Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. avg 2013 14:41

eta je napisal/a:

Lučka, pri meni se dogaja, da plodovi komaj dozorijo, hkrati so pa že mehki, okus je grozen, kot bi se na rastlini skuhali? Iščem razlago tudi na forumu rastline, pa ne najdem...lahko pomagaš?

Poskusi najti odgovor tukaj. Bo kar držalo, da se je od vročine skuhal in zdaj propada.....

rimljanka

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

9. avg 2013 14:42

Točno tako, lučka52. Lepo povedano...

Johanna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. avg 2013 17:21

Jaz imam 4 vrste paradižnika, ves lepo zori kljub temperaturi okoli 38 + stopinj...

jade

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 410

9. avg 2013 17:26

Hvala Lučka in Rimljanka.Tudi jaz mislim, da mu je bilo prevroče.Bom opazovala naslednji teden,ko bodo nižje temperature ,če bo kakšna razlika...

eta

kozamurnik

sporočila: 2311

9. avg 2013 20:00

 jade, že,že, tudi pri nas zori,   ampak dejstvo pa  je, da paradižnik še nikoli ni bil tako pozno zrel kot letos.

 Moral bi biti zrel že najmanj pred  enim mesecem, pa je bil povsod zelen. Pri nas smo ga doslej  jedli le dvakrat. 

murnik

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. avg 2013 21:11

Mi ga jemo že ene 3 tedne. Sem že veliko mezge nakuhala, ker ga je toliko.

jade

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. avg 2013 10:08

Pri nas je oranžen le en plod, ostali pa še čisto zeleni.

Tole pa sta naši lubenici:

Glede na to, da nismo ravno na lubeniško-rodnem okolišu, sem zelo ponosna. Lani smo pridelali en plod iz ene sadike, tehtal pa je kar 7,5kg. Letos je plodov nekaj več (okrog 6 na 3 sadikah), vendar so ostali nekako nehali rasti, ti dve sta pa res vsak dan večji. Upam na lepo vreme in vročino, da dozorita.

 

Imam vprašanje o jagodah: že prejšnja leta sem imela probelem z jagodami, rastline niso bile stare, bile so zelo lepe (krepke, lepi listi), delale so vitice, nikakor pa niso hotele cveteti. Jeseni sem jih zmetala ven in spomladi nasadila nove. Kupila sem zelo lepe sadike, nekaj zelo slabih (druga sorta) pa sem dobila zastonj. Zdaj cvetijo in delajo plodove tiste, ki so bile slabe (nekatere so res propadle, druge pa so se okrepile), tiste lepe pa spet delajo vitice in od desetih niti ena ni cvetela. Spraševala sem že tam, kjer sem jih kupila (za lanske, ki niso hotele cveteti), pa mi nihče ni znal povedati, zakaj je tako. Res sem že malo obupana, ker jagode obožujem in me jezi, zakaj ne delajo.

Po nasvetu vrtnarke jih gnojim z gnojilom za jagode (de sedaj 2x, mislim da jih moram še enkrat jeseni), v hudi suši kot je jih tudi zalivam.

Lepo vas prosim, da mi razložite ta pojav, ki me zelo čudi.

JJ

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 377

25. avg 2013 18:54

Pri nas je paradižnika na pretek in lepo zori. Meni najokusnejši je češnjevec.

Še ena slikca.



Noemi

Sporočilo je spremenil(a) noemi dne 25. 2013 18:55

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

25. avg 2013 19:31

 http://www.kalia.si/sl/clanki/clanki/sadni-vrt/41

 

povezava na nasvete za gojenje jagod. Sedaj bo pravi čas, da pripravimo grdo in posadimo jagode za naslednja 3 leta, potem pa spet selitev.

Prejšnji teden sem posejala grah, nizki fižol, repo, korenje, črno redkev, motovilec in zimsko solato. Seme sem pred setvijo za 24 ur dala v zamrzovalnik in razen korenja je vse lepo vskalilo. Kot kaže, bo  dež zalival, da bo do zime še kaj zraslo.Upam...

 

 

 

 

 

 

 

jovita

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

26. avg 2013 9:02

Jovita, hvala, vendar nisem našla nič uporabnega.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti