Moj vrt

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

4. mar 2010 12:43

BISERKA55 je napisal/a:
V tem mesecu začnemo sejati semena v korita? Paprika paradižnik ! BISERKA55
A ni za papriko že prepozno.... vsaj lani iz paprike, ki sem jo sejala takle čas, ni bilo potem nič..... katjushka

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

4. mar 2010 17:50

Jaz sem razumela,da želi Biserka55 nasvete,sproti po mesecih,kaj posaditi v lončke ali kasneje na vrt.Jaz se dosti ne razumem v vrt ! dididala

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

4. mar 2010 18:12

Ne gre tako po mesecih, če se ne ve, od kod je kdo, kakšno zemljo ima, na kakšni ekspoziciji je vrt,....

Za začetnike je uporabna literatura, plod domačega znanja:

http://www.emka.si/zelenjavni-vrt/PR/28106,448 

rimljanka

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 410

4. mar 2010 21:44

He, he, paradižnik je že tu!!! Sem si kar oddahnila! eta

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

5. mar 2010 19:44

evo, tole knjigo sem si pa jaz ravno nabavila, jo pridno prebiram. To bo moj prvi samostojni vrt, bo pa malo okrnjen, ker je ob novogradnji, selili pa se bomo jeseni, tako da bo, poskusila pridelati stvari za ozimnico, solato in sprotne zadeve pa bom koristila na vrtu od tašče (ki ni zmaj..hehe)

neika

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

9. mar 2010 2:19

Se opravičujem, če ste to že obdelali - mal preveč se je nabralo, da bi vse prebral. Za gnojenje tako manjšega kot večjega (velikega) vrta je odlično gnojilo gabez in koprive, ki jih namočimo v vodo. Ne zavzame veliko prostora, gabeza in kopriv je polno v naravi, potrebujemo pa samo sod z vodo. Le vonj ni ravno prijeten. Je pa odlično/močno naravno gnojilo in je treba zelo pazit, ko z njim zalivamo, ker takoj rastline požge, če z njim poškropimo po listih. lp! kajzar kajzar

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

9. mar 2010 5:50

S koprivami tudi sama gnojim, skupaj z gabezom pa se ne. kajzar, lahko malo porobneje opises razmerje: rastline-voda in ali zalivas z razredcenim(koliko) pripravkom? Hvala. lp

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

9. mar 2010 12:04

Enako velja za koprive in gabez: 1kg svežih rastlin namočimo v 10l vode. Ko se neha peniti (dobro je vsak dan malo premešati) je nared za uporabo in sicer razredčeno z vodo 1:10. Najbolje pa je zalivati z mešanico koprivnice in gabezove (comfreyeve) gnojnice 1x tedensko. Če koprive namakamo maksimalno 24 ur pa nastane preventivno škropivo proti ušem. Veliko takih in podobnih napotkov je v knjižici Marije Omahen "Moj bio - vrt" vrtnarjenje brez kemije. lp! kajzar

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

20. mar 2010 9:00

Kaj ste že vse porihtali na vrtu? Jaz grem danes. Kuoila sem nekaj sadik solate, ostalo pa bom sejala (korenček, rukolo. berivko, redkvico, grah,..). Namen imam posadit tudi bučke (cukete) ima morda kdo izkušnje z njimi vtopli gredi? Lep vikend!! Tanjika82

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

20. mar 2010 9:13

Jaz sem včeraj kupila krompir in ga bom danes dala kalit, saj je pri nas zemlja še prehladna za saditev :)

Vrt bom očistila plevela in prerahljala zemljo. Prekopavam ga že nekaj let ne več in se odlično obnese!

Pregledala bom domačo zalogo semen in po potrebi kaj kupila. Letos bom dodala bučke hokaido, ki jih zelo hvalite.

Pa pri malinah bom preverila, koliko jih je naša labradorka sfrizirala :)

Prav vleče me ven, predolga je bila zima. Samo še veter naj se umiri in bo fantastično!

Vesela sem, da je vikend!

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti