Moj vrt

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

25. mar 2010 10:19

Lani sem prvic slisala za (in seveda tudi posadila )stoletno cebulo. Ker sem imela ostale cebule vec kot dovolj, jo sploh nisem rabila ampak sem jo pustila kar na vrtu. Zdaj ima ta cebula veliko listov(sopov), pa ne vem kaj naj naredim z njo, ker jo pac ne poznam. Naj jo pustim, porabim ? Kako? Hvala! lp

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. mar 2010 10:26

Lucka, to je v bistvu tisto, cemur mi recemo mlada cebula. Jaz jo narezem tudi med zeleno solato, potem pa dodam se kaksno zelisce, ali pa v krompirjevo solato, paradiznikovo solato, posujes jo lahko po pecenem krompirju,... Drugace pa se najbolje obnese v azijskih jedeh. fresh

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

25. mar 2010 19:47

lucka52, tudi jaz sem lani sejala stoletno čebulo. Je odlično prestala zimo in v tem času jo že lahko jemo v med solato ali kar tako. Prav navdušena sem nad to vrtnino in jo bom presadila na bolj stalno mesto v vrtu. fresh pa itak vedno da uporabne ideje (bomo poskusili posuti po krompirju), vse pohvale! Anja

sol 63  

član od: 11.2.2008

sporočila: 39

26. mar 2010 18:14

Katalonski radič - Catalogna spigata - očitno spet en dokaj ponesrečen prevod. Na zunaj je par listov res zelo podobnih cikoriji, notri pa gnezdo sočnih, krhkih "alienov", ki jih, na listič tenko narezane, namočene v ledeno vodo, da se skodrajo, nežno začinjene z emulzijo soli, olja, mikro kisa in sardelnim filetom pojemo surove ali pa malo bolj na grobo (2mm) narezane, na hitro vržene na olivca, parkrat pretresene, groba sol, debelo mlet poper pojemo tople. Oboje je tako dobro (huh in tudi zdravo), da mi je kar malo hudo, da se sezona te zelenjave za slabo leto poslavlja. Kako ta vrag zgleda ja pa: cookaround.com/.../showphoto.php?photo=154246 Življenje je praznik, življenje ni delovni dan!

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

26. mar 2010 23:07

odločamo se o naročilu konjskega gnoja, ki je baje boljši od hlevskega. Vendar me je prijateljica opozorila, da se s konjskim gnojem prenašajo v zemljo strune. Sedaj sem v dilemi, kaj naj naredim. Kakšne so vaše izkušnje?? atic

brucella  

član od: 29.1.2008

sporočila: 67

27. mar 2010 13:11

Čisto možno. Naša soseda je vsako leto hodila k nam po hlevski gnoj, predlani pa je rekla, da bo poskusila s konjskim. Od takrat toži, da se ne more rešiti strun. Sicer pa nisem sigurna. Lahko je zgolj naključje. brucella

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

27. mar 2010 15:06

Kje pa imajo stoletno čebulo (čebulček) prvič slišim? Kdaj pa sadi se spomladi in še to, kako zgleda? buča

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. mar 2010 16:41

Najprej hvala vsem za dogovor...sem jo ze preizkusila na krompirju, dobra je! buca, tule je nekaj podatkov: http://images.google.it/images?hl=sl&source=hp&q=stol lp P.s jaz sem jo kupila v Kaliji, ampak mislim, da jo najdes v vseh malo bolje zalozenih trgovinah,-verjetno tam, kjer imajo bolj "eksoticna" semena. Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 27. 2010 16:47

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

28. mar 2010 22:58

sol 63 je napisal/a:
Katalonski radič - Catalogna spigata - očitno spet en dokaj ponesrečen prevod. Na zunaj je par listov res zelo podobnih cikoriji, notri pa gnezdo sočnih, krhkih "alienov", .....

Ne, povsem korekten prevod. To JE radič, Cicorium intybus varieteta pač, kot so treviški, tržaški, Verona,.....

http://www.plodovizemlje.hr/proizvodi.aspx?param_id=8& Tale torej:

 Fotka od tukaj. Da ne bo dileme, tale rastlina je pa divjerastoči potrošnik, cikorija. Od tu.

 Otavni travniki, robovi cest,.....saj ga poznate, kajne?

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 28. 2010 22:59

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

29. mar 2010 19:59

Pozdravljeni! Mene pa zanima, kako je treba zračit toplo gredo. Pokrito imam namreč solato, pa se mi zdi, da je noter prevroče? Tanjika82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti