Jedilniki po montignacu

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

6. maj 2009 15:39

Dalea pozdravljena! Jaz vsako jutro spijem pravo kavo z malo mleka.Čez dan pa mogoče še eno brez mleka.Sem vseeno shujšala kar precej.Mislim pa,da je to odvisno od posameznika. oktober

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. maj 2009 18:42

Dalea; uraden odgovor bi bil, da je problem v kofeinu in sladkorju, mleko pa ne igra velike vloge (npr. nemastno je na 2. stopnji dovoljeno) - v skodelici kave gre za tako malo mleka, da dejansko ni katastrofe. Je pa res, da ko si dovoliš 'odstopanje' nekje, si ga hitro še drugje, pa še drugje... Drži tudi to, da kava za želodčne težave ni najbolj priporočljiva.

Kozarec vode, jabolko

Z: ržen kruh s pomarančno marmelado

M: oreški, jabolko

K: puranovi medaljoni, solata

M: črna čokolada

V: pz rezanci z brokolijevo omako

tulka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

6. maj 2009 20:52

dober večer hvala vsem za odgovore. da še malo razložim, kavo zjutraj pijem že več kot 10 let in mislim da v njen ni problem, težave so se pojavile zaradi drugih stvari. sicer pa na eni strani so trditve da kava z mlekom škoduje, na drugi strani pa da je ok, mislim da je odvisno od posameznika. jaz pijem brez sladkorja, z kofeinom in malo mleka, pa bomo vidli kak bo. Koliko pa ste kaj shujšale in v kakšem času ?? Vprašala bi tudi, če je res potrebno tisti sadni sok ali sadež zjutraj, ker jaz ga ne potrebujem pa tudi nimam časa da bi ga pojedal pa potem čakala 20 min, ker moram urediti sebe pa še otroka za vrtec?? kaj na koncu naj napišem kaj vse sem pojedla danes, to se mora dnevno pisati ali samo po želji, je pa fajn, da vsaj malo vidim kaj jeste ??? se bom še oglasila. lp dalea

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. maj 2009 21:01

Dalea, svoj jedilnik lahko napišeš po želji.

Ta forum je odprt z namenom, da si pomagamo z jedilniki in dobimo od drugih še kakšno idejo.

Jaz zjutraj sadja ne jem. No, včasih. Je pa dobro, da zjutraj piješ in tako telo oskrbiš s tekočino (pa ne sladkanih sokov!)

 

Danes:

voda

Z: ržen kisel kruh s semeni, voda

K: Čista goveja juha, meso z juhe, solata

M: kava z mlekom, jagode

V: ovseni kosmiči, z nekaj rozinami, z mlekom

MM

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. maj 2009 21:23

Dalea,  pišeš, če hočeš, seveda... drugim v navdih, sebi pa v kontrolo - če kdaj nisi prepričana, ali kombiniraš prav, lahko vprašaš za mnenje.

Tudi meni je bilo pitje 20 minut pred zajtrkom napor, zdaj pa sem se navadila, da spijem tisti kozarec vode ali soka TAKOJ, ko vstanem, šele nato grem v kopalnico in iz pižame. Preden znova pridem do kuhinje, je nekaj časa že mimo. Včasih uredim prej še otroka, šele nato zajtrkujem sama. Finta v sadnem soku 20 minut pred obrokom je predvsem zaradi vpliva na prebavo, zato Monti priporoča, da se surovo sadje je na prazen želodec. To s 'hujšanjem' nima zveze, pomaga le pri prebavi. Če ga ješ tik pred jedjo ali kmalu po njej, to lahko povzroči napenjanje, ker sadje, pomešano z ostalo hrano, začne vreti (razen jagod, malin, robidnic, rdečega ribeza, limon in borovnic).

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. maj 2009 21:24

Sicer pa, če še katera proda knjigo 'Montignacovi recepti in jedilniki', se toplo priporočam...

tulka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. maj 2009 7:27

tulka je napisal/a:
zato Monti priporoča, da se surovo sadje je na prazen želodec. To s 'hujšanjem' nima zveze, pomaga le pri prebavi. Če ga ješ tik pred jedjo ali kmalu po njej, to lahko povzroči napenjanje, ker sadje, pomešano z ostalo hrano, začne vreti (razen jagod, malin, robidnic, rdečega ribeza, limon in borovnic).

[hrosc-rdec] tulka
in kivi, kar sem jaz prebirala montija Teka

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

7. maj 2009 13:59

Z:limonada bs pz kruh,cotage sir,kava k:pleskavica,brokoli,solata,košček 70%čokolade m:jabolko,pomaranča v:jogurt z ovsenimi kosmiči Tudi jaz nimam časa za sadje 20 min pred zajtrkom.Zato zjutraj najprej spijem vodo z malo limone,sadje pa jem za dopoldansko ali popoldansko malico(2-3 ure pred obrokom)S prebavo sem imela na začetku težave,sedaj po treh mesecih novega prehranjevanja pa se mi je uredila oktober

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

7. maj 2009 21:57

Voda

Z: graham kruh, kava z mlekom

K: piščanec na žaru, popečeni šampinjoni, zelena solata

M: hruške

V: ovseni kosmiči z mlekom

MM

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. maj 2009 23:54

kozarec vode, slivov sok

Z: jogurt z mešanimi polnozrnatimi kosmiči

M: oreški, 2 jabolki

K: čebulna juha s svežim paradižnikom in lečo; musaka brez krompirja (zelje in mleto meso)

M: sir

V: skleda zelene solate, črna čokolada

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti