Jedilniki po montignacu

tamci  

član od: 12.12.2005

sporočila: 11

14. okt 2009 10:49

Joj ravnokar sem se pregrešila en košček čokoladice sem pojedla bom pa brez večerje danes za kazen, no lahki jogurt bom pojedla. Z: 2 dcl pomarančnega soka stisnjenega, PZ kruh, rio mare in paradižnik - a sploh lohk to jem? K: jajčevci in skleda solate M: jabolko ali kivi V: jogurt tamci

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. okt 2009 14:15

tamci,

če si pojedla košček črne čokolade, je to v redu. Ti kar normalno večerjaj - obrokov ne smeš izpuščati!

Kar se zajtrka tiče, na prvi stopnji naj ne bi kombinirala kruha in beljakovin. Na drugi stopnji pa lahko.

Z: polnozrnata rezina, lahka skuta, zelišča

M: jabolko

K: file aljaškega saja, kuhan brokoli; zelena solata

M: pest orehov

V: polnozrnate palačinke, slivova marmelada s fruktozo, kompot

tulka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

14. okt 2009 17:05

Tulka, včeraj sem našla v trgovini: DOLGOZRNATI NARAVNI RIŽ MEŠANI NARAVNI RIŽ . oba se kuhata 50 minut MEŠANICO MUESLIJA z lanenim semenom, sezamom... POLNOZRNATE TESTENINE JOGURTE Z MALO MAŠČOB SIR ZA MALO MAŠČOB SIRČEK ZA MAZANJE Z 10% MAŠČOB Našla sem sojino mleko, vendar ima rok trajanja predolgi, zato takih stvari ne kupim. Morda sem motim. LP Migla

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

14. okt 2009 17:06

Kje se dobi fruktoza? Migla

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. okt 2009 21:33

Pri nas fruktozo dobiš v vseh trgovinah z zdravo prehrano, pri najboljšem sosedu, v Mullerju, DM pa je bila dolgo najcenejša (zdaj ne vem več). Malo preberi deklaracijo, ni vsaka fruktoza prava, nekatere so celo mešane z belim sladkorjem . Tudi rjavi sladkor nikakor ni vsak pravi, saj o tem sem že pisala, ne?

Za jutri imam v načrtu:

Z: špinačna omleta

M: lahek jogurt

K: solata iz belega in rjavega fižola, črne redkve, česna, šalotke, rdeče paprike ter nekaj rezin pustega piščančjega šinka

M: pusta ricotta s svežimi malinami

V: gratinirana cvetača in brokoli (skuhaš oboje skoraj do mehkega, preliješ z naslednjo mešanico - jogurt, gorčica, beli poper, sol, nariban lahek sir - in gratiniraš na žaru)

tulka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

15. okt 2009 9:41

Z: sok dveh pomaranč pražena jajčka s čebulo, papriko in paradižnikom 2 kivija M: jabolko ali drugo sadje K: pražena zelenjava z malo mletim mesom, solata iz radiča in malo sira V: jogurt ali pusti sir s sadjem Miglla

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

15. okt 2009 9:43

V knjigi JEM, TOREJ HUJŠAM avtor zelo malo opisuje zajtrke. Pravi, da naj bi bili zajtrki najmočnejši obroki v dnevu prehrane. Druga knjiga pa ima polno receptor za kosila in večerje. Migla

tamci  

član od: 12.12.2005

sporočila: 11

15. okt 2009 9:57

Sem bila včeraj v Mercatorju in sem našla divjio riž, pa me kr kap 1 kg je 6 eur. Našla sem tudi Montignacove izdelke ampak so tako strašni dragi, da ne vem če jih moja denarnica premore. Tudi jaz pogrešam v knjigah zajtrke, si pa moram na hladilnik nalepit seznam z niskim in visokim GI, ker moram vsakokrat gledat kaj lahko jem ali ne. tamci

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. okt 2009 10:10

Nič, bo traba kar lepo nazaj na Montija 

Danes je v planu:

Z: kefir, 2 koščka polnozrnatega domačega kruha

M: jabolko

K: meso na žaru, paperonata (dušena mešana zelanjava: paprika, bučke, paradižnik), stročji fižol v solati

M: sadje

V: fižolova solata

Če bo vse po sreči, zraven popoldanske malice še kakšno urico sprehoda.

MM

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

15. okt 2009 14:00

navadna voda Z: pirin polnozrnati kruh, marmelada BS K: pirini široki rezanci s paradižnikovo omako M: ? V: mleto meso z zelejavo Lizzie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti