslo ali margarino. Kaj naj rečem: vsakdo greši Mi gremo jutri na piknik in me je vse groza, kaj se bo znašlo na mizi, žar bo, pa veliko sveže zelenjave, pa vem da bo tudi torta in en kos mi siher ne uide. Na žalost. bom med tednom malo skompenzirala. danes: z: wassa polnozrnati kruh z domačo jagodno marmelado s frukt. sladkor. (odlično je uspela) kava bs in s pm m: sveže jagode, kava z mlekom k: naravni riž (samo tega sem dobila, upam da je ok, glede na to da sem ga 2 uri kuhala, pa tudi prodajalka mi je zatrdila da je ta pravi, v trgovini z bio prehrano), dušeni jajčevec, zelena solata m: kava z mlekom, polnozrnati ovseni piškoti v: voda 0,5 l oaze, 2 rezini posebne, 2 rezini sira, vložena kumara , pa glede na to da nameravam večer preživeti pred računalnikom, mogoče še kakšen košček temne čokolade dalea

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. jun 2009 11:09

dalea,

malo nazaj sem bila na enem pikniku in ti povem, da se da sijajno skombinirat hrano, ne da bi kršil kakršnakoli 'pravila': mesa na pretek, pa zelenjavo za zraven... kar se torte tiče, je pa odločitev seveda tvoja...

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti