Moj vrt

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

30. sep 2012 5:03

Verjetno je krivo seme. Če mi recimo peteršilj ne skali, zamenjam seme in v drugič gre bolje.

 

Migla

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

30. sep 2012 8:46

Lahko so bili pa kaki jedci na delu. Letos so ptiči ves čas lačni, pa miši, pa......

rimljanka

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

5. okt 2012 20:26

Pozdravljeni

 

Rada bi vas povprašala,če ima kdo kaj izkušenj z rožo "prinašalka denarja" oziroma mislim,da se ji drugače reče Zamija?

 

Namreč v trgovini kjer občasno pomagam,je kar nekaj teh rož.Vse so zeeelo goste.Stebla imajo nekatere visoka tudi okrog metra,cm gor ali dol.

Določena stebla so malo počrnela,listi pa so lepe temno zelene barve.Večino časa so povezane v šop.

 

Ker so rože res goste ,me zanima,katera stebla lahko porežem stran,ter dam priložnost ,da se naredijo nova.

Kako se to tudi kaj zaliva.Lonec je res velik,tako da nimam nekega občutka.

Prosim za vaš nasvet in izkušnje.

 

Hvala

kriznana

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

7. okt 2012 19:30

Naj se pohvalim (kot ponavadi), da končno lahko jemo domač motovilec. Verjeli ali ne, posejala sem ga na začetku avgusta, takoj ko sem izkopala krompir. Nato pa sem čakala, čakala, čakala... pa nič. Kriva je bila suša, domače seme, dejstvo, da ga nisem dala za par dni v zamrzovalnik, ... itd. Ampak sedaj ga imam končno celo njivico, raste sicer počasi, vendar ga nabiram glede na to kako je kateri pospešil.K sreči ga ne marajo ne ptiči, ne srne in ne voluhar ali strune.Tako, ga bomo kar nekaj časa jedli, če ne bo prehitro zime.

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

7. okt 2012 21:21

Tudi jaz sem ga sejala v začetku avgusta in ga zdaj jemo že nekaj dni.

Drugič sem ga sejala v začetku septembra, pa tudi lepo kaže.

Ne prvič ne drugič nisem dala semena v zamrzovalnik, lani pa, pa je bil lanski pridelek bolj kilav.

rosie

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

8. okt 2012 15:29

Tole vreme je krasno za vrt. Motovilec je skoraj kot glavnata solata, voluhar ga res ne mara, mi je pa požrl 10 glav rdečega radiča!

 

Brokoli pa doživlja preporod. Čez poletje je imel le par malih rozet, pa še te so šle hitro v cvet. Dobro, da ga nisem ven vrgla, ker sedaj pa vsak dan pojemo eno pošteno glavo. Na eni rastlini!

Tudi grah zadnje setve jemo, čeprav je sprva slabo kazalo. Pa kumare in bučke še kar vztrajajo.

 

Le brstični ohrovt nima še omembe vrednih brstov. Visok že en meter, en kup nastavkov, pa nič debelega.

lartep

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

8. okt 2012 16:05

Pri nas je brokoli tudi začel šele zdaj delati rozete, kumare tudi še delajo plodove, paradižnik zori, radiče imamo pa za izvoz.

Zelo zadovoljna!

rosie

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

8. okt 2012 17:22

Moj vrt je skoraj tak kot spomladi, le izbor rastlin je drugačen - naj kar taka jesen traja in traja. V soboto sem na prazni gredi sejala še špinačo, da ne bo prazno in upam da bo zaradi primernega vremena hitro kalila in še hitreje rasla, ter nas razveseljevala še v rani pomladi. Sicer pa bo tako ali tako hitro novo leto in nato februar, ko pri nas v gredo že sejemo prvo solato in špinačo, ki ju jemo, če je sreča mila tam nekje okrog prvega aprila. Čas res hitro beži, da mi misel uhaja že v naslednje leto.

Le radič v vrtu mi jedo rdeči polži, ki pa se jih ne morem na bio način nikakor rešiti, kaj močnejšega pa si ne upam nastaviti zaradi mačk in psa. Tako da polži veselo uživajo v bio radiču, ki ga spomladi niti povohali niso, ker so bolj uživali v solati.

l.p.

tedyka

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

8. okt 2012 22:10

Pri nas pa letos, v primerjavi z lanskim letom, sploh ni bilo polžev, nobenih.

Spomladi sem v pričakovanju invazije kupila 2 škatli lateks rokavic, s katerimi sem lani pobirala polže.

Se mi gnusijo, ko se ti kar zalepijo za roko, tako, da sem stvar reševala na ta način.

No, pa sta mi ostali celi obe škatli, morda bodo prav prišle spet naslednje leto.

rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti