Moj vrt

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

26. avg 2013 18:00

Mislim, da imajo tvoje preveč hrane in/ali premalo sonca (veliki listi in nič cvetov). Nameni jim bolj skromne razmere, če nimaš kam drugam pod kakšno drevo ali med trajnice. 

Imam idejo: kovinski mrežo obloži z juto, napolni z zemljo in zasadi jagode. Čez 3 leta menjaš zemljo in ponovno zasadiš. Lahko obiranje, čisti sadeži, enostavno zalivanje...

 

 

jovita

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

26. avg 2013 20:13

Čudno se mi zdi, da na isti gredi ene veliko rodijo in druge nič, sonce tudi ne more biti problem, je ves dan. Glede zemlje pa... celoten vrt je bil pognojen s hlevskim gnojem pred približno 8 leti, od takrat recimo 3x s kompostom in to je vse. Letošnje jagode sem res gnojila s specialnim gnojilom za jagode (po navodilu na škatli), tistih prej pa nisem gnojila nič pa je bilo isto. Oboje jagode (kot sem že omenila) sem enako pognojila, pa se ene obnašajo tako, druge pa drugače. Bom jutri prilepila še slikico.

Vseeno pa hvala za trud, jovita

JJ

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. avg 2013 5:08

Mene pa zanima čebula majski srebrnjak, nisem je namreč še nikoli sejala.

Zanima me torej kako se obnese,  kdaj se pokriva in kako, kdaj presaja, in še, če jo katera vlaga ?

Letos sem  prvič vlagala čebulo, tokrat sem jo kupila, odlična je.

Ob tem sem prišla na misel, da bi poskusila s sorto majski srebrnjak, ki je baje primerna tudi za vlaganje.

Kak nasvet?

 

 

lp Lučka

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

27. avg 2013 7:36

Če bi rada čebulico za vlaganje- poglej to: http://www.semenarna.si/podrobnosti-artikla-cebulnice

Majskega srebrnjaka nisem vlagala,sem jo pa sadila  in sem bila zadovoljna, za vlaganje je pa boljša pompei, ima tudi majhne čebulice.

anibas

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. avg 2013 8:08

Hvala, anibas, jo bom sejala zgodaj spomladi. Majski srebrnjak sem že posejala in tako bom naslednje leto lahko primerjala.

Upam, da se obnese; doma vložena čebula  je namreč  zame novega, enostavna za pripravo, pa še zelo dobra je



 

 

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 27. 2013 08:10

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

27. avg 2013 9:35

Tudi jaz vlagam biserno čebulico...in sicer v kombinaciji kis,sol in sladkor.Ravno včeraj sem delala eno predjed,kjer ima vlogo tudi ta čebulica (danes oddam recept)..in ti rečem Lučka ,da tako dobre vložene čebulice ne kupiš.Kupljene so vse vložene v slanico.Najraje pa imam za vlaganje šalotko,belo in rdečo.Samo lupljenje pa res vzame nekaj časa.

Vrtejbenka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. avg 2013 10:37

Vrtejbenka, si bova morali izmenjati "rezultate vlaganja" o prvi priliki; v mojem receptu je polg kisa, soli in sladkorja tudi olje .

lp Lučka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

27. avg 2013 10:57

Se strinjam..namesto rdečega nageljna v gumbnici,vsaka svoj važet čebulc v roki..ti z oljem jaz brez.

Vrtejbenka

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

27. avg 2013 12:34

Punce, bi kar tukaj vprašala. A je za saditev "zimskega česna" potreben kakšen poseben česen? A kar tisti, ki sem ga zdaj pobrala iz grede? Sem nekje slišala, da se ga sadi v novembru. A v zmrznjeno zemljo? Hvala!

 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

27. avg 2013 14:25

V drugi polovici oktobra je najbolje saditi ZIMSKI česen. In pomembno je, da ima čas, ko naredi korenine, preden prst zamrzne. Ker je ravno to bistvo, da požene močne korenine, nadzemni del bo pognal spomladi. Zadnja leta je ponudnikov zimskega česan, pridelanega v Sloveniji akr nekaj. Tudi slovenska sorta Ptujski zimski, pas Amarant prodaja enega, pa še kaj bi se našlo, recimo tale kmetija ima tudi zelo dober česen (in še kaj).

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti