Jedilniki po montignacu

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

10. jun 2010 22:29

voda

Z: graham žemljica s pomarančno marmelado sf

M: jogurt

K: krepka solata (rukola, 1 paradižnik, 3 jajca, malo mocarele)

M: 2 suhi marelici

V: pečene bučke z lahkim sirom

M: žlica marmelade (ker je treba probat kaj je v loncu)

 

MM

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

11. jun 2010 10:31

Včeraj: Z: pz kruh, jagodna marmelada sf M: brezkofeinski kapučino K: čevapčiči, murkova solata V: mocarela, paradižnik danes: Z: pz kruh, avokadov namaz K: piščančje prsi, bučke na žaru, solata M: jagode V: grška solata Adrijanam

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

14. jun 2010 9:03

včeraj:

Z:veliko jabolko, pz kruh, skuta

K: piščančji zrezek v smetanovi omaki, obložen z mocarelo in lahkim sirom, dušene rumene paprike

M:pest oreščkov

V:sojini rezanci s tuno

 

danes:

Z:veliko jabolko, pz kruh, skuta, mleko

K:ječmenj

M: češnje(upam)

V: umešana jajca ali omleta, melancani na žaru s sirom

majacebelica

Sporočilo je spremenil(a) majacebelica dne 14. 2010 09:03

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

14. jun 2010 13:22

Čeprav sem mislila, da sem Montignaca že osvojila, se mi sedaj pojavlja en dvom: ali lahko jem pusto skuto poleg OG? Kot opažam, tudi ve za zajtrk jeste kruh in pusto skuto, kaj pa za poobedek, po npr. testeninah, je dovoljeno?? Kaj pa ricotto, zaradi precejšnje vsebnosti M (10-13g) jo je verjetno boljše jesti poleg B? Hvala že vnaprej za vaša mnenja! :)

 

majacebelica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. jun 2010 15:22

Joj, meni se vsakič zdi, da s tem kršim pravila, ko jem kruh in skutni namaz za zajtrk, tako da bi rekla, da se je ne sme jesti po npr. testeninskem kosilu. Mislim da sem zasledila na M. strani, da mlečne izdelke z malo maščob lahko kombiniraš z OH, mlečne izdelke z veliko maščobami pa moraš kombinirati z beljakovinskimi obroki.

Če se motim, me prosim popravite.

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. jun 2010 8:04

Včeraj:

Z: jajčka s sirom, voda

M: arašidi

K: orada, bučna omaka, zelena solata

M: gozdne jagode

V: zelenjavni zrezek, paradižnikova solata z mocarelo

 

Danes:

Z: pz pšenični kosmiči s suhimi slivami in jogurtom

M: kava

K: obara (piščanec, zelenjava)

V: zelena solata

tulka

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

15. jun 2010 8:45

Včeraj: Z: jagode, pz kruh, marmelada sf M: tunina solata K: pz špageti, bučkina omaka, solata V: kefir Danes: Z: jabolko, pz kruh, marmelada sf M: arašidi, jogurt K: oslič na žaru, melancani in bučke na žaru V: kumarčna solata Adrijanam

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

16. jun 2010 8:50

včeraj:

Z:grenivka, jogurt, kos kruha

K:pz pašta z zelenjavo in malo parmezana

V: skuta z jogurtom,indijski oreščki in sladoled

 

danes:

Z: marelice, pz kruh, jogurt

K:zelje s klobaso

M:grenivka

V: mogoče dimljen losos

majacebelica

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

16. jun 2010 18:47

Z: breskev, pz kruh, marmelada sf M: suhe marelice K: puranji zrezek, cvetačni pire, solata V: bučke, melancani na žaru Adrijanam

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

17. jun 2010 22:16

Pozdravljene Montinjačke, sem nova ...v tej temi Evo, pa sem "predihala" vseh 189 strani v ... dneh. Vmes sem še malo brala Montijevo knjigo in se poskušala prehranjevati po regelcih. Imam pa par vprašanj: posneto mleko? je to mleko z 0,5% maščobe? je za zajtrk v redu ovseni kosmiči in mleko 1,6%? ali je boljši jogurt? Jogurt iz hladilnika ne zmehča kosmičev tako kot vroče mleko...kaj predlagate, "namakanje" čez noč? Je nujno imet beljakovinsko kosilo in oh večerjo, oz. obratno? Jaz se ogibam oh kot hudič križa! Črtala sem vse kar je iz moke (niti pz kruha, no v zmrzovalniku imam par koščkov Glyx kruha, ne vem na kaj čakajo), krompirja, nobenih testenin, riža, nobenega cukra, skoraj nič sadja. Edini greh je prava kava z natrenom 2x dnevno... Z: kosmiči (pz ječmenovi, ovseni in ovseni "zart" iz Lidla-(tej niso v redu?)+mleko 1,6 + kava M: velika mešana solata (zelena+paradajz+kumare) K: pečene piščančje prsi 1/2 + zelena solata + paradajz + kava V: 2 v trdo kuhani jajci + kisle kumarice 2,5 l vode Zdi se mi zelo dolgočasno... Aja, 158 cm 67 kg Mateja Sporočilo je spremenil(a) JOKL dne 17. 2010 22:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti