Moj vrt

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

29. dec 2013 23:54

Mislim ,da tašča in tamlajša svakinja malo po praznikih štartata s papriko. Pomojem tudi že odštevata dneve  Ampak ker potem dobim sadike, se ne pritožujem

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

5. jan 2014 22:18

Na našem koncu je tako toplo, da mi še solata, zelena, blitva in peteršilj rastejo. In niso pod kopreno. Po drugi strani pa mi čebele iz panja letajo, kar je za ta letni čas zelo neobičajno. Bo sploh kaj zime, ali lahko začnem kaj po vrtu sejati in saditi?

yulchi

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

7. jan 2014 8:47

Sploh, ko je kak sončen dan, kot je bil na primer včerajšnji, tudi mene zasrbijo prsti, da bi kaj več postorila zunaj na gredah. Po drugi strani pa vem, da nekaj mrzle zime še pride.

Je pa že pričel  cveteti teloh ter resa, narcise, zvončki in hiacinte pa tudi že poganjajo.

Na vrtu sem čebuli, ki sem jo posadila jeseni, dodala malo lesnega pepela ter pokrila s PVC tunelom, da jo sneg, ko bo končno zapadel, ne bo preveč pomendral.

Za predvzgojo sadik na toplem v hiši pa sem že posejala prvo rundo paprike, gomoljne zelene, jajčevec, čebulo in por. Nekaj ostankov semen cvetlic sem posejala za sadike po sistemu zimske setve in posode postavila na prosto. Danes posejem še stebelno zeleno in peteršilj, potem pa do februarja žal nimam več kaj.

 

bršljanka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

7. jan 2014 14:59

Bršljanka a to zelenjavo poseješ v manjše posode ali v plošče z  luknicami. Zanima me čebula, če jo lahko presadiš. S to nimam izkušnje, da bi iz semena imela  pridelek že v istem letu.

martina

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

7. jan 2014 15:34

Posejem v PVC setvene pladnje s predelki za rast posameznih sadik in odprtino na dnu za odcejanje odvečne vode. Dimenzija posamezne "celice" je cca 5 x 5 cm, torej dovolj prostora in prsti za razvoj korenin.

 

Setev čebule v stanovanju je sicer malo delikatna, saj so mnogokrat sejančki precej šibki, visoki, a s slabo razvitimi koreninami in zato presajanje včasih ne uspe. Občasno pa sem nekje do aprila uspela vzgojiti že lepe, krepke sadike in do srede poletja prav lepo čebulo.

 

Bom videla kako bo letos. Zaenkrat še nič ni zunaj.

bršljanka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

7. jan 2014 18:18

Slivovi cmoki, super ideje. Nekaj bi jih znalo pristati pri meni, če bo le čas. 

Katrca11

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

7. jan 2014 21:22

Med fotkami in realnostjo je velika razlika. Sploh, če gre za južne fasade.

rimljanka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

7. jan 2014 21:30

Hvala Bršljanka za odgovor.

martina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

7. jan 2014 21:54

katti je napisal/a:

Vreme je res tako, da bi šel človk na vrt.

Ali ste že kaj sejale? Melancane, paprike?
katti

Še pomnite, vrtnarke in vrtnarji? In tudi to, kaj je sledilo lani temu? Kaj nas čaka letos, morda s kakim tednom zamude, se še ne ve.....................Zato le ne preveč nestrpno,......................

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti