Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. maj 2010 14:45

Če se prehranjuješ po Montignacovi metodi, naj bi se počutil bolje, ne slabše.

Razen, če si morda izgubila preveč teže ali tvoja prehrana ni uravnotežena? Današnji jedilnik tvojemu telesu ne da ravno veliko goriva, ne?

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

19. maj 2010 16:36

hej :) tudi jaz imam težave z RR (tlakom) je prav tako nizek, zna biti tudi pod 85/55 ... kot dijakinja zdravstvene šole menim da bi lahko vplivala prehrana na RR... morda si preveč naglo uvedla spremembe in preveč zmanjšala kalorično oz. energijsko vrednost obrokov in telesu primanjkuje ''goriva'' ... če pa spiješ kako kavico bs seveda več nebo nič narobe, tudi hrano si lahko malo več soliš... pomaga tudi gibanje :) upam da ti bo kaj prišlo prav :) Z: 2 kivija + pz croisant K: makaroni z bolonsko (šola... :/ hvala bogu da se končuje...) + košček (dijetne) potice V: jogurt z žlico domače marmelade nisem lih montirala ampak taki dnevi so, šolo zaključujemo in usak nekaj prinese, zavrnit pa je seveda nevljudno ;) mirelca

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

19. maj 2010 16:53

Z: posneto mleko, pz kosmiči M: narezek (različne klobase, pršut..., siri, olive, paprika, paradižnik) K: puranji zrezek, cvetačno brokolijev pire, solata V: ???? še nimam ideje Tudi jaz imam zelo nizek pritisk, ampak tak je bil tudi preden sem začela s prehranjevanjem po Montiju. Se bom pa verjetno vrnila k moji razvadi pred "dieto", skodelici kave. Adrijanam

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

20. maj 2010 7:09

No, nizek pritisk sem vedno imela tudi jaz, vendar nikoli ni zgornji prišel pod 100, pa sem se malo ustrašila, pa še ta zelo neprijetna vrtoglavica, kot da bom izgubila zavest. Težo vzdržujem že približno eno leto, niha mi le za kakšen kg ali dva. Poskušam se uravnoteženo prehranjevati, včasih mi uspe, včasih ne, vsak dan pa obvezno jem sadje in zelenjavo. Dnevno spijem okrog 2 l vode + ostala tekočina s hrano. Je pa res, da že več kot eno leto ne jem krompirja, kruha (le pz občasno), vendar v tej hrani ne vidim nič telesu potrebnega, kar ne bi mogla nadomestiti z drugo hrano. Danes: voda Z: jogurt, laneno seme M: jagode, jabolko K: pečene skuše, zelenjava, veliko solate V: skuta s sadjem Mayisa

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

20. maj 2010 7:20

Mayisa. je napisal/a:
.............vendar v tej hrani ne vidim nič telesu potrebnega, kar ne bi mogla nadomestiti z drugo hrano. Mayisa
Morda ti ne, tvoje telo očitno meni drugače.

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

21. maj 2010 11:59

Včeraj: Z: rženi kruh, lahki sirni namaz, sok iz pomaranč M: kumarično paradižnikova solata K: bučke z jajčko, zelena solata V: ovsene kosmiče z mlekom Danes: Z: posneto mleko, pz kosmiči M: mandeljni, jabolko K: brancin, zelenjava na žaru (bučke, melancani, paprika) V: pz makaroni, paradižnikova omaka Adrijanam

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

24. maj 2010 9:12

Joj, punce, nisem nič pisala, ker sem že nekaj časa na spet stari prehrani, pa se počutim GROZNO in sem nase. Sem imela en težak izpit in sem kar "popustila", tAKO DA JE ČAS DA SE SPET VZAMEM nazaj v roke. Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. maj 2010 19:58

Z: polnozrnat kruh z borovničevo marmelado sf, activia

M: jabolko

K: cvetačna juha, polpeti iz kopriv, skute in sira

M: pest lešnikov

V: pz palačinke

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

25. maj 2010 10:06

Punce zdravo, se že bolje počutim danes ko sem vsaj zajtrk pravilno jedla, bom že se v red spravila Z: kelllog's+mleko M: banana K: obara + skleda solate M: jabolko V: jogurt tulka kako pa narediš polpete iz kopriv? A kaj prej skuhaš? Pa kakšne koprive nabereš, mlade ali une stare? Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. maj 2010 13:31

Polpeti iz kopriv - tu je osnovni recept, ki sem ga jaz prilagodila:

200 g kopriv (blanširanih in zmrznjenih)

400 g skute

1 jajce

100 g naribanega sira gauda

200 g moke

sol po okusu

 

Vzela sem pusto skuto ter lahek sir in dodala še eno jajce, moko pa izpustila (jajci lepo držita zmes skupaj in se je nič ne pogreša).

 

Načeloma naj bi nabiral vršičke in mlade liste pekočih kopriv, jaz ne kompliciram preveč in poberem vse, le največjih in najbolj starih listov ne. Operem, blanširam, zrežem in zamrznem po paketkih.

Podobne polpete lahko narediš iz špinače, a ta odda več vode in je moka v masi nujna, da se ti med peko ne razlezejo. Aja, spečem na ponvi na malo olivnega olja do zlatorumene barve.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti