Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

29. apr 2014 8:49

Eno je, kar pomaga, če je na vrtu nekaj polžev, drugo, kaj pomaga, ko je invazija. V slednjem je kombinacija pobiranja in kakega sredstva proti njim edina za silo uspešna. In upanje, da bo čimprej suša, ko polži ne bodo več v nadlego, pridejo pa na vrsto druge. Ne bodo nam ušle. Tak je pač naravni ritem.

rimljanka

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

29. apr 2014 8:51

Imaš prav rimljanka!

čoki

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

29. apr 2014 10:28

Sem nekje brala,da je proti polžem dobro potresti okrog grede žagovino ali dati bezgove veje.Nisem pa prakticirala.

andreja m

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

29. apr 2014 12:54

ali pa posušene zdrobljene jajčne lupine. Sem jih celo zimo sušila in bom letos sprobala, če jih dovolj bodejo, da ne gredo čeznje.

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

30. apr 2014 16:21

rimljanka je napisal/a:

f0rk je napisal/a:

Pri nas pa imamo trenutno drug problem: sadike paprike in paradižnika smo letos posadili v šotne lončke in čez vikend se je na njih in na zemlji začela pojavljati plesen-taka kot rahla vata. Če sedaj presadim sadike v novo zemljo, jih mogoče še rešim? Ker dvomim, da je to običajen pojav. Ne krivim sicer šotnih lončkov, najbrž je krivo več dejavnikov. Za odgovore in možne rešitve se vam že vnaprej zahvaljujem!

Pa so zelo verjetno le krivi šotni lončki. Takoj presadi paradižnike v novo prst, pa dobro jim privošči in v navadne lončke, lahko akr 3 dl ali 5 dl za piknik, le spodaj jim naredi luknjico ali dve, pa ne pretiravaj z zalivanjem. paradižnike in paprike posadi kak cm pod klične liste, bodo naredili veliko stranskih korenin.



rimljanka

 

Hvala tebi in Trixi za nasvet. Rastlinice so zaenkrat uspešno presajene, upam, da brez večje škode tudi v prihodnje.

Pri nas zaenkrat težav s polži nimamo, imajo pa na drugem koncu vasi te rdeče. Po soljenju naj bi bilo nekaj časa boljše.

f0rk

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

30. apr 2014 20:20

Tudi pikiranje v rolce od wc papirja in papirnatih brisač nimam dobrih izkušenj, ker se pojavi plesen.

Lp!

slivovi cmoki

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

3. maj 2014 12:20

 

Mene pa zanima, če se kdo spomni kako se imenuje nizki fižol za zrnje, ki zraste v višino 60-70 cm, zrnje je bele barve z rdečimi črtami, nekoč so ga sejali med koruzo.  Če ima kdo, oz. pozna koga, ki ima ta fižol, da mi naj to prrosim sporoči.

Vsem vrtičkarjem pa želim uspešno leto.

Dočka

dočka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti