Moj vrt

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

27. apr 2014 11:37

Že 10.3. sem posejala korenček in sploh nič ni vzniklo ,zdej sem ga še enkrat upam da bo ker so tla toplejša.Jeseni sem vse grede prekrila z nedozorelim kompostom in zdej imam v vrtu VELIKO deževnikov da sem zaradi tega prav vesela samo imam tudi i VELIKO polžev ki jim je izgleda zelo odgovarjala prekrita greda in so se lepo razmnožili-še več jih je kot lanjsko leto .

golubić

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

27. apr 2014 15:20

Golubić, tvoje korenčke so najbrž pohrustali polži, tako kot moje lani. Ko je korenje vzklilo, je bila vrstica lepo vidna, naslednji dan pa izginila...polžki pa so ostali. Še nekaj časa.

robida

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

27. apr 2014 16:49

Tudi pri nas je vse polno rdečih , sedj se bomo šli kdo bo hitrejši ,vsako jutro bo pobiranje.

Milži

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. apr 2014 17:13

Pa rdeče španske polže obvezno uničiti. Tisti, ki pišete, da jih samo stran nosite, je enako, kot bi voluharje  žive in nepoškodovane zakopavali v zemljo. Ta zalega se izredno hitro množi in tudi mobilnost ji ne predstavlja prevelikih problemov.

Prizanesljivost prihranite za naše domače "hiškarje" in črne lazarje, ki so zaščiteni. Tudi škode naredijo neprimerljivo manj.

 

 

Cila

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

28. apr 2014 9:53

Pri nas pa imamo trenutno drug problem: sadike paprike in paradižnika smo letos posadili v šotne lončke in čez vikend se je na njih in na zemlji začela pojavljati plesen-taka kot rahla vata. Če sedaj presadim sadike v novo zemljo, jih mogoče še rešim? Ker dvomim, da je to običajen pojav. Ne krivim sicer šotnih lončkov, najbrž je krivo več dejavnikov. Za odgovore in možne rešitve se vam že vnaprej zahvaljujem!

f0rk

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

28. apr 2014 11:00

Te smotani rdeči polži...vse pojejo 

čoki

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

28. apr 2014 12:02

Koliko hitro rastejo polži?

Koliko časa rabijo od 2 cm do zavaljenih 4 cm?

rdkapica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. apr 2014 12:24

Cila je napisal/a:

Pa rdeče španske polže obvezno uničiti. Tisti, ki pišete, da jih samo stran nosite, je enako, kot bi voluharje  žive in nepoškodovane zakopavali v zemljo. Ta zalega se izredno hitro množi in tudi mobilnost ji ne predstavlja prevelikih problemov.

Prizanesljivost prihranite za naše domače "hiškarje" in črne lazarje, ki so zaščiteni. Tudi škode naredijo neprimerljivo manj.

 
Cila

 

Tudi pri nas imamo že ogromno rdečih polžev. Mi lahko kdo predlaga, kako naj jih na najbolj human način uničim?

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

28. apr 2014 13:30

f0rk je napisal/a:

Pri nas pa imamo trenutno drug problem: sadike paprike in paradižnika smo letos posadili v šotne lončke in čez vikend se je na njih in na zemlji začela pojavljati plesen-taka kot rahla vata. Če sedaj presadim sadike v novo zemljo, jih mogoče še rešim? Ker dvomim, da je to običajen pojav. Ne krivim sicer šotnih lončkov, najbrž je krivo več dejavnikov. Za odgovore in možne rešitve se vam že vnaprej zahvaljujem!

Pa so zelo verjetno le krivi šotni lončki. Takoj presadi paradižnike v novo prst, pa dobro jim privošči in v navadne lončke, lahko akr 3 dl ali 5 dl za piknik, le spodaj jim naredi luknjico ali dve, pa ne pretiravaj z zalivanjem. paradižnike in paprike posadi kak cm pod klične liste, bodo naredili veliko stranskih korenin.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

28. apr 2014 13:48

Moj vrt je prekopan in čaka, da se malo osuši. Z veliko zamudo bom sadila najverjetneje po prvomajskih praznikih, saj prej ne obetajo lepega vremena, pa še doma ne bomo.

Moja mami polže vsak dan pobira in jih prebode in odvrže stran. Pravi, da modra zrnca ne pomagajo več, velikokrat jim pusti kose solate natresene, da se ne spravijo na glave.

Jaz sem sicer videla eno sredstvo od homeOgarden, ki se zmeša z vodo pa ga še nisem kupila. Bom tudi jaz vesela kakega nasveta več.

Tudi jaz sem sadila v šotne lončke in so postali od zalivanja plesnivi. Sem jih presadila, nekaj sadik sem pa na ta način uničila, saj so bile premlade sadike. Ena izkušnja več. Zdaj le čakam, da zrastejo, gre pa počasi...

So mi pa kumare za vlaganje že prišle ven, pa bučke silijo... Ali jih ko bodo naredili nekaj listkov lahko dam na balkon dokler jih ne posadim?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti