Fiksni zobni aparat

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

29. jul 2012 14:51

Zakaj se pa sekiraš zaradi kilogramov? Saj imaš BMI ravno na spodnji meji zaželjenega! Jaz imam z 11 cm in 7 kg več enak BMI kot ti, pa nikakor nisem zelo suha, ampak kar idealna, se mi zdi 

Dobro okrevanje želim!

perpetua

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1716

29. jul 2012 15:22

Se mi zdi, da kar dam nase mi visi. Nič novega si to poletje nisem kupila, ker mi je še št. 34 prevelika, potem pa v trgovini mislijo, da sem anoreksična. Kakšne 3-5 kg če mi kdo odstopi bi bila zelo vesela.

LP, Saša

Mir in dobro!

PastaLover  

član od: 15.4.2012

sporočila: 19

31. jul 2012 14:12

Sama sem dobila aparat pred kakšnim mescem. Nameščanje ni tako bolelo, da se ne bi dalo zdržat, le težave s hranjenjem imaš prvi teden. Zobni aparat pač zahteva veliko nege, čiščenja in malo več časa kot prej. Še vedno me zelo moti zatikanje hrane v zobni aparat in pa afte(ujede v ustih) ki se mi zaradi njega pojavljajo. Toda nič zato, pomembno je, da se bodo zobje nekako popravili, pa čeprav je stanje izredno. 

 

Lp vsem,


PastaLover *:*

Sporočilo je spremenil(a) PastaLover dne 31. 2012 14:13

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jul 2012 21:49

Venturini, to, kar naj bi si v trgovini mislili o tvojih prehranjevalnih navadah, je irelevantno.

Vsekakor je pa tako, da delaj več na krepitvi mišic. Postelja in manj hrane, to povzroči, da se mišice zmanjšajo in potem je občutek, da vse visi - pa v resnici res visi. Skratka, delaj vaje za mišice (bi rekla, da tvoja sestra zna nekaj o tem) in ob čvrstih mišicah je teža irelevantna.

Vendelina jr.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1716

1. avg 2012 14:59

Hvala za nasvet. To o miganju že vem saj sem pred op hodila 3x na teden na vadbo sedaj, ko je poletje in lepo vreme se mi pa kar ne da. Pa bo treba spet nazaj v zagon. 

LP, Saša

Mir in dobro!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1716

22. sep 2012 14:18

Da malo posodobim temo. Okrevanje je že skoraj popolno. Tudi oreščke že meljem na zadnje zobe...le še sadja ne grizem celega. 29-tega  novembra imam zadnji pregled pri dr. Ihan in slikanje telerentgen in ortopan. Do takrat mi mora ortodontka aparat snet dol. Z rezultatom zadovoljni vsi še posebno jaz.

LP, Saša

Mir in dobro!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1716

2. dec 2012 21:31

Bila na pregledu. Vse je b.p.. Vijaki na mestu, nič zagnojeni zato vse ostaja tako kot je. Aparat dobim dol čez kakšen dober mesec. Sredina in desna stran sta o.k. na levi strani pa še reži za kakšen milimeter.

Lp, Saša

Mir in dobro!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. dec 2012 10:41

Bravo, Venturini.

Vendelina jr.

Gozdnajagoda  

član od: 10.12.2012

sporočila: 12

10. dec 2012 11:43

Venturiniiii,

prosim za nasvet, mnenje, izkušnjeeee. Takoj na zač. jan. 2013 bom operirana zaradi mandibularne progenije na eni ali obeh čeljustih. Najverjetneje na eni, imam še en pregled in mi bodo točno povedali takrat. Nosim fiksni aparat in sem dopolnila 30. let. Mi lahko poveš ali so tebi takoj povedali, da boš operirana na obeh čeljustih? Meni je dr. Kansky 1-ič rekel, da bo tudi zgornja malo prestavljena, na 2-em pregledu se mu je nekam mudilo in mi je rekel kaj smo rekli nazadnje pa sem povedala in je rekel, da zavarovalnica krije samo nujne napake in da bom samo na spodnji operirana vendar takrat nisem imela s seboj modelov, da bi videl, da imam tudi zgornjo čeljust ful majhno tako, da sklepam, da mi bodo operirali obe čeljusti. Prosiim povej ali bi še šla enkrat?

Je zelo hudo?

Kako dolgo si bila doma, nisi mogla v službo?

Jaz delam v adm. /brez strank in me zanima po kolikem času misliš, da bom za med ljudi?

Ali si mogoče slišala, so lahko, kakšni zapleti, da umreš itd., itd., me je kar strah?

Gozdnajagoda

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1716

10. dec 2012 16:20

Evo tale moja op je bila že druga. Prvič so me operirali pri 18-tih. Je bil postopek malo drugačen in se ni ravno prav zarastlo, ker nisem imela nič vijakov...Ker sem pa jaz imela nadaljevanje zdravljenja, to drugo op. nisem rabila plačati, tudi aparata ne...sedaj imam 35 let.

Takoj bi šla še 1x. Po slamici, taki drobni, ki jo natakneš na injekcijo sem jedla 3 tedne. Potem pa počasi polenta, rižote, razkuhani makaroni. Sem se počutila kot majhen dojenček, ki se uči jesti in ob vsakem obroku posvinja eno majico, ha, ha.

Meni je dr. Nataša Ihan Hren vse lepo natančno razložila...tudi možnost, da se uniči oz. prereže kakšen živec...in res je povedala vse v nulo. Ti kar sprašuj čimveč. Ti morajo vse povedat. Jaz delam v kuhinji, veliko dvigujem in sem bila malo manj kot 2 meseca na bolniški, ker sem pri svojih normalnih 51 kg shujšala kakšne 3-4. Otečena sem bila kakšen mesec in pol. Vse barve mavrice sem imela pa po vratu kakšne 3 tedne.

Meni so delali zg. in sp. pa še nos so malo prilagodili, glede na manjšo brado.

Umreti res ne moreš, edini zaplet je, da ti slučajno prerežejo kakšen živec. Vijaki in ploščice so iz titana. Jaz sem bila po pol leta spet na pregledu, se je vse lepo zarastlo in vijaki niso nič vneti. Če bi se kaj vnelo, bi mi to pobrali ven. Kar pogumno...zdravniki so špice, predvsem pa sprašuj, sprašuj vse kar te zanima.

LP, Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti