Moj vrt

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

3. apr 2014 12:21

Pred presajanjem in presajanje.

Presajeni.

 

Po dobrem tednu. Paradižniki so ok, ostalo pa štrajka.

katti

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

3. apr 2014 16:27




paradajz visoki 23. 3. 2014




kalitev 26. 3. 2014 - domača semena - grah, melona, lubenica, paprika



29. 3. 2014



29. 3. 2014 - nizek paradajz, pelargonije, nizke sončnice, visoki paradajz



3. 4. 2014 - na oblačen in vetroven dan pa so moje sadike videti takole



slivovi cmoki

Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 03. 2014 17:33

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

3. apr 2014 16:52

No, slivovi cmoki, sedaj sem pa dobila morda malo volje. Letos sem prvič sejala paradižnike in imajo trenutno 4 liste-peti prihajajo ven. Sem šla ravno prej mimo njih in sem se sama s sabo smejala, da bodo moji zimska varianta. Potem je še upanje, da zrastejo za sajenje v vrt maja? Ali bi jih morala kaj pognojiti, da bi hitreje rasli? Ta Kulinarika je pa res fajn, ko misliš, da si vse zafural, ti nekdo pokaže, da je še upanje!

Uspešno vzgojo in velike sadeže želim!

branka

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

3. apr 2014 17:54

Branka.mahnic, hvala, tudi jaz želim tebi in vsem ostalim lepe sadike in veliko pridelka. Za naravne pripravke gonojenja in zaščito sem objavila, pa poišči med mojimi prispevki, na forumu moj vrt. 

Včeraj sem pikirala melone in grah, ki tako hvaležno pognal stebelce s špicami lističev. Nizek paradajz še nisem imela in me kar malo skrbi ... bo rabil še kar nekaj moje nege do presaditve v zevnk.
Lp 

slivovi cmoki

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

3. apr 2014 19:42

jaz sem šele danes posejala paradižnik češnjevec, pokrila s prevleko in dala na toplo v kurilnico. Tolažim se, da če ne uspe, da bom imela tako kot lani polno samoniklih rastlinic  - paradižnikov. Upam, ...

majaos

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. apr 2014 19:56

Majaos, v soboto bo paradižnik pokazal kalčke, pazi, da ti ne uide in se rastlinice ne pretegnejo. Do sajenja na prosto je še 5 tednov, če ne še kak dan več. Moji, v torek sejani paradižniki večinoma kažejo kalčke, razen nekaj semen, ki so precej stara. Ko jih boš pikirala, jih daj skoraj do kličnih listov, bodo naredili dober, razvejan koreninski sistem.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. apr 2014 21:56

V ponedeljek sem pobrala seme iz nekih starih, posušenih čilijev, ki sem jih našla v kleti. Zmočila sem vato, dala med dve plasti semena, v polivinilasto vrečko in na računalnik. Zdele sem pokukala in so že vzkalili. Ali jih lahko še kar pustim v vrečki?

lp

cervus

ursssa  

član od: 21.11.2007

sporočila: 10

3. apr 2014 22:50

Rimljanka, kaj pomeni, da rastlinica uide in se pretegne? Je to, ko požene v višino in potem pade dol (to se je žal zgodilo meni)? Kako to preprečiš?

ursssa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. apr 2014 5:58

Ne, elaphus, danes jih prenesi v zemeljsko posteljico. Ti bodo več kot hvaležni. Ob priliki pa se potem priporočam za sadiko ali dve, pravzaprav menjam za moje.

ursssa, ja, ko zaradi preveč toplote in predvsem premalo svetlobe prehitro rastejo, ne uspejo narediti opronih tkoiv, pa tudi druga slabo in se pogosto povesijo. Pa pazi, da jih boš malo zalivala, raje manj kot verč, sicer rado pride do gnitja dela stebelca, ki je tik nad površjem zemlje. Najbrž se je to zgodilo tebi. Preberi tole temo, mislim, da boš našla vse odgovore zase. Sploh je to super spletna stran.

 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti