Jedilniki po montignacu

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

3. okt 2009 0:03

Tejch, končno ena ki ima takšen problem kot jaz. Namreč tudi meni teče vse gladko pri zajtrku in kosilu, problem pa nastane pri večerji. Vedno sem za večerjo rada jedla preproste jedi na žlico - gres, kašice, mlečni riž, mueslije, včasih celo čokolešnik. To so moje najljubše večerne jedi....saj se od tega najem in dobro počutim. Zelo težko za večerjo spravim vase nekaj konkretnega- meso, zelenjava, riž, PZ testenine zato so te stvari redko na mojem večernem jedilniku, ...kar je slabo....To je res velika težava zame. Z: muesli z mlekom M: breskev K: goveji zrezek z zelenjavo (paprika, stročji fižol, paradižnik) M: breskev V: jogurt z ovsenimi kosmiči, dodala sem še suho sadje (marelice, slive) mavrica*

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

3. okt 2009 8:48

mavrica*: kaj pa skuta z jogurtom in narezanim sadjem? Meni je tudi to kar fajn. Sicer pa sem v dm-u našla pirin zdrob, keterega skuham enako kot pšeničnega in glede na to, da ima pira nizek GI, si ga skuham občasno za večerjo (ko je res krizo po mlečnih jedeh) :) tejch

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

3. okt 2009 12:02

Ja tejch tudi to veliko krat prakticiram. Aha pirin zdrob pa še nisem poskusila,....bom pa sigurno kmalu . Hja meni je kriza po mlečnih jedeh skoraj vsak dan, ampak seveda samo za večerjo, takrat ne morem misliti na nič drugega kot nekaj mlečnega. Mislim da mi to malo otežuje hujšanje,...no ne vem. Več kot leto nazaj sem začela z Montignacom in so šli kilogrami lepo dol, (skoraj 10 kg), čeprav sem vedno večerjala mueslije al kaj podobnega. No potem sem se pa zredila malček, ko sem bila lansko leto na morju, seveda hrana v hotelu ....No potem pa kg kar niso šli dol celo leto ker nisem nič kaj pazila. No sedaj sem se odločila da se spet vzamem v roke. Po Montignacu jem spet že nekaj časa ampak se mi zdi da mi ne gre tako gladko kot mi je šlo prvič. mavrica*

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

3. okt 2009 17:49

Z: polnozrnat kruh z marmelado BS, nektarina K: polnozrnate testenine z zelenjavno omako, solata M: polnozrnat jabolčni zavitek BS, oreščki (goljufam :) V: jogurt tejch

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

5. okt 2009 14:21

Z: muesli z jogurtom, nektarina M: jabolko K: žrebičkov zrezek na žaru s popečenimi bučkami, solata M: bela kava V: skuta, sadje tejch

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. okt 2009 22:41

Kaj pa jogurt s kosmiči za večerjo? Tiste, ki imate rade mlečne jedi?

 

Z: jogurt z ovsenimi kosmiči in oreščki

M: jabolko

K: piščančja obara z zelenjavo

M: kompot

V: pz testenine z bazilikinim pestom

tulka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

7. okt 2009 9:13

Tulka, mi prosim poveš kako narediš piščančjo obaro? Lizzie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. okt 2009 19:56

Lizzie: piščančja obara za celo družino:

1 žlica olivnega olja; 400g zmrznjenih koščkov piščančjih stegen brez kože; čebula; česen; 1 žlico polnozrnate moke; 2 žlici polnozrnatih drobtin; majhna rumena koleraba; majhen gomolj zelene; 1 liter vode (še bolje, goveje juhe); 1 žlica kisa; lovorov list; sol; vejica šetraja; majaron; poper.

Na hitro na olju popečeš piščančje meso, dodaš sesekljano čebulo in jo prepražiš, da postekli. Na 2. stopnji Montija pomokaš in potreseš z drobtinami (če si na 1. stopnji, ta korak preskoči), dodaš strt česen, začiniš, priliješ vodo/juho in v lonec streseš še zelenjavo (jaz jo kar naribam). Počasi vre 10 minut, na koncu dodaš kis.

Na 2. stopnji lahko kot prilogo v obari skuhaš polnozrnate žličnike ali skutne cmoke ali ajdove žgance. Je pa obara dobra tudi sama.

tulka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

7. okt 2009 20:22

Tulka, hvala! Lizzie

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

7. okt 2009 21:08

Tulka, a korenčka pa nič???

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti