Jedilniki po montignacu

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. feb 2009 8:34

Včeraj:

sadje, kozarec vode

Z: bela kava, 2 polnozrnata piškota

K: krem juha z bučk, začinjen popečen tofu, paradižnikova solata

M: sadje

V: jogurt s prosenimi kosmiči

 

Zdaj pa mi povejte... kam uvrščamo sojo? (tofu, sojino mleko, sojini jogurti,...)

Se kombinira z beljakovinami (ker je velik vir beljakovin (rastlinskih)) ali k OH?

Hvala

MM

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. feb 2009 9:04

mai je napisal/a:
morska medvedka je napisal/a:

_kekec_ je napisal/a:
drage moje, moji kg, pa nočejo več dol.skoraj 4kg v enem mesecu in ne gre več nikamor.kako pa ve?_kekec_

 

Hvala enako!

MM

Evo me. Še ena, ki je obtičala.....

 

Se vama pridružujem. Full sem dol dala, zdaj pa nikakor ne gre naprej. Bo treba kako spremembo naredit, pa malo več miganja ne bi škodilo.

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. feb 2009 9:06

morska medvedka je napisal/a:

 

Zdaj pa mi povejte... kam uvrščamo sojo? (tofu, sojino mleko, sojini jogurti,...)

Se kombinira z beljakovinami (ker je velik vir beljakovin (rastlinskih)) ali k OH?

Hvala

MM

 

Beljakovine.

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. feb 2009 9:06

četrtek

sok pomaranče in limone z vodo in cimetom

z: Montijev kokosov narastek iz MW, toplo mleko

m: paradižnik z lahko mozzarello v solati

k: ričet brez mesa s surovim kislim zeljem

v: puranji zrezek z veliko zelenjave

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. feb 2009 9:08

bosa je napisal/a:
Se vam še jaz malo pridružim.zajtrk: rezina ananasa, kosmiči v vročem mlekumalica: jabolkokosilo: kuhana cvetača s tunino (v lastnem soku)večerja: pz pizza z zelenjavoSaj me boste izkušene malo opozarjala, da ga ne bom preveč kiksala :)bosa

 

Beljakovin imaš premalo.

Julija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. feb 2009 9:14

sonce51 je napisal/a:
Prosila bi vas še za en nasvet. Jutri nameravam kuhati marmelado. Poskusila bi z 1 kg pomaranč, 1 kg jabolk (imam jih v kleti) in 1 kg hrušk(tudi iz kleti). Kaj mi priporočate, da dodam fruktozo, ali želin brez sladkorja, ali nič. Prosim, da me popravite, če nisem izbrala prave kombinacije. Mi običajno ne kuhamo marmelade navedenega sadja, saj je pri nas veliko drugega sadja in pripravljamo marmelado iz sliv, robid, malin, ribeza ... (vedno dodam želin in sladkor posebej) pa tudi prav veliko je ne porabimo. Vendar vsa marmelada, ki jo imam ima dodan sladkor. sonce51

 

Priznam, da te kombinacije ne poznam, le varianto brez hrušk, ampak dvomim, da bi bilo karkoli narobe s tem. Sama sem pri kuhanju marmelade dodala kar želirno fruktozo in začimbe (med drugim česen, a to je že druga zgodba ). Morda se na tvoje vprašanje oglasi še Rimljanka, ta dela krasne marmelade.

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. feb 2009 9:25

Jaz sem delala marmelado: 2kg pomaranč in 1 kg jabolk in hrušk.

Dodala sem želirni sladkor (fruktozni).

Še cimet, koriander in mlete klinčke.

Super marmelada, čeprav bi lahko dodala vsaj še kilogram ali dva sadja, pa bi bila čisto dovolj sladka.

 

Ampak, tale naša tulka pa je en velik inovator. Upam, da me čaka kje kak kozarček te česnove marmelde .

 

MM

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. feb 2009 10:31

Medvedka, kje kupiš fruktozni želirni sladkor? Sem ga že iskala, pa ne našla.

Hvala.

Julija

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. feb 2009 10:44

Jaz sem ga dobila iz Mercatorja v Kamniku.

Po novem, pa ga ima tudi naš Mercator v Postojni.

Poglej med zdravo prehrano in hrano za diabetike.

Lp

 

MM

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. feb 2009 11:38

Imam eno vprašanje, ki rabi nujno odgovor. Pri nebeljakovinskih M večerjah se jedo polnozrnate testenine, riž..ipd. Jaz pa tople večerje delam le izjemoma - bolj mi paše kakšna solata, ali jogurt, seveda pa sem včasih lačna in bi še kaj zraven. Običajno kruh. Montignac strogo odvrača od kruha razen pri zajtrku. Vendar - če sama pečem kruh in to izključno iz polnozrnate pirine moke, kakšna je razlika med tem da pojem košček kruha ali pa zajemalko polnozrnatih testenin? Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti