Moj vrt

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. apr 2013 22:21

Pri nas pa bomo "pljunili v roke" v soboto. Pripravili bomo tako za sproti - za peteršilj, solato in jagode. Čprav nimamo rastlinjaka, se bomo opogumili. Zdaj je pa res že čas

Ni mi pa jasno, zakaj motovilec pri nas nikoli ne uspe. Sejala sem ga septembra (prej nisem, ker je bilo baje prevroče, tako so mi rekli poklicni vrtnarji), enkrat sem ga nabrala samo zase, zdaj ga bom pa spet za 1/2 porcije. Vzklilo ga je veliko, ampak redko katera rastlina je zrasla.

Zelo bi bila vesela, če bi mi kdo znal razložiti, zakaj je tako. Poskušali smo že nekajkrat in rezultat je bil vedno isti.

Hvala za odgovor!

JJ

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

11. apr 2013 9:30

Hojla!

Lučica ali mi lahko poveš koliko stane  rastljinjak in kdo je proizvajalec.

L.P.

mijamarija

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. apr 2013 19:16

pobiranje lanskoletnega pridelka ( ostale so tri manjše glave radiča ), treba  bo začet s novimi setvami.

ežoj

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

18. apr 2013 12:01

Pozdravljeni!

Imam manjši vrt - za solato, paradižnik, papriko, čebulo, česen, korenje, bučko na kakšnem vogalu. Za zelišča imam posebej narejeno spiralo. Ker imam vedno premalo prostora, sem si letos uredila še podaljšek - pet "gredic" v starih sodih za vino. V enem je že rezerviran prostor za jagode :), za ostale pa ne vem kako naj kombiniram. Mogoče bi v sode posadila paradižnik in papriko, saj so za solato premajhni - edino mogoče za rukolo?

Zelo vesela bom vsake ideje. Sonce vabi, bo treba počasi v akcijo  

Brgita

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

18. apr 2013 12:47

če imaš malo prostora posadi tisto kar se ti najbolj splača.zelenjavo,ki ti da na majhnem prostoru veliko pridelka.

zmajcica1

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

19. apr 2013 8:44

Prejšnji teden sem posadila sadike solate pod tunel s kopreno, presadila jagode in posejala redkvico pod kopreno, redkvica zdaj že lepo kuka ven.

Včeraj sem zraven sadik solate dodala še enih par semen rjavke in vmes nekaj semen zelene. Med česen, ki sem ga sejala jeseni, sem posejala nekaj špinače, ker z jesensko bolj švoh zgleda in sploh ne vem, a misli kaj prit ven a ne. To, da sem jo sejala med česen, pa tudi ne vem, če je ok. Pa  je šel tudi v zemljo in pod kopreno, letos še enrkat več kot lani in še malo so podaljšane grede.

 

rag_doll

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

19. apr 2013 8:47

JanisJoplin je napisal/a:

Ni mi pa jasno, zakaj motovilec pri nas nikoli ne uspe. Sejala sem ga septembra (prej nisem, ker je bilo baje prevroče, tako so mi rekli poklicni vrtnarji), enkrat sem ga nabrala samo zase, zdaj ga bom pa spet za 1/2 porcije. Vzklilo ga je veliko, ampak redko katera rastlina je zrasla.

Zelo bi bila vesela, če bi mi kdo znal razložiti, zakaj je tako. Poskušali smo že nekajkrat in rezultat je bil vedno isti.

JJ

 

Tudi jaz sem ga lani sejala dvakrat in obakrat je bil rezultat porazen. Na koncu sem zabrisala preč semena, za novo rundo se pa še nisem odločila. Tako da tudi jaz še niam pogruntano, v čem je problem.

rag_doll

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. apr 2013 13:09

Tudi jaz se letos prvič (lani jeseni je umrla moja mami, ki je vedno imela roko "čez") lotevam zelenjavnega vrta samostojno. Malo se mi že sanja kaj bo gor, danes grem po semena in sadike, samo ne bi rada karkoli prehitevala. Da ne bom poflancala pa bo vse dol padlo. Čeprav smo letos vsi tako pozni, samo ena soseda ima zadeve že v zemlji, pa še ona vse pod vrteksom in polivinilom. Vrtiček je majhen, zemlja pa precej ilovnata in težka, letos ji bomo dodali malo komposta in peska, da bo lažje. Verjetno moram vse, kar bom nasadila in posejala še pokriti s tunelom ali vrteksom? Ali ne?

Motovilec nam počasi uhaja v cvet, je pa letos za razliko od Janis in rag-doll prav lepo rastel. Mi smo imeli lani težave s stročjim fižolom, mislim, da ga je oče sejal trikrat pa je ven prišlo samo nekaj krmežljavih rastlin, tudi preklast je bil prazen. Čudno leto je bilo res.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. apr 2013 16:48

Na naših vrtičkih imajo ta najbolj pridni že vse v zemlji. Jaz pa štiham že drugi dan. Oz. za danes sem zaključila, še jutri tri ure in v nedeljo urco in pol pa bo. Prihodnji teden bom pa sadila in sejala. Kakšen dan gor al pa dol, nima veze. Sem pa že danes zmatrana ko pes.

 

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

19. apr 2013 20:41

Mi z vrtom nikoli ne hitimo, ker narava potem itak vse "zgliha", take so izkušnje. trenutno imamo v topli gredi posejano solato, to je pa vse. Sadike solate bomo posadili naslednji teden, jih znanec vrtnar sploh še ni hotel prodati, je rekle, da je še prekmalu. Pa naj mu bo  Ves teden sem po malem štihala, tako da je ostalo še čisto malo, to bo pa dragi jutri dopoldne.

Motovilec nam je pa samo enkrat dobro uspel. Potem ga nekaj časa nismo sejali, ampak smo taki ljubitelji, da se ne damo kar tako. Katero seme pa si kupila, Tinca? Čeprav dvomim, da je kaj narobe s semenom...ne vem.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti