Jedilniki po montignacu

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. feb 2009 11:28

kava bs ni brezkofeinska, ampak kava B(rez)S(ladkorja) ALI O POLNOZRNATEM KRUHU RES NOBENA NIMA MNENJA; DA BI MI SVETOVALA? Lisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. feb 2009 12:40

Lisa je napisal/a:
Imam eno vprašanje, ki rabi nujno odgovor. Pri nebeljakovinskih M večerjah se jedo polnozrnate testenine, riž..ipd. Jaz pa tople večerje delam le izjemoma - bolj mi paše kakšna solata, ali jogurt, seveda pa sem včasih lačna in bi še kaj zraven. Običajno kruh. Montignac strogo odvrača od kruha razen pri zajtrku. Vendar - če sama pečem kruh in to izključno iz polnozrnate pirine moke, kakšna je razlika med tem da pojem košček kruha ali pa zajemalko polnozrnatih testenin? Lisa

 

Hoj,

v knjigi sem našla samo to informacijo, da se kruh (pz) sme jesti samo za zajtrk, čez dan pa strogo ne več. Ti pa ne znam povedati, v čem bi bila razlika med kruhom in pz testeninami za večerjo, tudi sama sem se že spraševala. Morda v tem, da pz testenine narediš brez maščob (moka, jajce, voda), kruh pa sestavlja še marsikaj drugega (olje, kvas, morda mleko)... To in način priprave sta edini razliki, ki ju najdem.

tulka

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

7. feb 2009 16:29

DANES: jabolko, kozarec vode zajtrk: ovseni kosmiči, suhe brusnice, lahko mleko malica: kapucino, pomaranča kosilo: goveja juha s korenjem, prstrv, motovilec s jajcem in fižolom večerja: verjetno lahko sadni jogurt in sadje sonce51

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

7. feb 2009 16:31

LENČA jaz pijem kavo Arabica, piše v knjigi, da jo lahko, ker ima manj kofeina, kupim pa jo v Leclercu. gianja

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

7. feb 2009 16:33

sonce, kuhan korenček je prepovedan. Surovega pa lahko.

In če se ne motim, tudi pri beljakovinskem obroku ne sme biti v solati fižola. Nisem pa 100%!

 

Drugače pa imam danes katastrofalen dan glede prehrane.

Nisem še nič konkretnega pojedla

MM

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. feb 2009 16:34

morska medvedka je napisal/a:

Jaz sem ga dobila iz Mercatorja v Kamniku.

Po novem, pa ga ima tudi naš Mercator v Postojni.

Poglej med zdravo prehrano in hrano za diabetike.

Lp

 

MM

 

Hvala. Grem v ponedeljek v akcijo. Samo to mi še povej, kako izgleda, da ne bom kot slon med porcelanom.

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. feb 2009 16:38

morska medvedka je napisal/a:

 

Zdaj me pa zanima:

- če imam beljakovinski zajtrk, ali lahko za kosilo ajdovo kašo z gobami?

- je moka (polnozrnata, ržena, pirina,..) dovoljena samo v kruhu, ali se lahko z njo gosti omake, golaže,...??

 

Vedno bolj kompliciram

MM

 

1. seveda lahko

2. jaz gostim s črno moko zelenjavne jedi, mesnih nikoli (B+OH=NE)

Julija

 

Malo sem zamočila. Beljakovine lahko kombiniramo z ogljikovimi hidrati, katerih GI je manjši od 15. Nikakor pa ne smemo kombinirati M+OH, npr. maslo in kruh. Izjema je solata, ki jo lahko zabelimo z žličko deviškega oljčnega olja.

Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 09. feb 2009 11:22:25

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. feb 2009 16:43

SENTA je napisal/a:
Sem si premislila. Začnem danes zato prosim, da me pri jedeh popravite.Kozarec vode z limonoZajtrk: pz popečen kruh, figova marmelada bsMalica: 2 kivija (taščin domač kivi)Kosilo: pečen som (vem, da je mogoče premastna riba), pesaVečerja: skuta+brusničin jogort (nemasten).Za večerjo nisem prepričana ali so maščobe na začetku v redu. Postopoma bo šlo.SentaAha še to. Kava samo brez kofeinska? Danes je nisem pila, ker nisem vedla ali lahko pijem pravo kavo.

 

 

Pesa ima visok GI, zato ni priporočljiva. Maščobe res niso priporočljive, pa saj tako niso zdrave. Sicer pa olivno olje brez skrbi lahko uporabiš. Monti ga priporoča.

Julija

 

Jaz zjutraj redno pijem običajno kavo brez vsega. To je greh, brez katerega žal ne morem. Čez dan pa si potem privoščim brezkofeinsko kavo.

Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 07. feb 2009 16:46:58

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

7. feb 2009 16:44

Julya je napisal/a:

morska medvedka je napisal/a:

Jaz sem ga dobila iz Mercatorja v Kamniku.

Po novem, pa ga ima tudi naš Mercator v Postojni.

Poglej med zdravo prehrano in hrano za diabetike.

Lp

 

MM

 

Hvala. Grem v ponedeljek v akcijo. Samo to mi še povej, kako izgleda, da ne bom kot slon med porcelanom.

Julija

 

Jaz ga imam od proizvajalca SchneeKoppe. Je rumena škatlica. Narisani pa so kozarčki z marmelado.

MM

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. feb 2009 16:50

 

morska medvedka je napisal/a:

Julya je napisal/a:

morska medvedka je napisal/a:

Jaz sem ga dobila iz Mercatorja v Kamniku.

Po novem, pa ga ima tudi naš Mercator v Postojni.

Poglej med zdravo prehrano in hrano za diabetike.

Lp

 

MM

 

 

Hvala. Grem v ponedeljek v akcijo. Samo to mi še povej, kako izgleda, da ne bom kot slon med porcelanom.

Julija

 

Jaz ga imam od proizvajalca SchneeKoppe. Je rumena škatlica. Narisani pa so kozarčki z marmelado.

MM

 

 

Hvala.

 

Jaz pa jem takole.

 

petek

sok limone in pomaranče z vodo in cimetom

z: pz kruh, lahki tekoči jogurt

m: še en jogurt

k: piščančja juha, zelenjavni narastek, solata

v: jajčna omleta s tuno, zelena solata

 

sobota

2 mandori

z: črn kruh, domač tunin namaz, čaj

k: gobova juha, pečen piščanec z malimi šampinjoni, zeljna solata

m: grški jogurt 2% mm

v: hrenovka, paradižnikova solata

 

nedelja

kivi

z: črn kruh, domač tunin namaz, mleko s temno šokolado

k: goveja juha, ribji file, blitva, zelena solata

m: pz višnjev zavitek

v: blitva v solati, trdo kuhano jajce

Julija

 

Opažam, da se mi nekam izgubljajo OH. Bo treba malo prevetrit jedilnike.

Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 07. feb 2009 16:51:38

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti